Forum Forum inwestycyjneForex

Złoty traci pomimo popytowych impulsów

Złoty traci pomimo popytowych impulsów

Money.pl / 2011-04-01 14:18
Komentarze do wiadomości: Złoty traci pomimo popytowych impulsów.
Wyświetlaj:
gaan / 62.29.174.* / 2011-04-01 14:18
...w tych dniach terminy spłaty rat kredytów walutowych! Jak zawsze złoty się osłabia na przełomie miesięcy. Zawsze tak jest! Swiadome działanie , spekulacje .....
majkkel / 193.111.166.* / 2011-04-01 15:55
To jest prawda i nieprawda jednocześnie :-) Zresztą ja to na bieżąco obserwuję dla CHF. Rzeczywiście, większość kredytów hipotecznych ma spłatę raty w którymś z pierwszych 5-ciu dni miesiąca, sam mam termin spłaty 2-go. Ale np. ratę spłaciłem wczoraj, po kursie obowiązującym wczoraj (średni NBP: 3,0654), a ten był 2-gi w kolejności najniższy w marcu, tylko 9 marca był niższy (średni NBP: 3,0627). W ostatnim dniu miesiąca, kilka minut po 12:00 mój bank publikuje kursy na następny dzień, czyli poczatek nowego miesiąca, zmieniając spread na kolejny miesiąc. Ja zawsze wtedy jestem na miejscu :-) i liczę ratę płaconą np. 31.03.2011 i płaconą 01.04.2011. Wybieram ten wariant, który jest dla mnie korzystniejszy, a wysyłając przelew przed 13:00 mam 100% pewnosci, że moja wpłata zostanie zaksięgowana w tym samym dniu, chociaż przelewy robię między bankami.
No cóż... z tym wzrostem pod koniec miesiąca, to niekoniecznie jest prawda, bo w marcu ostatni tydzień, to były spadki, a teraz wygląda to na korektę, bo na rynku walutowym już dałoby się zarobić na tych ostatnich spadkach...
Kredyt walutowy, to spekulacja, ja o tym wiem, ale nikt nie powiedział, że ma być łatwo :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy