Forum Forum prawneCywilne

Zostałam oszukana przez sprzedającego,co mogę zrobć?

Zostałam oszukana przez sprzedającego,co mogę zrobć?

fiolek1962 / 2009-01-27 12:12
Kupiłam przedmiot na allegro od osoby prywatnej-po przysłaniu okazało się,że przedmiot miał wiele wad ukrytych przez sprzedawcę,np.zamalowana zwykłą farbą rdza-co wogóle nie było w opisie napisane,wręcz odwrotnie iż towar jest po przeglądzie technicznym itd.Napisałam,że chcę spowrotem pieniądze,a następnie odeślę towar,jednak sprzedający nie zgadza się na to-chce,abym ja odesłała towar a następnie on odeśle pieniądze-boję się,że jak tak zrobię to zostanę bez niczego,że nie odzyskam swoich pieniędzy,gdyż sprzedający miał już 2negatywy od kupujących-dodatkowo ja też mu taki komentarz wystawiłam.Napisał też do mnie,że jeśli nie chcę odesłać przedmiotu,a wtedy on wyśle mi pieniądze-to on zapłaci 200zł rekompensaty z powodu mojego niezadowolenia(bo doskonale wiedział,że sprzedaje towar niezgodny z opisem,z ukrytymi wadami-dlatego w kilku e-mailach proponował taka rekompensatę),ale oczywiście najpierw mam napisać o usunięcie negatywa do allegro i wtedy dalej możemy załatwiać sprawę.Co mam zrobić,aby ten oszust oddał mi moje pieniądze,bo nie chcę tego bubla,który rzekomo był ok-z jakich praw KC mogę skorzystać i czy wogóle mogę skoro towar zakupiłam od osoby prywatnej.

Najnowsze wpisy