Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany w OFE. Ministerstwo ujawnia projekt

Zmiany w OFE. Ministerstwo ujawnia projekt

Money.pl / 2013-10-10 18:15
Komentarze do wiadomości: Zmiany w OFE. Ministerstwo ujawnia projekt.
Wyświetlaj:
anjaja / 193.109.225.* / 2013-10-22 06:48
a ja proponuje by każdy sam zajął się swoją emeryturą... i by w ramach obowiązkowej edukacji była edukacja finansowa...
Zawiedziony / 95.41.41.* / 2013-10-13 13:02
Taaaaaak....

A więc wszyscy zostajemy nabici w butelkę:
- członkowie OFE, bo ich oszczędności zostaną po prostu ZJEDZONE przez ZUS
- osoby, które pracowały w latach 1999 - 2000 jako akwizytorzy OFE, bo w świetle tych zmian wychodzi na to, że wciskali ludziom ciemnotę
- twórcy reformy systemu emerytalnego, bo cała ich wieloletnia praca ląduje w koszu na śmieci
- podatnicy, bo przygotowanie tej reformy kosztowało mnóstwo pieniędzy (chyba, że komuś tu się wydaje, że pieniądze rosną na drzewach albo leżą na ulicy i wystarczy tylko je pozbierać)

Skoro co kilkanaście lat robi się takie chocki-klocki przeginając pałkę we wszystkie strony świata, to jak to się ma do zapisanej w KONSTYTUCJI RP zasady zaufania obywateli do państwa?
Pancho Villa / 87.206.189.* / 2013-10-12 12:45
No właśnie - przez całe lata OFE będą zbierać i pomnażać moje składki, a przed moim przejściem na emeryturę zostaną one przelane do ZUS, czyli zabrane mi i natychmiast wydane na emerytury dla 45-letnich emerytów górniczych, 42-letnich prokuratorów w stanie spoczynku, rolników, którzy płacili 1/10 tej składki co ja, na świadczenia dla kleru itp.
pomaran3a / 89.78.182.* / 2013-10-12 08:01
od 1 kwietnia;))))) świetna data. Emerycie Drogi!!! Dostaniesz wała!!!! Prima aprilis;))))
RAP102 / 80.50.152.* / 2013-10-11 13:58
Jestem zaskoczony niektórymi wypowiedziami,bądźmy szczerzy fundusze OFE poza generowaniem dużych zysków z opłat manipulacyjnych nie generowało rzeczywistych dochodów dla przyszłych emerytów. Podobne jak nie wyższe dochody byłyby z lokaty bankowej na którą regularnie byłyby odprowadzane środki. Jeżeli ZUS w ramach Funduszu Rezerwy Demograficznej potrafił lepiej lokować środki na emerytury niż najlepszy fundusz to chyba jest coś nie tak. Poza tym dla wszystkich obrońców OFE - skoro jest to tak doskonały system to dlaczego żadne z Państw G-20 nie stosuje go przecież u większości z tych Państwa występują podobne problemy w zakresie systemu emerytalnego jak w Polsce. Najbardziej bawią mnie wypowiedzi neoliberałów mających usta pełne frazesów o wolnym rynku a broniące jak Rejtan obowiązku wpłat do OFE co niewątpliwie nie jest działaniem liberalnym.
barg / 91.193.208.* / 2013-10-11 14:31
Bądźmy szczerzy - ZUS poza generowaniem dużych zysków dla dyrektorów, sekretarzy i innych, nie generowało żadnych dochodów.

Jeżeli ZUS w ramach Funduszu Rezerwy Demograficznej potrafił lepiej lokować środki na emerytury niż najlepszy fundusz to chyba jest coś nie tak.

A to ZUS lokuje jakiekolwiek środki? Pierwsze słyszę. To, co ZUS otrzymuje ze składek, jest natychmiastowo zużywane na bieżące wypłaty emerytur. Te środki, o których piszesz, to tylko puste zapisy na kontach, waloryzowane co roku przez rząd. Jeżeli do ZUS-u będzie wpływać za mało składek, to nie będzie pieniędzy na wypłaty emerytur.

Wyobraź sobie co się stanie, gdy za 30 lat na jednego pracującego będzie przypadać jeden emeryt? Jaka będzie musiała być wysokość podatków i składki emerytalnej, żeby wypłacić emerytury? Jaka będzie wysokość tej emerytury, jeżeli założymy dotychczasową wysokość składek i podatków?
Przyszłe rządy będą miały tylko trzy wyjścia: podwyższyć składki i podatki, podwyższyć (znowu) wiek emerytalny i zdewaloryzować emerytury do możliwie najniższego poziomu. Ewentualnie zaciąganie kolejnych kredytów - aż dojdziemy do takiego momentu jak Grecja i wszystko runie w dół albo sprzedamy się za bezcen Niemcom.
Skok na kasę / 213.186.79.* / 2013-10-11 12:36
Ministrowie tego rządu, sam premier oraz najęci klakierzy (kilku ekonomistów pobierających pensje od premiera) prześcigają się we wciskaniu kitu Polakom. A chodzi wyłącznie o jedno - jak ukraść z OFE grube miliardy przyszłych emerytów aby sfinansować awanturnictwo i niekompetencję pana Rostowskiego. Pan Rostowski specjalizuje się w kreatywnej księgowości i zadłużaniu państwa. Niestety arsenał jego sztuczek już się wyczerpał a i nieprzekraczalny próg zadłużenia (60% PKB)pojawił się tuż przed jego nosem więc nie pozostało mu nic innego jak zrobić skok na kasę emerytów. Zagadka: Jeśli, mimo tego co wyprawia PO uda mu się pozistać przy władzy jeszcze przez jakiś czas, co znacjonalizuje Rostowski za kilka lat jak już roztrwoni to co ukradnie teraz z OFE? Czy twoje oszczędności będą wtedy bezpieczne?
Tani Drań / 93.159.53.* / 2013-10-11 11:52
Tak jak napisałem wczoraj.

Po zmniejszeniu stanu mojego konta w OFE dokładnie na tę kwotę nie zapłacę podatków - głównie VAT - będę kupował bez rachunków i bez umów aż odbiorę to co mi ukradło Państwo.

D. Tusk pocałuj mnie w dłoń ale tak z uczuciem. :)
(wyraz dłoń można zastąpić dowolnym innym słowem czteroliterowym)
satyr / 87.207.215.* / 2013-10-11 11:44
Kto teraz będzie zarabiał na obligacjach?. MF dalej je będzie emitowało, bo deficyt nie zniknie. Pewnie istnieje jakaś grupa trzymająca kasę i ona bedzie kupować te obligacje i do tego będzie zwolniona z podatku od odsetek.
obserwator2013 / 81.210.106.* / 2013-10-11 11:40
Cała ta dyskusja jest śmieszna.PO praktycznie zlikwidowała OFE nacjonalizując 70% składki kilka lat temu.Teraz to tylko dogorywanie.1/9 składki w OFE to tylko dodatek do ZUS.PO chce do końca zlikwidować OFE bo zgodnie z leninowską zasadą na niedostatki socjalizmu najlepszym lekarstwem jest więcej socjalizmu. Tak uważją wszyscy komuniści i Tusk nie jest wcale wyjatkiem w tym towarzystwie.
Adam222 / 77.88.138.* / 2013-10-11 18:35
A co ma wspólnego kapitalistyczny złodziej z socjalizmem?
Waniek / 2013-10-11 20:54 / Bywalec forum
W którym miejscu tusk jest kapitalistom???? tusk to zwykły czerwony oszołom. Tak jak psl-owcy na zewnątrz zieloni w środku czerwoni tak tusk jest pod przykrywką liberała zwykłym komuchem!!! Należy w unii do socjal-demokratów.
a5 / 158.75.81.* / 2013-10-17 09:02
Ktoś mi kiedyś powiedział, że jedyną zaletą komuny było to, że rzadziej można było spotkać staruszka grzebiącego w śmietniku niż dzisiaj. Czyli wychodziłoby że jednak Tusk jest skrajnym kapitalistą.
zdegusto / 193.111.166.* / 2013-10-11 11:30
w projekcie nie ma nic o umorzeniu obligacji, sprzedadzą je do NBP i dostaną nowo wydrukowane banknociki, na ktore my musimy ciężko pracowac.

umorzenie to słowo, które w projekcie ustawy dotyczy tylko naszych oszczędności!!!
sisley / 213.77.28.* / 2013-10-11 10:54
Co by powiedział Tusk czy Rostowski to im nie wierzę!!!
Tani Drań / 93.159.53.* / 2013-10-11 10:44
Tak jak napisałem wczoraj.

Po zmniejszeniu stanu mojego konta w OFE dokładnie na tę kwotę nie zapłacę podatków - głównie VAT - będę kupował bez rachunków i bez umów aż odbiorę to co mi ukradło Państwo.

-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
rozbiegane oczy Rudego / 78.131.154.* / 2013-10-11 11:38
dokładnie tak,należy ograniczyć do minimum zakupy z najwyższym vatem a co się da kupować bez rachunku
Tani Drań / 93.159.53.* / 2013-10-11 11:51
D. Tusk pocałuj mnie w dłoń ale tak z uczuciem. (można zastąpić wyraz dłoń innym popularnym słowem czteroliterowym)
to_ja / 89.174.58.* / 2013-10-11 10:30
dlugo bedzie sie zastanawiac co kombinuje tych dwóch gargameli ? po co? przeciez to Wasze
pieniądze a czas gra na Waszą niekorzysc..
nie lepiej szybko ich usunąć...niszcza przeciez
Naród !
Rolnik z Warszawy / 46.204.25.* / 2013-10-11 09:51
trzeba spieprzać do KRUS :)
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy