Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zużycie energii podwoi się w ciągu 25 lat

Zużycie energii podwoi się w ciągu 25 lat

Michał / .* / 2005-07-05 07:55
Komentarze do wiadomości: Zużycie energii podwoi się w ciągu 25 lat.
Wyświetlaj:
siki / .* / 2005-07-17 12:12
Ten Artykuł jest źle napisany : Raport od Światowej Rady Energii Wiatrowej /tu nie należy zapomnieć KTO jest STEROWNIKIEM/ jest "taktycznym wpuszczaniem w przysłowiowe maliny " 13-tu naiwnych nowych państw którzy mają problemy w wyliczeniu prawdziwych kosztów inwestycji,kosztów eksploatacji,remontów i serwisów a zysków i ich eksploatacji.Porównaniw kosztów Elektrowni wodnych a Wietrznych i eksploatacji pomijając już upiększeniu Krajobrazu zagrożeniu dla polskich BOCIANóW itp.
Logo / .* / 2005-07-17 11:58
Energia wietrzna to najbardzej najdroższa Inwestycja .Np. w niemczech wiele Spółek zajmujących się tym temytem jest już PLAJTą.egzystuje to tylko po przez SUBWENCJE od Państwa zpwodowane w wyniku nacisku społeczeństwa na Rząd w celu likwidacji Elektrowni Atomowych. a teraz te Gówno chcą wprowadzić do polski aby koncerny produkujące te "WIATRAKI" nie zplajtowały do konca?Jak wykazują niemieckie statystyki Panstwo niemieckie dopłaca do TYCH INWESTYCJI 65% .Czy Polske jest stać na takie KROKI ?Dlaczego nie wykorzystuje się polskich RZEK jako najtanszej w kosztach wytwarzania ENERGI ELEKTRYCZNEJ? zpowodowało byto może nareszczie uregulowanie koryt tych rzek i rozwiązanie wielu innych problemów !!!!!!!!!ALE od jakich polskich EKSPERTóW GORPODARCZYCH można oczekiwać tego typu TRAFNYCH EKSPERTYZ?
ap / .* / 2005-07-06 09:04
Lobby wiatrakowe bierze nas "pod włos" umieszczając w niezłym towarzystwie. Wyobrażcie sobie krajobraz obstawiony wiatrakami, że nie będę rozwijał wątku -wpływ wiatraka na środowisko. Zastanówcie się nad gwarancją dostaw energii z takiego "źródła". Przyszłość to jednak (i tu cytat z www.cire.pl): "W chwili obecnej na świecie działa 440 elektrowni atomowych, a 24 jest w trakcie budowy. Ponad 200 mld USD świat wyda na elektrownie atomowe do 2030 r. w najbliższym czasie powstaną one w Finlandii, Francji, USA", oraz tak smakowity fragment: "Nawet twórca Grennpeace określił ją jako przyszłość amerykańskiej energetyki, działalność przynoszącą ogromne korzyści i jedyne sensowne źródło energii" (tamże). Warto pomyśleć.
Klops / .* / 2005-07-05 10:44
Dopóty dopóki monopol na sprzedaż energii będą mieć zakłady energetyczne, którym należy sprzedawać wyprodukowaną energię elektryczną po to by od nich odkupować. Dopóki będą narzucać cenę zakupu dopóty wszelkie działania proekologiczne można sobie wsadzić w buty. Najlepszym przykładem jest pewien inwestor z Mazur, który postawił sobie elektrownię wodną, przy założeniach ekonomicznych, które zostały opracowane na podstawie cennika zakładu energetycznego amortyzacja trwać miała trwać chyba 7 lat. Po uruchomieniu inwestycji monopolista obniżył stawkę przez co czas amortyzacji wydłużył się o prawie 4 lata. Komentarz pozostawiam Wam.
George / .* / 2005-07-05 08:20
Toż to absurd. Energia wiatrowa i te inne zwariowane pomysły różnej maści natchnionych ekologów i cwaniaków wykorzystujących ignorancję ludzką przyniosą więcej szkody niż pożytku. Dziwne, że nikt nie mówi jak szkodliwe są wiatraki chociażby ze względu na migracje ptaków, jak są uciążliwe dla środowiska ze względu na hałas, który generują i jak droga jest energia którą produkują. Jak wreszcie okropnie wygląda krajobraz z elektrowaniami wiatrowymi w tle. Ohyda. A jak w jakimś roku będzie słabo wiało, to co? Jedyną szansą na czystą (sic) energię jest energia atomowa. Wszystkie szacunki to pokazują. Problemem jest natomiast przekonanie ludzi, że liczby nie kłamią. Lobby węglowo - gazowe wykorzystuje emocjonalny stosunek społeczeństwa strasząc go wizją Czarnobyla. To tak samo jakby zniechęcać ludzi do samochodów pokazując im, że skutki używania tego wynalazku, to jedynie wypadki w których krew leje się strumieniami, a trup ściele gęsto.
Michał / .* / 2005-07-05 07:55
Tylko dlaczego w Niemczech stoją tysiące wiatraków o mocach liczonych w MW/szt !!!! a kiedy chciałem zainstalować w Polsce urządzenie o mocy 300 kW to natrafiłem na zaciekły opór naszego monopolisty ENEA ?! Przykro czytać takie artykuły! Polska nie ma żadnych szans na jakiekolwiek wytyczanie jakichkolwiek "nakreślanie kierunków rozwoju" bo jest niestety w tym zakresie niedorozwinięta! Straciliśmy ponad 10 lat. Winni siedzą w Warszawie. To niedouczeni posłowie i urzędnicy najwyższych szczebli decydenckich w Polsce. Przykro to mówić ale tylko odcięcie Warszawy od jakiegokolwiek wpływu na zasadnicze decyzje w gospodarce może spowodować poprawę w Polsce.A tak - nie mamy autostrad - mamy za to F-16 (po co?)Nie mamy wiatraków - mamy drogą energię z ENEA z układami zbiorowymi!!itd.....Pozdrawiam ze smutkiem z pieknego i mimo to bogatego kraju jakim jest źle rządzona przez WARSZAWĘ = Polska!!!
ap / .* / 2005-07-06 09:12
I już im to wychodzi bokiem. Jak to często w życiu bywa - wyszli przed orkiestrę. Proponuję poczytać:"Energia Odnawialna – Uzasadnione WątpliwościAutor: Tomasz Chmal(„Rzeczpospolita” z dnia 4.06.2005)Panuje przekonanie, że energia ze źródeł odnawialnych jest tania i „zielona”, czyli jej wytwarzanie nie szkodziśrodowisku. Rzeczywistość jest bardziej skomplikowana". W całym artykule są argumenty.
mm / .* / 2005-07-05 11:24
To prawda że tak na razie jest ale czas tego systemu dobiegnie końca. To wszystko zależy od tego jak społeczeństwo będzie wymuszać zmiany i rozbijać chore układy. Na szczęście nie jesteśmy sami. Teraz możemy walczyć o swoje prawa w ETS i Strassburgu. Może i nasza sądownictwo ulegnie zmianie. Niemieckie zakłady energetyczne też torpedowały stawianie wiatraków, ale rząd uchwalił stosowne ustawy oraz stawki po których energetycy muszą kupować prąd. Za nieprzestrzeganie tej ustawy nakładane były wysokie kary i energetycy zrozumieli że walka z wiatrakami jest walką z wiatrakami i dla sobie spokój. Polskę też to czeka. Im więcej osób będzie się starało o postawienie wiatraków tym prędzej przełamie opór monopolistów.
bobo / .* / 2005-07-05 11:18
Człowieku, masz rację. Pewnie udałoby Ci sie uruchomić ale musiałbyś gnać z łapówą do jakiegoś ministra i wszystko by było ok. Wiesz żyjemy w Polsce w kraju gdzie prawie nic nie można zrobić bez łapówek na najwyższym szczeblu. Przecież te wszystkie afery i komisje są faktem, i tam poprostu jeden drugiemu nabija kabze. A my szaraki cóż możemy począć?
bobo / .* / 2005-07-05 11:21
Acha i jeszcze jedno. Bil Laden był idiotą atakując USA. Mógł pie......ć w nasz sejm jak byli wszyscy, to może wtedy rozp.......ło te powiązania. Tak naprawdę to innego rozwiązania na rządy tego kraju nie widzę.
nicik / .* / 2005-07-05 10:08
Zgadzam sie z Michałem. Z niewiadomych powodów Polacy uwielbiają monopole - daje im to chyba poczucie stabilności - jakże złudne :(A najlepiej na tym wychodzą zachowawczy politycy, bo nie muszą wiele myśleć nad ich usprawnieniem! A czasami nawet trafi się intratny fotelik w Orlenie, Enei, TP, PKO i innych. Stary niemyślący beton musi wymrzeć, kolej na ludzi otwartych i rozsądnych. Może PO coś pomoże, mam wrażenie, że oni jednak są nowatorscy ... Z wyjątkiem Rokiego, którego coraz bardziej hałaśliwy ton zaczyna mnie irytować. A wracając do energii to u siebie będę miał pompę ciepła!
George / .* / 2005-07-05 10:12
Pompy ciepła to faktycznie niezła rzecz. Nie dość że działają stabilnie, to jeszcze są w średnim okresie czasu ekonomiczne, czego nie można powiedziec o wiatrakach. Moi znajomi zainstalowali pompę ciepła do ogrzewania domu i jest OK.

Najnowsze wpisy