Forum TechnologiePrzemysł

Zmiana zawodu - na jaki?

Zmiana zawodu - na jaki?

ProjectProposal / 92.228.27.* / 2018-09-27 09:49
Zakładam temat tutaj, bo forum pracy wydaje się zdominowane przez wątpliwej jakości oferty pracy.

Mam wykształcenie ekonomiczne. Pracuję w biznesie, wcześniej w consultingu takim dosyć IT, obecnie oficjalnie jako PM ale zajmuję się również definiowaniem strategii (sprzedaż, logistyka) oraz ich wdrażaniem oraz rzeczami podchodzącymi pod controlling (kontrola P&L, kosztów, optymizacja margins), chociaż formalnego wykształcenia w tym kierunku nie posiadam.

Pracuję za granicą.

No i kurczę, robota nie podoba mi się! Pracuję w potwornie skonfliktowanym środowisku, gdzie ludzie nie lubią i nie szanują mojego szefa i jestem w to wplątywana, chociaż nie chcę brać udziału.

Jestem niesamowicie często obwiniana za rzeczy, które w ogóle nie leżą w mojej gestii. W stylu dowiaduję się o czymś, co może zagrozić naszemu projektowi. Próbuję to rozwiązać, ale jasne jest, że rozwiązanie musi zostać podjęte na wyższym poziomie. Więc eskaluję do szefa. Szef to olewa, mówi mi, że sama mam się zająć i on nie jest od rozwiązywania moich problemów. Czyli sama mam przekonywać ludzi na poziomie znacznie wyższym ode mnie (C-level, duża firma), że "źle robią". Oni potem kontaktują mojego przełożonego, że co ja sobie myślę a mój przełożony się odcina ode mnie, bo nie chce podpadać i mnie opieprza. Jak nie eskaluję i projekt przez to opóźniony to też źle.

Jednym słowem: mam dość.

Powoli nie wytrzymuję i jako że moja sytuacja jest obecnie niestabilna - czystki chodzą po jednostce, wielu kolegów już "zniknięto", muszę szukać nowej pracy. Zastanawiam się w jakim charakterze powinnam jej szukać.

Ważna jest dla mnie autonomia i rozwój. I żeby ludzie byli rozsądni, w miarę inteligentni.

Jestem bardzo analityczna i moim wymarzonym zawodem byłaby Analityka i Big Data, ale za stara trochę jestem, żeby rozpoczynać od początku (30+ lat). R, SAP BW, Google Analytics, VBA jednak znam trochę już teraz, bo korzystałam z nich i jestem szybka w nauce technologii.

Uwielbiam analizować dane i jestem w tym dobra. Uwielbiam przekłądać dane na strategie i propozycje optymalizacji procesów. Jestem też proaktywna i znam kilka języków obcych.

Macie pomysły? Będę ogromnie wdzięczna. Nienawidzę swojej roboty i babrania się w wewnętrznych konfliktach.

Najnowsze wpisy