zmina ofe

masters1414 / 91.189.24.* / 2008-02-04 09:23
zmieniłem ofe z nordea na ing nn i nagle odzywa się teraz agent z nordea żeby na razie niezmieniał bo w tej chwili jest słaby dolar i stracę na przejściu. czy to prawdai i czy dobrze robię przechodząc do ing nn, w nordea jestem od ponad 2 lat.
Wyświetlaj:
elawu / 217.153.60.* / 2008-02-04 10:58
Jakś kompletna bzdura, dolar nie ma nic do rzeczy. Akwizytor pewnie zmienia fundusz, dla ktorego akwiruje i stąd ta sugestia. Nordea ma znacznie wyższe koszty od zarządzania i słabe wyniki, więc z tego powodu nie warto tam teraz iść. ING NN też ostatnio nie ma najlepszych wyników, ale koszty znacznie niższe. Jeśli chcesz stabilnie inwestować, z dobrymi wynikami i niskimi kosztami, to teraz te 3 warunki spełnia "Złota Jesień"
daniel.axa / 83.14.149.* / 2008-02-04 13:07
elawu - może poprzyj swoją wypowiedź jakimiś konkretnymi dowodami.Bo ja dziś czytałem (Analizy),że największe spadki wartości zanotowały CU i właśnie PZU Złota Jesień.Przyznaj się po prostu,że jesteś akwizytorem PZU.A ING faktycznie ostatnio poszło w dół.
masters1414 - powiem tak,jestem akwizytorem AXA,ale nie będę Ci ściemniał,wybierz ten czy inny fundusz,fakt jest taki,że jest kilka funduszy (wystarczy zobaczyć rankingi),które wiecznie ciągną ogony i ich raczej lepiej nie wybierać,pomiędzy pozostałymi funduszami są nieznaczne różnice między wartościami jednostek.To,że jakiś fundusz jest obecnie niby najlepszy nie gwarantuje Ci wcale,że w momencie przechodzenia (daj ci Boże) na emeryturę,wartość jego jednostek będzie najwyższa lub choć powyżej średniej.Gdzie byś nie przystąpił,to praktycznie dla funduszu jesteś tylko dostarczycielem pieniędzy.Ale może właśnie jak ludzie zaczną zmieniać często jeden fundusz na inny,to może wreszcie zaczną one między sobą konkurować,a obecnie tego nie ma.
A wartość dolara nie ma tu żadnego znaczenia.Skoro Twój fundusz ma tylko takie argumenty,żeby Cię zatrzymać u siebie,to zmień go bez zastanowienia.Może to być ING albo PZU albo jeszcze jakiś inny,może tylko dlatego,że tak Ci się spodoba.
eme / 83.22.5.* / 2008-02-04 21:09
daniel.axa suuuper wypowiedz, to mi sie podoba .Gratulacje za bezstronność i wyważona opinię.Jestes zupełnym przeciwieństwem zmieniaczy z axy z ktorymi mialem przyjemność sie spotkać.Takich jak ty cenię.Pozdro.
RyB / 2008-02-05 19:04
eme - patrz i czytaj, a za niedługo bedziesz musiał napisac : "ci wspaniali ludzie, którzy otworzyli mi oczy i dali nadzieję na wysoka emeryturę, a co najwazniejsze byli akwizytorami AXA"
To powyżej to oczywiście żart, ale kto wie, kto wie... :)
eme / 83.22.2.* / 2008-02-06 07:17
Ryb być może tak bedzie, poki co jest to wielka loteria. Axa jak juz wspominałem jest graczem na rynku i bardzo dobrze.Lecz uwazam , i nie tylko ja , że prowadzi bardzo agresywna grę na rynku wtórnym OFE stosując wiele chwytów poniżej pasa, a tego nie lubię.Jak zawsze o cos chodzi to o kasę w tym wypadku o prowizję.I nie ma znaczenia dobro klienta, to psychologia sprzedaży dopasowywana do sytuacji w jakiej jest klient.To nic innego jak sprzedaż bezposrednia.
Co do Daniel.axa jest jedynym wyjatkiem jakiego z axy mogłem w taki sposób usłyszeć.
daniel.axa / 83.14.149.* / 2008-02-05 13:55
eme - dziękuję za miłe słowa. Tak mnie wychowali rodzice, skromniej ale z honorem. Szkoda,że właśnie tacy zmieniacze (jakich spotkałeś) psują opinie firmie i odstraszają niepotrzebnie klientów.

Najnowsze wpisy