Forum Forum podatkowePIT

Zmiany w PIT - kto zyska, a kto straci?

Zmiany w PIT - kto zyska, a kto straci?

Olo / .* / 2004-09-09 11:51
Komentarze do wiadomości: Zmiany w PIT - kto zyska, a kto straci?.
Wyświetlaj:
Kaśka / .* / 2004-09-16 14:40
Dlaczego maja znów tracić Ci, którzy cięzko na te pieniądze pracują??? I inwestowali !!! niech troche rząd pooszczedza i Ci na "stołkach " niech przestaną brać łapówki...
Mariusz / .* / 2004-09-10 21:32
Pracowałem za niską pensję bo zdobywałem doświadczenie. Zarobiny szmal inwestowałem w siebie, a to angielski, a to rosyjski. Kurs Excela dla zaawansowanych i tam takie inne. Dzisiaj kiedy moje umiejętności, wiedza i doświadczenie zawdowe predysponują mnie do zarobków powyżej 5 tysięcy, to zonowu ma po dupie dostać i finansować nierobów i nieuków.
trukszyn / .* / 2004-09-10 11:35
Szanowni Panowie i Panie!Jak zaczynałem działalność gospodarczą będąc młodym i niedoświadczonym człowiekiem też miałem problem z obliczaniem swego budżetu.Miałem bowiem duże potrzeby a małe dochody.Poświęcałem więc dużo czasu na produkowanie formuł procentowych,które miały uspokoić moje sumienie i jasno odpowiedzieć na pytanie "Ile mogę wyjąć na potrzeby prywatne ze swojego budżetu firmowego?"W pewnym momencie tworzenie formuł stwierdziłem,że zajmuje mi to dużo czasu i rozwiązałem ten problem w ten sposób,że stałem się po prostu oszczędny.Co Panom z Ministerstwa polecam gorąco!Mniej wydatków i wszystko będzie się zgadzać!A podatek powinien być pogłówny.Jest najtańszy!
Magda / .* / 2004-09-10 09:47
Przeciez nasz rzad nigdy nie umial dobrze liczyc (chyba ze na swoja strone) matematyka zwlasza ta prosta dodawanie i odejmowanie zawsze jakos tak im nie wychodzi. Likwidacja kosztow przychodu to nastepna kosc niezgody rzucona miedzy ludzi, przedsiebiorcy zatrudniajac pracownika i tak sobie to odbija. Podniesienie wysokosci placy minimalnej o 30 zl co zrobil obecnie rzad jest smieszna i uwlaczajaca pracownikm, Proponuje aby nasz parlament tylko przez 3 miesiace sprobowal przezyc za te pieniadze, zablokujmy ich konta dajmy im prace minimalna i poczekajmy co z tego bedzie. Moze to ich otrzezewi. Choc nie do konca wierze.
krysiek / .* / 2004-09-10 08:59
Proste jak but... w tłumaczeniu dać troszke biednym żeby poprawił im sie humor przed wyborami...
mała / .* / 2004-09-10 08:39
A może Pan Hausner wypróbuje ten sposób na swojej pensji, dlaczego stosujecie taką politykę czy nie lepiej by właśnie było aby zwiększyć tą płacę minimalną, uważam że powinna wynosić 1000 zł
kamyk / .* / 2004-09-10 08:46
Myślę, że przynajmniej 8.000, wtedy wszyscy byliby bogaci.A jeszcze lepiej - 12.000, to już nie musielibyśmy gonić Niemiec pod względem dobrobytu, nieprawdaż?Precz z półśrodkami, idźmy na całość!
figo / .* / 2004-09-10 09:44
ta bogaci i nik nie miał by pracy albo chleb kosztował by 40 zł.
kamyk / .* / 2004-09-10 10:17
No i pan figo słusznie określił skutki podnoszenia płacy minimalnej: wzrost bezrobocia i inflacji. Może i posłowie przeprowadzą podobne rozumowanie (o ile im starczy ten jeden zwój w głowie)?
baba / .* / 2004-09-10 14:38
to nie zwój tylko zawój! to sie jakoś nazywa.. tak jakoś z "islamska"..? po co nam terroryści????
baba / .* / 2004-09-10 14:38
to nie zwój tylko zawój! to sie jakoś nazywa.. tak jakoś z "islamska"..? po co nam terroryści????
baba / .* / 2004-09-10 14:38
to nie zwój tylko zawój! to sie jakoś nazywa.. tak jakoś z "islamska"..? po co nam terroryści????
malgar / .* / 2004-09-10 07:45
Ja tez nie rozumiem tej matematyki!!!!
Olo / .* / 2004-09-09 11:51
Czy ktoś może mi wytłumaczyć, w jaki sposób likwidacja kosztów uzyskania przychodu w kwocie 102,25zł/mies. (czemu jestem przeciwny - żeby nie było wątpliwości) ma spowodować spadek wynagrodzenia brutto w wys. 5.725zł/mies. o około 1.400zł netto, bo trochę nie rozumiem tej matematyki...
zeglarz / .* / 2004-09-10 08:22
też jakoś tego nie rozumiem

Najnowsze wpisy