Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Zobacz rosyjską rakietę, która przełamie amerykańską tarczę

Zobacz rosyjską rakietę, która przełamie amerykańską tarczę

skomentuj
Wyświetlaj:
:-P / 89.78.36.* / 2008-08-30 17:37
a to nie ta sama co w filmie "Szpiedzy tacy jak my" ?
toczka w toczkę!
Jack98 / 77.112.27.* / 2008-08-30 12:52
To właśnie słynna radziecka propaganda-nagle se zrobili rakiete-kupili ją w chińskim sklepie z petardami.
głąboposkramiacz / 213.192.87.* / 2008-08-29 11:14
buhaha, a w jaki sposób ruskie sprawdzili że tej rakiety nie da się zestrzelić? przecież nie posiadają do tego rakiet które to potrafią - jak by mieli to by tak nie pieniaczyli się na tarczę antyrakietową, po prostu brak im technologii
astrolog_ / 83.20.165.* / 2008-08-29 00:11
a prawda taka, że polityka to demoniczna siła napędzana wojskiem. nic doda nic ując - czeka nas zagłada, bo sami tego chcecie.
lasse / 2008-08-28 19:41
myślę że nie potrzebne są teraz te zbrojenia i pokazy, kto ma lepsze rakiety a kto ma lepsza tarcze, gdyby powstał konflikt zbrojny, w którym użyto by broni takiego kalibru ... nie trzeba chyba kończyć chyba tego zdania.
zresztą to pewnie jest i tak tylko taki "kwas dla mas" bo z pewnością jest wiele zasobów militarnych, które nie podlegają w ogóle ujawnieniu, także możemy sobie jedynie pogdybać.
a my, Polacy, mimo że nie zgadzamy się z Rosją i może nawet nie lubimy tego kraju (narodu) - choćby ze względu na doświadczenia z lat 1945 - 1989 - nie możemy zachowywać się prowokująco. nie wiem czy niektórzy z forumowiczów (bardzo śmiało wypowiadających się o Rosji) zdają sobie sprawę, że to jest nasz sąsiad.
nie drażnijmy niedźwiedzia. fakt, że jesteśmy w sojuszach nie broni nas przed negatywnymi skutkami konfliktu zbrojnego. zresztą przed II wojną też byliśmy w sojuszu z zachodem.
kluk / 80.54.43.* / 2008-08-28 19:48
lasse umknęło Ci ponad 100lat pod zaborem rosyjskim i cała historia z tym związana (w wielu przypadkach niestety tragiczna). A jeszcze taki niuans jak 1918 rok i następnie wojna 1920 roku.
JX / 212.191.170.* / 2008-08-28 20:35
Historię mamy bardziej skomplikowaną. W rozbiorach brała udział Austria, a przecież to ten kraj ratowaliśmy podczas "odsieczy wiedeńskiej"! Anglia, Francja nas zdradziły w 1939, USA nas sprzedały w Jałcie i co, mamy obrazić się na wszystkich? Są inne czasy i powinniśmy dbać o swój naród, a nie wysługiwać się jako "pożyteczny idiota" innym. Śmieją się z nas na świecie!
otigoc / 212.76.37.* / 2008-08-28 21:39
No właśnie wyciągaj wnioski, z tego co sam piszesz. Nie jesteśmy potęgą i sami się nie obronimy. Jeśli sojusz z największym i do tego demokratycznym mocarstwem nazywasz wysługiwaniem się, to jakie masz inne propozycje. Wysługiwanie się Rosji, a może sousz z Chinami?
JX / 212.191.170.* / 2008-08-28 22:44
Przykro mi, ale nie zrozumiałeś (mam nadzieję!). Przeczytaj, naprawdę warto: www.pogonowski.com
dfsfs / 83.10.148.* / 2008-09-30 19:50
a gówno wiecie ruscy mają najleszom broń na świecie
być sobą / 81.210.19.* / 2008-08-29 08:29
Pan prof. Pogonowski może mieć rację albo jej nie mieć i żadna z tych opcji NIE JEST wystarczającym powodem, by włazić komukolwiek w .... i to bez wazeliny.
otigoc / 212.76.37.* / 2008-08-29 09:16
Rozumiem więcej niż wy. Pan Pogonowski to co najmniej "pożyteczny idiota" jeśli nie gorzej, ktory nie rozumie ze świata niczego więcej poza rzekomym "spiskiem żydowskim".
Wskazują na to podstawowe "błędy " w jego rozymowaniu jak choćby stawianie znaku rowności pomiędzy satrapią rosyjską a obroną wolnego świata. Czy bredzenie o programach komputerowych w antyrakietach. On nawet nie wie, że te głowice są nie uzbrojone, i w ogóle nie wie oczym mówi.

Nie dajcie się ogłupić rosyjską propagandą, żaden jeden rodzaj pocisku nie przełamie całego systemu. Rosjanie dostają piany na ustach, bo system obrony antyrakietowej oddala ich od snu o potędze jako równorzędnyego partnera Zachodu.
Przeczytajcie sobie to:
Należy pamiętać iż antyrakiety, które mają zostać umieszczone w Polsce są jedynie elementem systemu budowanego przez USA na całym świecie. System w najszerszym ujęciu (NMD – National Missile Defense) składa się z trzech zasadniczych komponentów – system niszczenia rakiet w początkowej fazie lotu – tuż po starcie, system niszczenia rakiet balistycznych w środkowej fazie lotu – w kosmosie (GMD - Ground-Based Mid-Course Defense - tłumaczony często błędnie w publikacjach prasowych jako Global Missile Defense – Polsce zaproponowano uczestnictwo właśnie w tej części programu) oraz system stanowiący ostatnią linię obrony – czyli zwalczający cele w ostatniej fazie lotu – chodzi tutaj o okręty wojenne z systemem AEGIS, baterie THAAD i Patriot Pac-3). Amerykanie bardzo starannie zaplanowali konstrukcję całego projektu. Jedynie światowe mocarstwa miałyby możliwość przeprowadzenia ataku paraliżującego całkowicie tę linię obrony. Polska zgadzając się na budowę tarczy nie stanie się celem priorytetowym i atak jedynie na nasz kraj nie miałby sensu. Państwa, przeciwko którym wymierzona jest zaś tarcza – nie posiadają zdolności przeprowadzenia skoordynowanego uderzenia na wszystkie cele. Jakikolwiek atak oznaczałby zaś dla nich katastrofę.
andowc / 83.30.83.* / 2008-08-29 21:36
Piętnaście wieków temu, w latach 536-540 naszej ery, na Ziemi doszło do gwałtownego spadku zbiorów, a mróz mógł chwycić nawet w lecie. Naukowcy z Cardiff University ogłosili, że zidentyfikowali powód tej klęski - w Ziemię uderzyła kometa.

Naukowcy potrafią zidentyfikować klimat sprzed setek lat na podstawie badania słoi drzew. W tym wypadku dane wskazywały, że w okolicy lat 536-540 nastąpiło kilka bardzo zimnych lat. Efekt był taki, jakby na Ziemi panowała zima spowodowana wojną nuklearną.

Naukowcy dowodzą, że tę anomalię klimatyczną mogło spowodować zderzenie ciała niebieskiego z Ziemią. Wielki wybuch w górnej warstwie atmosfery mógł doprowadzić do okrycia Ziemi warstwą smoły i popiołu, która zablokowała światło słoneczne, powodując obniżenie się temperatury. Taki efekt pióropusza był obserwowany na Jowiszu po zderzeniu się z planetą komety Shoemaker-Levy-9 w 1995 roku.

Informacje historyczne z tego okresu są bardzo ograniczone, jednak wszystkie, które posiadamy, donoszą o klęsce nieurodzaju i mrozach w lecie.

Autorami pracy są studenci Emma Rigby i Mel Symond z School of Physics and Astronomy. Ich praca została opublikowana w magazynie Astronomy and Geophysics.

Najbardziej zaskakującym wynikiem pracy jest oszacowanie, że wystarczy zderzenie z kometą o średnicy pół kilometra, by na świecie doszło do efektu zimy nuklearnej. To znacznie mniej niż sądzono do tej pory.

"Jednym z ciekawych aspektów pracy jest fakt, że udało nam się przeklasyfikować obiekty, które mogą stanowić niebezpieczeństwo" - mówi dr Derek Ward-Thompson, opiekun naukowy studentów. - "Praca pokazuje, że kometa o średnicy zaledwie pół kilometra mogła mieć globalne konsekwencje. Do tej pory żaden obiekt o średnicy nie przekraczającej kilometra nie był uznawany za globalnie niebezpieczny. A gdyby teraz znowu taka kometa uderzyła w Ziemię, ponownie połowa ludzkości znalazłaby się przed widmem głodu".

W VI wieku upadek komety spowodował spadek zbiorów i sprowadził głód na populację. Zdarzenie to zbiegło się w czasie z wielką epidemią (prawdopodobnie dżumy), która szalała w VI wieku za czasów cesarza Justyniana. Istnieje podejrzenie, że osłabiona z głodu ludność mogła tym łatwiej poddawać się chorobie i dlatego przebieg epidemii był tak gwałtowny.

(http://news.astronet.pl/news.cgi?3917)
andowc / 83.30.83.* / 2008-08-29 21:12
Nie pomoże żaden system, jak kometa "Halleya" p********* cię w łeb (może ci się oświeci pod łepetyną).
absurd / 83.11.37.* / 2008-08-29 20:57
czy zauwazyłes ze, to co piszesz, o projekcje usa, swiiadczy przeciwko twoim tezom?

pozatym warto zapoznac się z historią powstawania tarczy, co było i jest nadal, głównym powodem powstawania tej tarczy, i nie mam na mysli propagandowego bredzenia

jezeli chodzi o rakiety, to głowice mozna zmieniac, od niewybuchowych, poprzez róznej mocy wybuchowe, wrecz do jądrowych

jezeli mieszkałes , jakiś czas w usa, to zapewne zauwazyłes, że w usa nie ma wiecej wolności niz w wiekszosci rejonów świata, w tym w rosji

po prostu co innego wolno, a co innego nie wolno niz gdzies indziej ( i nie mam na mysli korej pn)

w ostatnich latach, w usa baardzo ograniczono swobody, poprzez ciagłe kontrolowanie obywateli

zresztą, prosze porównac postepowanie policji w usa a chociazby w polsce,

gdyby w polsce policja postepowała tak jak w usa , chociazby drogówka, wielu okrzykneło by polske krajem totalnie totalitarnym

w usa to normalne , ale dla wielu polaków ( i australijczyków) takie postepowanie policji to szok
Wapniak / 83.28.122.* / 2008-08-28 19:30
Warto przeczytać: Dla zainteresowanych podaję adres strony: www.pogonowski.com

Polska na pierwszy ogień?


Obecny stan UE przypomina piekło w anegdocie, w której policjantami są Niemcy, kucharzami są Anglicy, mechanikami samochodowymi są Francuzi, kochankami są Szwajcarzy i organizatorami są Włosi, a Polacy jak zwykle są wysyłani na pierwszy ogień. Natomiast według anegdotki Europa miałaby przypominać niebo, w momencie, kiedy Anglicy, byliby policjantami, kucharzami Włosi, mechanikami Niemcy, kochankami Francuzi, organizatorami Szwajcarzy, a Polacy nie dali by się wystawiać na pierwszy ogień walce, w której Rosjanie mogą bezkarnie zmienić Polskę w teren skażony nuklearnie, tak jak w latach 1970tych gotowi to byli uczynić Amerykanie, na wypadek sowieckiego ataku na Europę Zachodnią.

Ostatnio spadek wartości euro i funta brytyjskiego, wobec dolara, może oznaczać, że Unia Europejska jest daleka czołowej roli na świecie i od przejęcia od USA roli siły napędowej gospodarki światowej. Europejskie papiery wartościowe spadają na wartości i inwestorzy tracą więcej w Europie niż w USA. Dzieje się tak po prowokacyjnym ataku gruzińskich klientów osi USA-Izrael, na Południową Osetię, w ataku tym w pierwszym dniu zostało zabitych 13 Rosjan i 150 było rannych w oddziałach „pilnujących pokoju” pod mandatem ONZ.

Kryzys w Gruzji nastąpił w pól roku po ogłoszeniu niepodległości napływowych muzułmanów
Albańskich, w Kosowie. USA nakłoniło 45 państw, w tym UE , do uznania Kosowa jako państwo niepodległe, podczas gdy Rosja protestowała i jakoby miała nadzieję na „quid pro quo” na Kaukazie, mimo guzińskiej kolorowej rewolucji w listopadzie 2003, oraz obecności doradców z osi USA-Izrael jak też wielkich dostaw broni z tych dwu państw, bardzo zainteresowanych rezerwami ropy naftowej i gazu ziemnego w regionie Morza Kaspijskiego i Średniej Azji.

Budżet wojskowy Gruzji wzrósł 30sto-krotnie, a lipcu 2008, USA finansowało manewry armii gruzińskiej, która w sierpniu w pierwszym dniu olimpiady w Pekinie, zaatakowała Południową Osetię. Stało się to po kilku tygodniowych przygotowaniach w obecności doradców z USA i z Izraela, podczas gdy prezydent Gruzji oświadczył: „Nie chodzi nam już o samą Gruzję, ale o Amerykę i jej ideały.”

Konflikt ma charakter nie tyle ideologiczny ile „naftowy.” W konflikcie tym, jak pisałem uprzednio, ważnym elementem jest rurociąg Baku-Tyflis-Cejhan nad Morzem Śródziemnym. Z tego powodu atak Gruzji na Osetię jest przedstawiany w neokonserwatywnej propagandzie, jako atak na Gruzję. Fotografie zniszczeń dokonanych przez Gruzinów pokazywane są jako zniszczenia dokonane przez Rosjan. Zobaczymy, co się stanie na następnym spotkaniu na szczcie NATO; czy w tej sytuacji albo będzie łatwiej dla USA wprowadzić Gruzję i Ukrainę do NATO, albo trudniej – czas pokaże.

Jeżeli Gruzja stanie się członkiem NATO, to ekspansja NATO na wschód w kierunku Azji Środkowej będzie ewidentna. Sytuacja zaogni się, jeżeli Gruzja, tak jak Polska, zgodzi się na budowę wyrzutni pocisków amerykańskich w ramach „Tarczy” i również poniesie ryzyko bombardowania nuklearnego przez Rosję. Ciekawe, co się stanie, jeżeli Rosja zgodzi się na przyjęcie Osetii i Abhazji do Federacji Rosyjskiej, według życzenia mieszkańców tych krajów.

Według danych brytyjskiego „Jane” Gruzja ma 27,000 wojska, a Rosja 641,000, oraz Gruzja ma 82 czołgi przeciwko 6,717 rosyjskim, 139 wozów pancernych przeciwko 6,388 rosyjskim jak też siedem samolotów myśliwskich, przeciwko 1,206 rosyjskim. Mimo tego Gruzja wierzyła w skrzydła opiekuńcze USA i zaatakowała posterunki rosyjskie oraz spowodowała śmierć rosyjskich „peacekeepers” z ONZtu. Natomiast „nieprzyjaznym krokiem” wobec Rosji na pewno jest transport samolotami USA z Iraku, 2000 żołnierzy gruzińskich z powrotem do Gruzji.

Być może w grudniu USA będzie forsować przyjęcie Gruzji do NATO. Byłoby to prawdopodobnie widziane przez Rosję jako ostatni etap okresu spokoju po Zimnej Wojnie. W obecnej sytuacji, budowa wyrzutni „Tarczy” w Polsce, może narazić Polskę na pierwsze bombardowanie nuklearne od czasów Hiroszimy i Nagasaki. Jedyna katedra katolicka w Japonii była centralnym celem bombardowania nuklearnego miasta Nagasaki. Podobnie zagrożenie bombardowaniem nuklearnym Polski, grozi zniszczeniem ostatniego faktycznie katolickiego kraju w Europie.

W takiej sytuacji Polacy znowu zostaną wystawieni na pierwszy ogień w Europie, tym razem ogień rosyjskich pocisków nuklearnych, być może na drodze ku światowej „wojnie ostatecznej.” Możliwe też jest, że bombardowanie nuklearne Polski przez Rosjan, byłoby użyte przez Moskwę i Waszyngton, po to żeby, dojść do porozumienia i uniknąć wzajemnego zniszczenia przez te dwie największe potęgi nuklearne na świecie.

Drukuj Dodano/uzupełniono: 2008-08-16

Pobierz tekst w formacie .doc Microsoft Word™ (Rozmiar pliku:
kwant2000 / 2008-08-31 14:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Prawie jakbym czytał komentarz agencji ITAR-TASS.
is / 83.11.29.* / 2008-09-03 18:10
tyle tych komentarzy sie naczytałeś?

pozatym, proponuje sprawdzić, czy jest tak czy inaczej?

mam tylko nadzieję,

że wiekszośc zdolnych do samodzielnego myslenia , jest w miare odporna na reczne sterowanie propagandą

ze zdaniem pozostałych (idiotów) nikt sie nie liczy, od tego co maja myslec i robic idioci jest propaganda
Ivv / 89.77.151.* / 2008-08-29 09:20
To tak jakby napadnięty przechodzień od razu rezygnował z obrony odrzucając wszelką broń, czyli nie biorąc np. gazu, w nadziei, że bandyta ulituje się nad cherlakiem i przywali mu nie bejzbolem, a tylko pięścią. Można się spierać o słuszność takiej postawy, ale godność własna delikwenta ucierpi na pewno.
is / 83.11.29.* / 2008-09-03 18:21
w tym przypadku , czyli napasci Gruzji na Osetję, napastnik przeliczył się

wprawdzie napastnik (Gruzja) wiedział że, cherlawy przechodzień (Osetia) ma silnego kolegę(Rosję), który moze obronić przechodnia, ale zdecydował się, napaśc, ponieważ został podpuszczony przez swoich silniejszych przyjaciół (USA i Izrael), oraz dostał zapewnienie ze , w razie czego przyjaciele pomoga

ale jak to w bajkach bywa, przyjaciołom nie bardzo kalkulowała sie pomoc, bezpoSrednia, bardziej praktyczna była pomoc, werbalna ( nie tylko praktyczna ale i bezpieczniejsza)

nabity w trąbę napastnik (Gruzja) ma teraz zal, ze swiat nie pomógł, chociaz powinien mieć żal do podpuszczających przyjaciół, że go (Gruzję) tak zrobili w konia,

przeciez podpuszczajacym przyjaciołom, nie zalezało na "przyjecielu" (Gruzji), ale na tym aby ten "przyjaciel" zaczął rozrubę
DA-old / 217.172.247.* / 2008-08-28 18:22
Jeśli to prawda, to nie mamy co się bać. RS 12M uderzy na USA... a nie na Polskę!
JX / 212.191.170.* / 2008-08-28 19:24
Nie byłbym taki pewien. Przeczytaj: http://www.pogonowski.com/display_pl.php?textid=866
Andre7 / 2008-08-28 18:22 / Tysiącznik na forum
Amerykańskie rakiety na filmach na ogół lataja, a rosyjskie tylko jeżdzą.
Żeby nie było jak w starym kawale o radzieckiej rakiecie:
Amerykanie mieli awarie i jedna rakieta wypaliła im na Rosje. Łapia za gorącą linie, przepraszają, tłumacza że to nie wojna tylko wypadek. Staneło na tym że Rosjanie w rewanżu tez wystrzelą na USA jedną.
Prezydent woła swojego generała i każe przygotowac jedna rakiete do odpalenia. Ale okazuje się że nic sprawnego nie ma, został sam złom i gumowe atrapy. W końcu zapada decyzja: trudno, odpalamy gumową.
Za trzy dni znowu dzwonia amerykanie zapytać jakie straty w Rosji.
Spokojnie. rakieta poszła na Syberie, zgineło paru myśliwych a pył juz opada. A co u was ?
Waszyngton zburzony, Nowy York zburzony, a ona ciągle jeszcze skacze ..
JX / 212.191.170.* / 2008-08-28 17:05
Tak właśnie nakręca się przysłowiową spiralę zbrojeń, a w radio (TOK FM) słyszę o dzieciakach, które chętnie idą do szkoły, gdyż tam mają obiad. Kwant2000 wpadł w euforię, ale gdyby zobaczył rannych i zabitych, to zachowałby się jak ta hrabina, która miała trzy nocniki, a kiedy weszli bolszewicy, to narobiła na schodach (bez urazy). Zobaczcie ostatnie budowle świata arabskiego w Dubaju, popatrzcie na rozwój Chin. My w tym czasie rozglądamy się, co by tu jeszcze sprzedać, na kogo i z kim zbrojnie ruszyć. Żaden z polityków nie mówi o poprawie życia ludzi, ani o interesie Polski.
olo1 / 89.79.203.* / 2008-08-28 16:52
..."Historia nowego systemu bierze swój początek w lutym 1993 r. Wtedy to, na mocy Dekretu Prezydenta Federacji Rosyjskiej, w MITC rozpoczęto prace nad nową międzykontynentalną rakietą balistyczną. Zespół kierowany przez Borysa Łagutina za podstawę projektu wziął rakietę Topol, opracowaną w instytucie w latach 80"....
....."Zakończenie prac badawczo-rozwojowych nad pociskiem uznano za jedno z priorytetowych zadań dla kompleksu wojskowo-przemysłowego Rosji w 1998 r. Topol-M znalazł się wśród 10 najbardziej priorytetowych programów zbrojeniowych i w związku z tym wydzielono na niego specjalną pulę środków (być może poza budżetem resortu obrony)."......

"Rosyjską odpowiedzią na amerykańską tarczę antyrakietową jest pocisk Topol RS-12M"

Raczej tarcza rakietowa jest odpowiedzią na rakiety Topol .
adamusal / 90.129.122.* / 2008-08-28 17:11
Zapomniałeś dodać do Rosji
3000 samobójstw rocznie w armii
Gospodarka wielkości gospodarki Holandii
vcxz / 213.158.196.* / 2008-08-28 17:54
Wg. CIA The World Faktbook PKB Rosji jest 3x większe niż Holandii.
zdrowia życzę:) / 81.210.19.* / 2008-08-29 08:32
Zapewne na jednego obywatela. :) Tak myślisz?
kwant2000 / 2008-08-28 16:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
NATO
4 250 000 (4,3 miliona) żołnierzy (dobrze wyszkolonych)
26000 czołgów w większości III generacji (nowoczesne i nowe)
19000 samolotów ( nowoczesne i nowe)
490 dużych okrętów wojennych ( w większości bardzo nowoczesnych z najnowszym uzbrojeniem)
8200 mniejszych okrętów i statków wojennych. (nowoczesne oraz z silnym uzbrojeniem)
8590 helikopterów wojskowych ( zaawansowane technologicznie oraz najnowszych typów)
34 000 dział kalibru większego niż 75 mm. ( niektóre o zasięgu strzelania nawet 70 km)
989 000 pojazdów ( w większości sprawne)
11 000 głowic jądrowych ( w dużym stopniu nowe oraz nowoczesne)
700 rakiet ICBM (zaawansowane, wielogłowicowe rakiety)
70 000 000 rezerwistów
50% światowego przemysłu
Budżet wojskowy: 980 mld. dolarów

ROSJA
1 200 000 żołnierzy (fatalnie wyszkolonych)
16 000 czołgów ( 70% to maszyny 30 letnie oraz nie sprawne)
4 000 samolotów ( 80% to samoloty przestarzałe oraz z archaiczną elektroniką)
1400 helikopterów ( większość nie sprawna)
56 dużych okrętów ( szkoda nawet mówić, to złom)
450 mniejszych okrętów i statków wojennych ( dobre technicznie, ale niesprawne w 40%)
6 300 dział większych niż 75 mm. ( nowoczesne oraz o dobre donośności)
98 000 pojazdów (połowa jest niesprawna)
5400 głowic jądrowych ( w dużym stopniu już poza okresem przydatności0
440 rakiet ICBM ( W większości przestarzałe, topole-M to na razie tylko 76 sztuk)
Budżet wojskowy: 31 mld. dolarów
Rezerwiści: 13 000 000
Zeus52 / 2008-08-28 22:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Skąd wytrzasnąłeś te idiotyczne dane? Z "Play Boya",czy może z"Faktu",lub "Superexpresu"?
Arturxxxxxxxx / 213.158.196.* / 2008-08-28 16:52
Zanim NATO przystąpiłoby do jakiejkolwiek wojny, Rosja mimo swojej przestarzałej armii dawno by ją wygrała. Dla przykładu Rosja zdążyłaby zaanektować republiki nadbałtyckie zanim 26 przywódców by się zebrało i podjęło jakiekolwiek decyzje. Pozostałyby tylko głośne protesty i pomoc humanitarna dla okupowanych narodów (o ile Rosja by się zgodziła).
Zeus52 / 2008-08-28 22:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie zdążyli by się nawet naradzić...w razie ataku Rosji na Europę Zachodnią nie było by czasu na narady.Około 2-4 tygodni potrzebowały by wojska rosyjskie na dotarcie do Gibraltaru i zajęcie całej Europy(z użyciem tylko broni konwencjonalnej). Taka jest dysproporcja sił. To wynika z opracowań zachodnich(nie żadna rosyjska propaganda)Bez pomocy USA Europa nie ma z Rosją żadnych szans.Nie wiem skąd tu w którymś poście wytrzasnął jakieś śmieszne dane,które pasowały by,gdyby były napisane na odwrót( gdyby to co napisane przy NATO dotyczyło Rosji i vice versa)..
kwant2000 / 2008-08-29 00:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Człowieku. Rosjanie wydaja na zbrojenia ok. 30 mld dol rocznie. Myślisz, że za taką kwotę można coś wyskrobać i schować pod ziemią? Polska na ten cel wydaje 10 mld dol. USA wydało na armię w 2008 roku 583 mld. USD. Przeszło 15x tyle co Rosja. CAŁA UNIA wydała w 2008 praktycznie połowę tego (311 mld. USD). USA + EU wydały w 2008 roku na zborojenia razem prawie 900 miliardów(!!!) USD. Rosyjska zapaść militarna jest powszechnie znana na całym swiecie. Czy wiesz, że Rosja ma na stanie ogołem 1700 samolotów bojowych z czego zaledwie 900 sprawnych? Czy wiesz, że armia rosyjska dysponuje w linii ok. 200 batalionami czołgów. Średnia wieku rosyjskich czołgów wynosi ponad 20 lat, najstarsze z nich mają dwa razy wiecej a ich wartość bojowa jest minimalna. Z posiadanych 12800 czołgów w 2006r. zmodernizowano tylko 180 T-72 i T-80. Do tego dochodzi amunicja w wiekszości zupełnie przestarzała, niezdolna do zwalczanie potencjalnych przeciwników. Rosyjskie czołgi sa w praktyce bezbronne, same pozostając łatwe do zniszczenia. W uzbrojeniu rosyjskiej armii znajduje się 12 tyś. transporterów opancerzonych (glównie BTR-60/70 i BTR-80) oraz 15 tyś bojowych maszyn piechoty BMP-1,-2 oraz zaledwie ok. 100 BMP-3. Uzbrojenie tych wozów jest na tyle słabe, że nie pozwala na skuteczną walke z opancerzonymi potencjalnych przeciwników. Rosyjscy eksperci nazywają więc BMP i BTR pojazdami dla kamikadze. Czy wiesz, że Rosja dysponuje tylko jednym lotniskowcek Admiral Kuźniecow po gruntownym remoncie? 12 lat temu jak wypłynął na Atlantyk to wrócił z najwyższym trudem z rozszczelnionymi kotlami parowymi? Taki jest stan rosyjskiej armii i nie szukaj nie wiadomo czego gdzieś pod ziemią.
Dodam jeszcze, że do tej pory nie okreslono nawet ostatecznych wymagań wobec sytemu nowej generacji Uragan-K, które mogłyby funkcjonować na orbicie ponad 10 lat. Ich producent NPOPM im Reszetniewa pracuje nieefektywnie, a jego produkty są bardzo zawodne. Parametry zblizone do GPS rosyjski sytem ma osiagnąć w 2011r. pod warunkiem jesli kolejne zmodernizowane satelity bedą wystrzeliwane zgodnie z planem.
Rosja utraciła w ostatnich latach wiekszosć z waznych strategicznie stacji radiolokacyjnych mających ostrzegać przed atakiem rakietowym. W coraz trudniejszej sytuacji Rosja postanowiła zrezygnować z uzywania starych, którym kończy się resurs i zbudować nowy system Woroneż-DM. W sumie ma być 7-8 stacji tego typu. Na razie działa tylko jedna w Lechtusi koło Sankt Petersburga. Przydatność stacji naziemnych jest niewielka bez komponentu kosmicznego. Pomimo wystrzelenia satelity Persona nie zmienia to faktu, że Rosjanie są nadal bez oczu i uszu.
Zeus52 / 2008-09-06 19:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poza tym rosyjskie tupolewy TU-160jakiś czas temu latały bez przerwy na obrzeżach Stanów i Kanady...więc po co im satelity,jeśli mieli pokryte całe Stany siatką,że nawet,jeśli ktoś wystartował awionetką w Oklahomie,to już w Moskwie zastanawiano się,czy to nie atak?W ramach odprężenia Rosja zrezygnowała z dyżurowych lotów TU-160 w pobliżu Stanów,ale jeśli sytuacja się zaogni...to wróci pewnie do obyczajów zimnej wojny. A co do lotnictwa...czy nie pomyliłeś stanu posiadania Rosji i NATO po prostu z ROCZNĄ PRODUKCJĄ samolotów w Rosji!
kwant2000 / 2008-09-06 23:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No i co z tego ze latał. I rzekomo pokrywał całe Stany siatką, która była w stanie wykryć start awionetki w dowolnym miejscu terytorium!? Co za bzdety wypisujesz. Myślisz, że my Polacy jesteśmy tacy durni i we wszystko uwierzymy co napiszesz.. Tu-160 ma pułap 15000 m, a więc z tej wysokości może co najwyżej wykryć start awionetki z odległości 440 km, a odległość miedzy wschodnim i zachodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych wynosi prawie 5000 km
Zeus52 / 2008-09-07 08:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja parę bzdur tu napisałem,ale jest to celowe i zdaję sobie z nich sprawę. One jednak są równouprawnione, tak samo jak nieuzasadnione lekceważenie przeciwnika.
Zeus52 / 2008-09-06 18:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taką właśnie propagandę,jak wyżej to ja już słyszałem. W 1939r. Niemcy podobno mieli czołgi z tektury...itp.itd... Tymczasem była to najnowocześniejsza armia w tym czasie. i atak na Polskę to było coś takiego,jak akcja Stanów w Afganistanie. Takiej propagandy używa się w jakimś celu...zastanów się nad tym,bo porównujesz rzeczy nieporównywalne. Liczy się siła nabywcza pieniądza i wtedy zobaczysz,że wydatki Rosji na zbrojenia nie są takie małe. A co do GPS-u,to pół Europy (także my) korzysta właśnie z satelitów Rosyjskich!
kwant2000 / 2008-09-07 02:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To chyba ten bęcwał Stalin w taka propagandę wierzył, bo do końca, wierzył w dzentelmeńską umowę z Hitlerem. Ciekawe, jakby zachowała się Rosja, gdyby terroryści zaatakowali Krem, Ministerstwo Obrony FR i inne obiekty cywilne zabijając tysiące cywili, w tym wiele kobiet i dzieci. A co do zbrojeń, to Rosja była, jest i będzie kurduplem militarnym w stosunku do Zachodu; i prędzej, czy póżniej to co jest na zdjęciu, będzie kupą złomu.
absurd / 83.143.213.* / 2008-09-03 21:02
faktycznie masz dziwne dane

ale wracając do logicznego myslenia

jak myslisz czy nato lub usa cackało by się z rosja , gdyby tak faktycznie było?

masz chyba jakies propagandowe materiały, dla umocnienia morale żołnierzu usa

pozatym chyba wyłączyłes myslenie

sądzisz że usa, nato, izrael, czy inne kraje nie maja wywiadu? i nie wiedzą w przybliżeniu jaki jest potencjał rosyjskiej armi?

gdyby potencjał rosyjskiej armi był taki jak podałes to rosji juz dawno by nie było, podzieliła by los iraku

a w złożodajnych rejonach już dawno gospodarowały by ponadnarodowe korporacje
Maniuś / 195.16.88.* / 2008-08-30 11:24
Może są bez uszu i OCZU ale każdy chodzi z BIAŁĄ laską - nie martwcie się o Ruskich oni sobie zawsze dali rade nawet kiedy mieli układ z wujkiem Adolfem. Taki niby cwaniak a wojnę przegrał!!! Taki sobie chorąży!!!
kwant2000 / 2008-08-29 00:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Taka była dysproporcja sił. To odległa przeszłość. Budżet woskowy Rosji jest porównywalny z budżetem takich krajów jak Niemcy, czy Francja.
studentMIM / 2008-08-28 17:50 / Tysiącznik na forum
USA same miałyby szansę taką wojnę wygrać i nie potrzebowałyby do tego pomocy Francji czy Niemiec (a część z państw sojuszu i tak by sama przystąpiła do wojny bez ustaleń.
Ale tak ogólnie to te rozważania są bezcelowe, gdyż Rosja nie zdecyduje się na wojnę, mając przed oczyma (tak samo jak USA) możliwą wojnę nuklearną
cyran / 217.113.228.* / 2008-08-28 16:04
Nie wiem po jaka cholere instalujemy patrioty u siebie jak nie będa działac. A tak, swoja drogą - czy przypadkiem z Władywostoku do USA nie jest bliżej niz z kaliningradu ???
Zeus52 / 2008-08-28 22:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie jest dużo dalej(chyba,że masz na myśli Alaskę).Między Władywostokiem,a USA jest cały Pacyfik.Natomiast z północnych regionów Rosji,przez Arktykę...
absurd / 83.143.213.* / 2008-08-28 15:27
poczytałem wypowiedzi sami znawcy

wszystko wiedzą lepiej

ciekawe taki wysyp podobnych w sumie wypowiedzi

koordynacja zawiodła?
Zbignieff / 83.25.18.* / 2008-08-28 14:56
Zakończyły się sukcesem?? Tak jak ich pierwsze loty w kosmos chyba... :)
Papilion / 80.53.226.* / 2008-08-28 14:38
W tej chwili z ich strony maja szanse popłynąć chyba tylko...słowa...
do początku nowsze
1 2
skomentuj

Najnowsze wpisy