Forum Polityka, aktualnościKraj

Związkowcy wyśmiali prezydenta. Wyjdą na ulice w trakcie Euro

Związkowcy wyśmiali prezydenta. Wyjdą na ulice w trakcie Euro

Wyświetlaj:
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-05-24 19:15
Stopniowe podnoszenie powszechnego wieku emerytalnego nie jest problemem, natomiast jest chamstwem połączonym z całkowitym brakiem elementarnej sprawiedliwości to, że powiększy się ogromnie niesprawiedliwa nierówność w prawach emerytalnych. Za 8 lat Polak, który przepracował od 16 roku życia już 50 lat nie będzie miał prawa do emerytury, bo nie ukończył 67 lat życia. Natomiast Ci lepsi uprzywilejowani Polacy mając 35 lub 45 lat życia będą już emerytami pozostając na utrzymaniu tego 66 latka Oto skutek podjętych teraz decyzji o przedłużaniu wieku emerytalnego nieuprzywilejowanym Polakom, ale pozostawienie przywilejów polakom, których Rząd Sejm Senat i Prezydent boją się sprawiedliwie dociążyć tak samo o jeden miesiąc dłuższą praca, co 4 miesiące. A czy bardziej opłacalne jest przekwalifikowywanie 60 letniej osoby, aby jeszcze 7 lat mogła pracować czy może ekonomiczny rachunek nakazywałby przekwalifikowywać 35 i 40 latków, aby mogli pracować jeszcze, co najmniej 25 lat? Bo nikt nie musi całe życie wykonywać tylko jednego pierwszego zawodu i po 15 latach służby w policji, wojsku czy tajnych służbach albo w górnictwie wykształceni i sprawni fizycznie młodzi mężczyźni i kobiety mogą przecież przynajmniej do 60 lat wykonywać setki innych zawodów! A za okres służby lub pracy w trudnych warunkach powinni wszyscy mieć w ZUS zapisany proporcjonalnie wysoki do swoich zarobków kapitał składkowy, który będzie podstawą obliczenia im emerytury, gdy osiągną powszechny wiek emerytalny. Ale tego, że drastycznie zastała naruszona konstytucyjna równość obywateli w prawach do emerytury tego Pan Prezydent stojący podobno na straży konstytucji nie widzi?!?! A przecież przywileje emerytalne wywodzą się z okresu PRL, czyli wydane były pod rządami innej niedemokratycznej konstytucji!!!
panjan 336 / 86.66.181.* / 2012-05-13 20:53
Strajkujmy , manifestujmy i blokujmy tyle naszego .Niech swiat zobaczy owoce wstapienia do UE ! Jak kibice wyjada to nikt sie nami juz nie zainteresuje. A ,ze wstyd ,pal go licho . jeszcze 3 lata takich rzadow i przyjdzie sie zywic na smietniku a to tez wstyd .
celsjus / 83.4.89.* / 2012-05-13 15:35
Prezydent jest w teame zdrajcow. To mieczak, bodaj najwiekszy jekiego mielismy wsorod dotychczasowych zdrajwoc, no moze poza Lechem.
mazimen38 / 94.72.111.* / 2012-05-11 09:18
Przy obecnych pensjach nie stać mnie na Euro ;( i na godziwą emeryturę tez mnie stać nie będzie nie zależnie czy będę pracować 65 ,czy 100 lat ,nie te realia nie w Polsce ,chyba ,że był bym posłem ,albo premierem. Czy nasz premier zamierza pracować fizycznie do 67 roku życia?
Mam dopiero 38 lat i problemy zdrowotne ,lekarze nie potrafią sobie poradzić ,każdy dzień to ból i strach ,a wg.badań nadaję się do pracy. Co będzie za następnych prawie 30 lat.???
Jakoś nie widzę się z balkonikiem w pracy i kroplówką w ręce.
Wg. mnie to sztuczne przedłużenie wieku ,bo pracy nikt nam nie da po 50 -tce i co wtedy??
Najpierw niech zmniejszą bezrobocie ,a tak zabiorą start młodym do puki stary będzie tyrał.
Jedna wielka lipa ,jak puszczenie 6latków do szkół.
Wapniak / 2012-05-06 10:21 / Tysiącznik na forum
Niech wychodzą. Czemu nie? Skoro było można dowoli za Komuny...
Szkoda tylko, bo nic nie wskórają poza ewentualną zmianą garniturów u naszych nawiedzonych kombatantów, no i powolną agonią.
mądrala / 84.10.1.* / 2012-05-05 13:51
Zaczynam podejrzewać, że przywódcy "naszych" central związkowych zwyczajnie są sterowani, niczym pewien Bolek, swego czasu, przez odpowiednie służby, aby jak się tylko to da, hamować wszelkie protesty i manifestacje, puszczać parę społecznego niezadowolenia w szumny gwizdek i tyle. Dlaczego tłumy związkowców nie wyszły na ulice, jak to robią cwani Grecy, Hiszpanie, Francuzi itd.? Będą dopiero (nieśmiało) protestować podczas EURO2012? Wtedy siły porządkowe będa ich traktować jak potencjalnych terrorystów, aby zabezpieczyć porządek i bezpieczeństwo przyjezdnych notabli, kibiców i drużyn gości; nie będzie czasu i miejsca na cackanie się, z demonstracjami ulicznymi naszych dzielnych związkowców, więc i ich planowany protest zostanie zgaszony, zanim się zacznie, nawet nie wpuszczą nikogo z tych "dzielnych związkowców" do centrum miast, zamienionych w twierdze i strefy specjalne otoczone setkami tysięcy służbistów-krajowych i wypożyczonych z UE, w mundurach i bez oznaczenia -tam wszędzie, gdzie będą rozgrywki piłkarskie. Związkowcy o tym doskonale wiedzą, ale udają dalej, że będą "walczyć" z projektami emerytalnymi rządu Tuska.
poznaniak / 83.11.161.* / 2012-05-04 15:30
Jestem ciekaw czy "związkowcy" będą wypłacali emerytury z własnych zarobków? Tylko wydłużenie wieku emerytalnego ma sens bo, ten system emerytalny powstał w XiX wieku i był tworzony dla średniej wieku do 50 lat. Ale zmiany emerytalne powinny dotyczyć wszystkich grup zawodowych bez wyjątków tj. górników, służb mundurowych czy innych uprzywilejowanych.
3gz3kutoR / 89.230.70.* / 2012-05-04 17:22

średniej wieku do 50
lat
Była spowodowana bardzo dużą umieralnością noworodków. Przemyśl to a nie patrz bezmyślnie w statystyki i wykresy!
fragi / 78.28.51.* / 2012-05-04 14:33
Popłuczyny po Solidarności gotowe są szkodzić Polsce byle by na chwilkę zaistnieć w mediach. A przecież wystarczy wygrać wybory i uczynić kraj miodem i mlekiem płynący. Do roboty patałachy.
wolny człowiek / 83.27.32.* / 2012-05-04 14:29
Panie prezy "dęcie" Zakichane euro potrwa parę dni i mam to w najgłębszym poważaniu i dla mnie to maksymalna durnota, a nie święto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Natomiast chcecie uciszyć protesty zasłaniając się taką "okazją"
Tak, to będzie świetna okazja by pokazać Europie i światu w jakim naprawdę kraju żyją Polacy.

Parę dni temu był raport NIK o stanie wałów przeciwpowodziowych.
KLĘSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Na ochronę przed skutkami powodzi kasy nie ma, na stadiony do kopania szmacianki kasa jest.
Ale przecież pan jest wybitnym specjalistą od powodzi, o czym przekonywał pan Polaków 2 lata temu.
Nie liczcie matoły że igrzyskami przykryjecie problemy i wasze szubrawstwa.
Maitre / 89.74.231.* / 2012-05-04 15:05
co do matołectwa, to właśnie te protest będą ich dobitnym przejawem. Podzielam ten pogląd, że miejsce związków zawodowych jest poza bramami zakładów pracy, a ich funkcyjni powinni być utrzymywani ze składek członków, a nie żyć kosztem pracodawcy kimkolwiek by on nie był.
JanuszPOlikot / 2012-05-04 16:08 / Tysiącznik na forum
To samo powinno być z partiami politycznymi i innymi" piłkarzykami" z PZPN.........Jak chcą budować stadiony niech budują ze swoich składek.....
kozlowski2603 / 2012-05-04 14:21
Niech wyjdą na ulicę. Już widzę tą zakłopotaną twarz Donalda Tuska.
(@) / 89.79.218.* / 2012-05-04 14:10
Polskie patałachy piłkarskie i tak odpadną w pierwszej rundzie,wiec niech Solidarność zwycięży w meczu Tusk kontra Solidarność i POgoni tych "kłamców lustracyjnych".
do roboty jak cały świat / 83.4.123.* / 2012-05-04 14:04
co Wy piszecie - niewolnicza praca , wyzysk , praca do śmierci - CZY TAK JEST U WAS MIĘDZY 65 A 67 ROKIEM ŻYCIA - CZY CAŁE ŻYCIE TAK WAS WYZYSKUJĄ ? to chyba jesteście jakieś matoły lub macie dwie lewe ręce ! CZY TO PRAWDZIWI PATRIOCI I PRADZIWI POLACY - nieroby.
heniek14 / 95.88.176.* / 2012-05-08 17:12
przypuszczam,że siedzisz w więzieniu i boisz się,że zagonią was do roboty POsożyty.
zzz1 / 93.105.164.* / 2012-05-04 13:54
Bardzo dobrze solidarność niech się odrodzi , ale ta prawdziwa i stłamsi tych sprzedawczyków z po.
Ile można , emerytury podwyższają bo wiedza że duża część zap.....cych ludzi nie dożyje tego wieku...
Banda nieudaczników a nie ,,Żont"
Gogumił12 / 2012-05-04 13:57
Ludzie w końcu muszą wyjść na ulicę, skoro cała kasta polityczna ma gdzieś swoich obywateli!!
MMXX / 109.196.91.* / 2012-05-04 13:50
A ja mam w d...e Euro kiedy w perspektywie szykuje mi się niewolnicza praca do 67 roku życia.Będę pierwszy na proteście jak tylko dojdzie do skutku żeby pokazać POpaprańcom że zostali wybrani przez naród do sprawowania demokratycznych rządów i ich obowiązkiem jest słuchanie głosu swoich wyborców. A wyborcy mówią NIE dla podwyższenia wieku emerytalnego kiedy szaleje bezrobocie a służba zdrowia nie zapewnia podstawowej ochrony zdrowotnej.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy