Forum Forum dla firmZakładanie firmy

ZUS i wlasna dzialalnosc - z czym to sie je (pytania laika) ?

ZUS i wlasna dzialalnosc - z czym to sie je (pytania laika) ?

niedoinformowany / 87.205.171.* / 2009-04-07 17:52
Witam!
Z gory uprzedzam, ze jestem totalnie zielony w temacie. Na razie zbieram wszelkie informacje. Chce zalozyc dzialalnosc i chce uzyskac na to dofinansowanie. Nigdzie nie pracuje. Mam skonczone 18 lat. Jestem licealista...

Wiem, ze przez pierwsze 2 lata bede mial mozliwosc placenia ZUS w kwocie 240 zl / miesiac, zgadza sie?

Po dwoch latach bede musial placil ~800 zl / miesiac, to prawda?

Moje pytania:

- czy pod dwoch latach bede mogl wyrejestrowac sie z tej dzialalnosci jesli nie bede mial wystarczajacych zyskow i nie bede mogl pozwolic sobie na oplacania bardzo drogiego dla mnie ZUS?

- teraz troche glupie pytanie, ale nie znam na nie odpowiedzi... co to jest ten ZUS w kwocie 240 zl / miesiac czy normalnie ~800 zl / miesiac? Chodzi mi o to czy wykonujac dla kogos usluge w ramach mojej dzialalnosci i pobierajac od niej za to pieniadze to mimo oplacania skladek ZUS bede musial odprowadzac od zarobionych pieniedzy jeszcze podatek 22%... prosze o mozliwie najbardziej rzeczowe przedstawienie problemu lub odeslanie do jakiejs literatury na ten temat (krotkiej acz tresciwej).

No i wybaczcie, ale dopiero startuje w biznesie.

Z gory dziekuje za pomoc.
Wyświetlaj:
angelabogus / 2009-04-28 16:06
Hej. Możesz w każdej chwili zawiesić firmę lub zamknąć, wtedy zusu nie płacisz. W zusie wybierasz czy chcesz płacić składki zdrowotne - poniewasz nie musisz, ale wtedy nie możesz korzystać z opieki medycznej no chyba że prywatnie - przeważnie każdy płaci składki zdrowotne - one miesięcznie wynoszą teraz ok 225 zł - co kwartał mogą się zmienić do tego płacisz obowiązkowo składki społeczne na uldze one wynoszą ok 114 zł dokładnie dowiesz się w zusie jak będziesz zgłaszała siebie do ubezpieczenia. Oprócz tego do urzędu skarbowego będziesz płacić podatek, ale to w zależności od tego jaką działalność będziesz wykonywać i czy będziesz na Vacie, ryczałcie czy karcie podatkowej- też wszystkiego dowiesz się w urzędzie statystycznym. Podatek nie ma nic wspólnego z zusem - podatek niezależnie musisz zapłacić - no chyba, że będziesz mieć za niskie przychody, to wtedy nie płacisz ale to się wylicza. Więcej dowiesz się jak będziesz otwierać firmę - to nie jest takie trudne, zobaczysz.
niskizus1 / 2009-04-07 19:43
UWAGA !!!!!!!

Zatrudniałeś pracowników na pracę nakładczą, lub polecałeś klientów innym firmom?

Przyjdź do nas !!!

GWARANTUJEMY, że Ty i Twoi klienci dostaniecie najlepszą ofertę współpracy na rynku


NOWA OFERTA ZATRUDNIENIA ( od 1 marca 2009 )

Dla kogo jest ta oferta?

- dla osób, które dotychczas pracowały na pracy nakładczej
- dla osób, które prowadzą firmę i płacą pełny ZUS

Korzyści z zatrudnienia w naszej firmie:

- Oszczędność z tytułu składek na ZUS ( od 330 zł miesięcznie do 430 zł miesięcznie a nawet więcej )

- Nie musisz polecać kolejnych osób

- Nie musisz nigdzie wyjeżdżać

- Nie musisz zamykać swojej firmy

- Nie musisz kupować żadnych polis i funduszy inwestycyjnych

- Twoja emerytura zamiast 700 zł wyniesie minimum 2300 zł

- Nie musisz nikogo polecać ale jeśli będziesz chciał to za każdą poleconą osobę będziemy Ci co miesiąc wypłacać prowizję, która zwiększy Twoją oszczędność

Nie Zwlekaj z podjęciem decyzji !

Jeśli pracowałeś na pracy nakładczej to od 1 marca 2009 roku będziesz musiał płacić pełne składki na ZUS ( 832.62 zł ), aby tego uniknąć napisz do nas lub zadzwoń już dziś i po 1 marca LEGALNIE oszczędzaj od 330 do 430 zł miesięcznie.

INFORMACJE:

www.TniemyWydatki.pl

Najnowsze wpisy