Forum Forum inwestycyjneForex

Złoty rośnie w siłę. Frank coraz tańszy.

Złoty rośnie w siłę. Frank coraz tańszy.

Money.pl / 2009-04-02 19:21
Komentarze do wiadomości: Złoty rośnie w siłę. Frank coraz tańszy..
Wyświetlaj:
john cussak / 81.15.241.* / 2009-04-02 22:57
polish zloty will be weaker after EASTER 2009 - normal action, URGENT for investros - do not believe in that short time change in currency - it is normal before each day off time
PLNek / 83.18.25.* / 2009-04-03 08:05
No, strasznie pierniczysz....
hmmm / 77.113.106.* / 2009-04-02 23:25
Ale pierniczysz...
cullavy / 2009-04-02 19:21
Jak ja quwa kocham miec racje :-) Zapakowany w zlotowki jestem i taki dzien jak dzis sprawia ,ze zycie staje sie piekniejsze :-) Wydaje mi sie, ze bedziemy mieli jeszce silne korekty na Wall Street (min.: przez GM ). Awersja do ryzyka w regionie nIE zmienila sie diametralnie, ale w gruncje rzeczy nigdy nie byla bardzo zla. Wpompowywanie $$$ w gospodarke jescze sie nie skonczylo, wiec uwazam ,ze krotkoterminowo - hustawka, ale na dluzsza mete zl odrobi z 20 %
Pilsener / 2009-04-02 22:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Do dolara pewnie tak, ale co z ojro i CHF? Właśnie dlatego nie lubię Forex'u - muszę wdawać się we wzajemne niuanse obcych walut, kiedy najbardziej interesuje mnie polisz złoty.
navi / 2009-04-03 13:16 / Bywalec forum
Osłabienie złotego, które zaczęło się pół roku temu było tak gwałtowne, że doprowadziło do niemal panicznej jego wyprzedaży. Złoty jest przez to niedoszacowany. Jego siła nabywcza jest w Polsce nawet kilkadziesiąt % wyższa niż równowartość w Euro za naszymi granicami. Jednocześnie koszty produkcji są u nas niższe. To spowoduje:

1. Wzrost eksportu
2. Zmniejszenie importu.
3. Plus dotacje z unii.
4. Napływ walut od pracujących za granicą
5. Napływ inwestycji zagranicznych.

Wszystkie inne czynniki, różne awersje , nastroje, toksyczne opcje, itp. na dłuższa metę nie mają znaczenia. Prawa podaży i popytu są niezmienne. Natomiast nie byłoby dobrze gdyby rząd pozwolił na nadmierne umocnienie się złotego. Wydaje mi się, że 4 zł za Euro jest optymalne.
fafafaf / 85.222.86.* / 2009-04-04 18:38
Nie jest.Przy 4 zl za euro z cala pewnoscia nasza gospodarka wejdzie w recesje.To juz zostalo policzone,podobne zdanie maja Jankowiak i Petru.
niki21 / 83.27.224.* / 2009-04-04 11:17
Witam,

Mam do kupienia w najbliższym czasie kilka tyś . Euro i byłabym wdzięczna aby ktoś z dużą wiedzą podpowiedział mi czy teraz jest dobry czas aby kupować czy wstrzymać się jeszcze ???? Czy złotówka w najbliższym czasie się jeszcze umocni ???

Z góry dziękuję :)
navi / 2009-04-06 11:17 / Bywalec forum
Nikt ci nie da gwarancji, ale ja bym na twoim miejscu poczekał. Myślę, że 4,20 zobaczymy jeszcze w tym tygodniu.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy