Forum Forum emerytalneInne

Związkowcy wychodzą na ulice

Związkowcy wychodzą na ulice

Money.pl / 2008-11-05 10:53
Komentarze do wiadomości: Związkowcy wychodzą na ulice.
Wyświetlaj:
FirezeuG / 2008-11-05 14:34 / Tysiącznik na forum
Poprostu szkoda gadać z pacanami.
Jak nei pasują im warunki pracy to proponuję kierunek EU zachodnia i zobaczymy .

Pozdro
dzida / 217.153.72.* / 2008-11-05 13:49
i niech tam zostaną!
d3de3d3d3 / 196.3.50.* / 2008-11-05 13:03
Związki to MAFIA sterowana PISem!! Gdzie równość wobec konstytucji!!???? Wszyscy wcześniejsze emerytury albo NIKT!!!
rwerw / 62.233.129.* / 2008-11-05 12:45
Pytanie brzmiałoby: Czy zgadzasz się na niższą emeryturę i dłuższy czas pracy aby dać (tu wymienić zawody) większą i wcześniejszą emeryturę?
Proponujcie własne pytania.
Pilsener / 2008-11-05 12:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak związkowcy domagają się dialogu społecznego, to niech rozmawiają ZE MNĄ - szybko wybiję im z głowy pomysł, bym się dzielił z nimi swoją emeryturą.

Rząd rozmawia ze związkowcami, jak podzielić między siebie moją emeryturę - jaki to dialog społeczny? A czy mnie ktoś się pyta o zdanie, czy chcę dostawać niższą emeryturę? Dialog społeczny rozumiem jako dialog ze społeczeństwem? Czy się mylę?

Dlaczego ja mam pracować 50 lat i dostawać 900 zł emerytury tylko dlatego, że politycy dzielą ludzi na równych i równiejszych? Żadnych przywilejów dla związkowców-pasożytów, rozumiem, że te przywileje to nagroda za ciągłe strajki i doprowadzenie wielu państwowych zakładów do ruiny?

Tak, dać przywileje pasożytom, rolnikom co wytwarzają 1% PKB - a młodzi, zdolni, mobilni, wykształceni, przedsiębiorcy niech sp.... na Madagaskar, bo przecież polska zasługuje na cud gospodarczy, haha. Już ja widzę, jak polacy wracają z emigracji żeby pracować na czyjeś przywileje.
raf73 / 89.171.138.* / 2008-11-05 14:12

Dialog społeczny
rozumiem jako dialog ze społeczeństwem? Czy się mylę?


Mylisz się. Społeczeństwo to górnicy, rolnicy, stoczniowcy i nauczycielki. Jak jesteś młody, zdolny, wykształcony i przedsiębiorczy, to nie jesteś społeczeństwo, tylko elita, nie-Polak, ubek i aferzysta.

;-)

A tak w ogóle, może zamiast "dialog społeczny" powinno się mówić "dialog socjalny"? Prawie to samo, a brzmi jaśniej.
jliber / 2008-11-05 12:11 / Tysiącznik na forum
Jak by naprawdę chcieli "dialogu społecznego" to by żądali referndum, a tak żądają jedynie dialogu UPRZYWILEJOWANEGO.
sadas / 217.74.68.* / 2008-11-05 11:03
... wszystkich tych, ktorzy sa za tym aby skonczyc z przywilejami dla swietych krow... gornikow, rolnikow, nauczycieli...
Bernard+ / 83.22.126.* / 2008-11-06 20:47
Popieram obecny Rząd w sprawie likwidacji przywilejów emerytalnych i poprę każdy inny polski Rząd który będzie dążył do likwidacji wszelkich przywilejów , równierz do likwidacji KRUS i innych niż powszechne jednakowe dla wszystkich zasady prawa ubezpieczeń i prawa pracy.
Krzysiek84 / 83.15.98.* / 2008-11-05 12:03
Może nie prorządowa, ale na pewno anty demonstracja demonstracja powinna być, bo ci demonstrują aby zabrać pracującym i dać im, a ktoś jeszcze poza rządem powinien się wstawić za Nami którzy nie mają ochoty finansować tych darmozjadów
KAP / 2008-11-05 10:53 / Tysiącznik na forum
i niech wychodza, jesli zgodnie z prawem to ich prawo. Mam jednak nadzieje ze ich zadania nie zostana spelnione tj panstwo zadba o deficyt i orówne traktowanie wszystkich pracujacych.
antyanty / 80.48.10.* / 2008-11-05 11:06
Obys sie nie przeliczyl. Boje sie, ze mimo zapewnien premiera w ostatniej chwili ustapi przed ta zwiazkowa chuliganeria.
Pilsener / 2008-11-05 12:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety - politycy robią w majty przed związkowcami, nie mają odwagi powiedzieć "Ja dbam o interes wszystkich polaków, a nie wybranego lobby" a spiralę wyłudzeń i socjalu nakręcają media, które co rusz smażą pamflety o bieda-rolnikach, bieda-górnikach, bieda-nauczycielach itp. itd. Z mozołem buduje się stereotyp ciężko pracującego 25 godzin na h górnika-przodownika pracy, co zarabia w dodatku 1500 zł. 200% normy i kobiety na traktory!
Lorunia / 91.94.204.* / 2008-11-06 10:44
Dziwi mnie to bardzo , że tak manipuluje się społeczeństwem . Przecież każdy odkładał na swoją emeryturę ! Ktoś chce iść na wcześniejszą emeryturę to trzeba podzielić zgromadzony kapitał początkowy plus jeszcze jakieś lata pracy podzielić przez zwiększoną ilość lat przeciętnego życia, czyli o 5 i problemu niema . Jak komuś wyjdzie 300 zł na miesiąc to nie pójdzie wcześniej na emeryturę . Nikt nie powie wtedy , że do kogoś dopłaca . Tutaj chodzi o coś zupełnie innego !!! pracownicy wyciśnięci jak cytryna powinni się dobić i umrzeć nie biorąc nawet złotówki emerytury.
Bernard+ / 83.22.126.* / 2008-11-06 20:55
Wszystko co napisałaś powyzej Lorunia na początku Twojej wypowiedzi to marzenie, które powinno zostać wreszcie spełnone bo nie jest nierealne, ale tak obecnie nie funkcjonuje polski system emerytalny, bo uprzywilejowanie jednych polaków odbywa się stale kosztem upośledzenia innych nie uprzywilejowanych Polaków, Więc Twój końcowy wniosek jest zwyczajnie bezpodstawny, bo nie wynika z tego co wcześniej piszesz. i w żaden sposób go nie uzasadniłaś.
Juwenia / 83.4.100.* / 2008-11-06 19:59
chyba masz rację my mając 35 lat pracy musimy jeszcze dalej pracowac aż padniemy a tym co sie udało załapac wczesniej to jeszcz pozyja bo nikt nie mówi o latach pracy ani premier ani prezydent.
Bernard+ / 83.22.126.* / 2008-11-06 20:57
JUWENIA Ale czy to jest argument aby wszystkim do tej pory uprzywilejowanym nadal fundować ich uprzywilejowanie? Powodując przez to coraz większą biedę nieuprzywilejowanej wiekszości Polaków?
Lorunia / 91.94.140.* / 2008-11-07 09:43
Myślę , że nie bardzo się rozumiemy bo uprawnieni do pomostówki najczęściej mają bardzo duże staże pracy nawet 45 lat . Są to osoby pracujące Najczęściej od 15 roku życia po skończonych szkołach dla pracujących . Powiedz mi jak to się ma do osób , które przepracowały tylko 25 lat i odeszły w ustawowym wieku .A uprawnieni do pomostówki ponad 20 lat więcej . Te 300 zł to aluzja do osób , które pracowały tylko 15 lat w szczególnym charakterze a ogólnie mają 25 lat stażu , co dla rządu jest wystarczające i spełniające warunki nabycia praw .Dlatego staż powinien być większy aby zapewnić wyższy kapitał . Każdy po 25 latach zobaczywszy te parę setek popracuje aby uzbierać jeszcze więcej .

Najnowsze wpisy