Forum Forum emerytalneZUS

ZUS zadłuża się na nasze emerytury

ZUS zadłuża się na nasze emerytury

Money.pl / 2009-10-07 09:32
Komentarze do wiadomości: ZUS zadłuża się na nasze emerytury.
Wyświetlaj:
caro28 / 77.255.121.* / 2011-05-08 10:50
Hm.O tym,ze ZUS pozycza pieniadze od komercyjnych banków,dowiedzialem sie dopiero teraz. W naszych dziadowskich kanałach TV jakos nie wspominaja o tym. Spirala złodziejstwa niestety coraz bardziej sie zakręca,az w koncu stanie.A spoleczenstwo zostanie na lodzie.
Anest / 94.232.156.* / 2009-10-07 16:34
Reformy ZUS, emerytalna, zdrowia i szkolnictwa zaczeły sie z rzadów Buzka. Buzek daleko zaszedł - reformy do lasu.
buh / 83.19.154.* / 2009-10-07 15:13
Sprawa poważna, którego efektu doświadczyłem niedawno, gdy jedno z moich Rodziców przechodziło na emeryturę.
Nie dość że sam proces trwał ponad pół roku i sprawa oparła się o sąd pracy, kwestia przyznania, bądź nieprzyznania świadczenia,itd., itp., to samo świadczenie jest śmiesznie niskie, ponad połowę niższe.
Tzw. stopa zastąpienia wyniosła 0,45.
Niestety sytuacja na przyszłość nie wygląda lepiej, czego przykładem jest powyższa informacja.

Pieniądze wpłacane do ZUS są marnotrawione i tego ukryć się nie da.
Sam od dwóch lat odkładam i inwestuję w ramach możliwości bo nie wieżę że coś się zmieni, patrząc po wynikach ZUS.
pozdrawiam
zlikwidujZUS / 83.18.138.* / 2009-10-07 12:58
www.zlikwidujzus.pl temat troszku liznąłem i czekam na odpowiedzi.Może wy znacie na nie odpowiedź to będę wdzięczny.
Oto moje pytania:
1.Co się dzieje z dotychczasowymi składkami-płacę zus już wiele lat i
czy to się potem wliczy do emerytury?Jaki jest wtedy wiek emerytalny i kto
wypłaca wtedy emeryturę.

2.Czy w przypadku poważnej choroby-operacji itd w Polsce zostanę normalnie
traktowany czy też każą mi się operować w UK?
3.Czy jeżeli pójdę z dzieckiem do lekarza w zwykłej przychodni to
zostanę normalnie obsłużony czy też spotkam się z odmową?
4.Jeżeli zachoruję na np 7 dni na grypę to czy wtedy składki się
przelicza tak jak w zus?Czy zostaje wypłacone jakieś świadczenie za czas
choroby?
5.Jak to się ma do kosztów w firmie-do dej pory składki społeczne
płacone do ZUS się wlicza w koszty firmy a jak to się ma do ubezpieczenia
płaconego w UK?
6.Jak wygląda opłata składek w UK.Którędy i na podstawie czego te
ubezpieczenie się opłaca?Przysyłają jakieś kwity czy jest to składka stała
na rok ???
7.Czy składki płacone w UK się zmieniają w ciągu roku-jaka jest
stabilność wysokości składek?
8.Ile takie przejście do ZUS UK kosztuje-czy jest za formalności pobierana
jakaś prowizja?
9.Ile czasu się to wszystko załatwia?
10.Czy jak zamknę firmę i nie będę w stanie opłacać składek to jakie ponoszę tego konsekwencje?
Pozdrawiam
ggg445 / 87.205.244.* / 2009-10-07 12:41
ZUS ok. 55zł/m-c (w przeliczeniu), a u nas trzeba zapłacić aż 850zł/m-c??
Mimo tak duzych składek ciągle im brakuje pieniuążków
gafik / 94.78.138.* / 2009-10-07 19:54
z twoich składek wypłacają teraz emerytury stoczniowcom i górnikom, którzy w PRL dobrze zarabiali
po "upadku PRL-u" czytaj sprywatyzowaniu się komuchów w kasie ZUS oraz innych instytucji była jedna wielka pustka
Anest / 94.232.156.* / 2009-10-07 16:37
A przedsiebiorca płaci zazwyczaj mnie niz etatowi pracownicy.
Damage / 87.105.131.* / 2009-10-07 10:18
zapowiedź katastrofy, społeczeństwo robi się coraz starsze, ciekawe kto to spłaci
Garand / 2009-10-07 09:32 / portfel / Bywalec forum
Pytam się, gdzie są pieniądze z moich składek?! Jak ZUS się zadłuży, to spłacać te kredyty trzeba będzie z budżetu, czyli za moje podatki... A jak przyjdzie mi przejść na emeryturę, to penie już kredyty się wyczerpią... System jest zły. Całe szczęście stać mnie na to, żeby coś oszczędzić miesięcznie kilkaset złotych na "dopłaty" do marnej ZUSowej emerytury...
Ale co mają zrobić Ci, którzy nie mają takiego luksusu? Mają szykować się na marną egzystencję i liczenie każdej wydanej złotówki na bułki...


Oddajcie mi pieniądze wpłacone do ZUS, a sam sobie poradzę
arrmii / 217.153.234.* / 2009-10-07 10:43
Ty naprawdę sądzisz, ze to co płacisz w składkach to jest na Twoją przyszłą emeryturę ? Haloo ! pobudkaa !! :) Za 20 lat ZUS rozłoży rączki i powie "sorry, ni ma" ... i co im zrobisz ? kopniesz nogą w drzewo i tyle.
Garand / 2009-10-07 11:04 / portfel / Bywalec forum
A czy ja napisałem, że moje pieniądze składkowe idą na moją emeryturę?! Doskonale zdaje sobie sprawę jak dział ten system i nawet nie łudzę się, że dostanę cokolwiek wartego od ZUSu...
56yrtyt / 83.24.176.* / 2009-10-07 10:51
myślę że przesadzasz, jakieś 5 lat max
zlikwidujZUSodp. / 89.200.210.* / 2009-10-07 23:01
Nie płać chłopie składek,nic ci nie zaliczą,jak nie pracujesz w Polsce. Przed płaceniem podpisz umowę z ZUSem i w niej zawarte powinny być zobowiązania ZUSu wobec twoich składek, będziesz wiedział na co płacisz dobrowolne składki. Płaciłem 5 lat, ukradli mi 18tyś i nic z tego nie mam,nie wliczyli tych lat do emerytury,sądy oddalają sprawę.Są ludzie,którzy dobrowolnymi składkami wpłacili 30tyś,bez umowy indywidualnej,też nie mogą odzyskać pieniędzy ani dostać emerytury,ZUS nazywa składki dobrowolnymi i uważa,że to jest prezent dla ZUSu od Polaków pracujących za granicą.

Najnowsze wpisy