Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zwolnienia chorobowe pod lupą. ZUS szuka oszustów

Zwolnienia chorobowe pod lupą. ZUS szuka oszustów

Wyświetlaj:
barbara778 / 31.41.137.* / 2012-09-01 09:12
Najpierw zlikwidowac ZUS Czyli Zakład Utylizacji Składek. Gdzie składki po śmierci mojego mojego sąsiada ,który przepracował 28 lat ?tylko w ostatnim dziesięcioleciu zabrakło mu niewiele do 5 lat Wdowa renty nie dostała..
wi1978 / 95.41.79.* / 2011-09-08 19:33
niech zus placi za informacje kto oszukuje, odrazu ludzie zaczna informowac o lewych zwolnieniach sasiadow itd
żbik / 194.181.195.* / 2009-08-13 11:04
Dlaczego się nie weźmie za przysłowiową "mordę" lekarzy, którzy te zwolnienia wystawiają i po prostu handlują zwolnieniami, rentami itd. Czym wyżej w tzw. hierarchii tym większa przestępczość, a oskarżenia płyną pod adresem tych, którzy nic nie mogą! Od zarania są lekarze, którzy się bogacą na tym procederze, a jeszcze jest tak, że naprawdę choremu zwolnienia nie dadzą - bo dbają o statystyki! Przypuszczam, że wszędzie jest tak samo - czy w RP czy Słowacja czy Wlk. Brytania itd. no może w Niemczech jest inaczej! Ludzie to niestety odrażający gatunek!, który dla własnego dobrobytu jest gotów uśmiercić innych współobywateli czy -plemieńców! Nie ma co liczyć, że będzie inaczej! Na lewo trup, na prawo trup a ja idę do przodu! i nawet na trupach, ofiarach wojen i kataklimów ci tzw. dobrzy obywatele tylko zarabiają i zarabiają! Krzywda i bieda nikogo nie interesuje!
adampolski / 83.23.68.* / 2009-08-11 13:33
zus śmieszna instytucja,dalaczego nie kontrolują urzędników którzy gdy podpadną każdy bierze zwolnienie lekarskie(tak naprawde kupuje),kadra oficerska wojska i policji,gdy grozi zwolnienie z pracy wszyscy idą na chorobowe,nawet minister kaczmarek szef administracji po wpadce od razu znalazł się na chorobowym,ciekawe czy ćwiękalski tez choruje moje spostrzeżenie to najwięcej naduzywają tych zwolnień ludzie wyżej postawieni i urzednicy wysokich szczebli taki kraj jacy urzędasy(po prostu to potomkowie komuchów i tacy własnie nie mają honoru)
zgiro / 77.254.204.* / 2009-08-06 12:04
A może ten szef POpaprańców skomentuje wielce wątpliwe i8nwestycje tego skostniałego molocha i jego zarządzającej świty
Jun / 78.8.2.* / 2009-08-05 20:02
Ciekawe co ZUS zrobiłby z kasą, gdyby nikt nie zachorował w ciągu roku ? Prezesi - to by się mieli. A pałace nie takie jak teraz ! A te fontanny i gabinety odnowy ! I nie wiem co jeszcze. Seszele ?
Edmund Splitter / 89.230.141.* / 2009-08-05 18:50
Panie Premierze, pozbawił mnie Pan reszty sympatii dla Swojej Osoby. Dlaczego nie skontroluje Pan zasadności budowy siedzib PAŁACÓW ZUS-u, pensji prezesów i zasiłków chorobowych w samym ZUS. Przecież to jest instytucja "żyjąca" a właściwie "pasożytująca" z naszych składek, a nie dochodowy odłam fiskusa. Ubezpieczamy się po to, żeby nam było łatwiej w trudnych chwilach. Przyzwyczajenie to druga natura, a niektórym trudno zrozumieć, że nie wszystkie instytucje są dochodowe i nie zawsze można z ich budżetu łatać dziury w budżecie Państwa! Kosztem chorych, emerytów i rencistów? Zapraszam Pana Premiera do odwiedzenia szpitali, tam można zapoznać się z realną sytuacją i zdrowiem naszego biednego społeczeństwa. Byłem kiedyś dłuższy czas na Ukrainie, jeszcze wtedy, gdy było tam dość dużo różnych organizacji wymuszających haracze. W jednoznacznej opinii wszystkich największą i najsilniejszą organizacją "mafijną" wymuszającą haracze jest tam "dzierżawa", czyli instytucje Państwowe... Jeżeli zobaczymy, że przez pół roku pracujemy na organizacje rządowe (w tym na ZUS), i to przez lata to nerwowa decyzja Premiera musi dziwić!
Możemy zacząć na nowo czytać bajki o Panu i Plebanie, wtedy wszystkie podatki zamykały się w 20%!!!. Panie Premierze, wstyd, pańskie Zarządzenie uderzy nie w silnych, oni i tak umkną prawu, ale w tych najsłabszych, którzy z grypą będą biegać do pracy, ze strachu przed kontrolą Premiera. Moim zdaniem za bardzo nie przemyślał Pan swojego zarządzenia, straciłem o Panu dobre zdanie... W wyborach Prezydenckich będę głosował na Panią Kwaśniewską, albo wcale. Ludziom, na których władza działa jak woda sodowa, nie można ufać, tak samo jak sondażom politycznym! Wszystko się może zmienić! Niektórzy zapomnieli o błędach, dzięki którym udało się im dojść do władzy, Zamiast kontrolować chorych i lekarzy powinien Pan Premier kontrolować ZUS i to nie tylko od czasu do czasu, ale w sposób stały i ciągły zgodnie ze swoim zakresem obowiązków, może byłoby wtedy mniej ZUS-owskich PAŁACYKÓw i "KACYKÓW", a tym bardziej problemów z chorymi i lekarzami.
musicom / 79.162.135.* / 2009-08-06 11:48
bardzo dobrze pan to opisał , ale czy zna pan takie powiedzenie , zamienił stryjek siekierkę na kijek , chodzi mi o te przyszłe pana głosowanie, lepiej niech pan nie głosuje
Endriu 1 / 77.253.161.* / 2009-08-04 21:17
NIECH zus tak nie skąpi najpierw trzeba skonczyć z przerostem ludzi w zusie i przestać budować pałace mruwkowce w byle jakim zusie tylko w miejscowości powiatowym pracuje darmozjady zusowskie ponad 100 STO DARMOZJADÓW co przekładają papierki BEZ PRODUKCYJNE DARMOZJADY
rereerr / 193.187.43.* / 2009-08-04 14:22
Bardzo dobrze. W koncu! Mam jednak watpliwosci co do efektow takich kontroli. Mialem kiedys pracownice, ktora ciagnela zwolnienie na chorobe kregoslupa. Wiedzialem ze kombinuje ale jak zobaczylem ja z siatkami uginajacymi sie po zakupach to postanowilem zweryfikowac jej zwolnienie na moj wniosek. I co sie okazalo? Zwolnienie okazalo sie calkowicie zasadne! Wiec smiem watpic w skutecznosc tych dzialan.
Krystynka / 85.222.12.* / 2009-08-04 09:51
A jak ja wiedziałam na 100%, ze moja pracownica jest na lewym zwolnieniu i wysłałam do ZUS pismo, żeby skontrolowali, to nie zareagowali... Tylko, że wtedy to ja płaciłam za jej "chorobę", a oni płacą dopiero po miesiącu... Ale teraz są konsekwencje..
agnostyk 666 / 80.54.247.* / 2009-08-03 22:12
oszust szuka oszustów che! che! che!
cc / 81.190.88.* / 2009-08-03 21:21
Bez wątpienia lewe zwolnienie to oszustwo. Na fundusz chorobowy i macierzyński składamy się wszyscy po 2,45% od naszych wynagrodzeń. Jest to mało i dużo, ale dlaczego przy tej małej składce wytacza się specjalne działa. Kontrola prawidłowości wystawienia zwolnień winna być prowadzona nie akcyjnie, lecz zgodnie z ustawą tych świadczeniach w sposób ciągły. Jest też drugie dno ubezpieczenia chorobowego. W latach 2001 do 2008 wypłacono łącznie 42 172 454 000 zł przy zebranej składce chorobowej 50 276 193 000 zł. Nadwyżka wyniosła 8 103 739 000 zł. Nadwyżka ta pokryła w 68,18% cały fundusz płac ZUS-u. Usługi obce w ZUS-ie w tych latach wyniosły 9 350 246 000 zł. Stanowiło to 86% nadwyżki. Można rzec, że ZUS w znaczniej mierze utrzymuje się ze składki chorobowej ubezpieczonych, która de facto jest najniższa ze wszystkich pozostałych składek ubezpieczeniowych. Ciekawe czy ZUS jest na zwolnieniu chorobowym? Szkoda, że ZUS nie jest nadzorowany przez ubezpieczonych! Przedstawione liczby są powodem tego larum rządowego.
KOBIETA123 / 89.75.17.* / 2009-08-03 20:41
TAK I BARDZO DOBRZE I MOŻE NIE BĘDZIE TAK JAK W LUBINIE KOBIETA ZATRUDNIONA W FIRMIE IMPEL CIĄGNIE CHOROBOWE JUŻ TRZECI MIESIĄC A ZATRUDNIŁA SIĘ W FIRMIE PROWIDENT I PRACUJE NO TO JAK TO JEST JAKO SPRZĄTACZKA JEST CHORA I ZUS PŁACI JEJ CHOROBOWE A JAKO PRZEDSTAWICIEL UDZIELAJĄCA POŻYCZEK JEST ZDROWA
TO SĄ KPINY
DLACZEGO NIKT TEGO NIE SPRAWDZA
I PRZEZ TAKIE IDIOTKI I OSZUSTKI INNI NAPRAWDĘ CHORZY SĄ POSZKODOWANI
sdsdsds / 213.158.196.* / 2009-08-03 22:25
super w ARiMR po 6 i wiecej m-cy bo ją bolą plecki
robolek BP / 213.158.196.* / 2009-08-03 22:28
he he a teraz kolanko i następne 6 mieszków a ZUS niech się buja bo inni pracują! i dobrze im tak!
bydełko / 213.158.196.* / 2009-08-03 22:31
ZaRadna w IRZ!!!!!!!!!!!!!!!1
Bernard+ / 83.22.91.* / 2009-08-03 19:33
„Consuetudo est altera natura”. Przyzwyczajenie jest drugą naturą. Powiedział Cyceron (Marcus Tullius Cicero, 106 - 43 p.n.e.) i nic się od jego czasów nie zmieniło. Polacy po 40 latach przyzwyczajania się, że oszukiwanie i okradanie „komunistycznej” władzy, to działanie patriotyczne, do dziś mimo 20 lat wolności politycznej nie odróżniają kradzieży od zaradności. Bo wokół widzą jak prawo stanowione przez nieuczciwych polityków stale ich okrada. A tymczasem przekraczanie kolejnych granic moralnych przebiega zawsze tak samo, bo: Najpierw nieposłuszeństwo, potem bratobójstwo - to jest cała historia świata. Według Léona Bloy.
Polscy politycy chcą, aby ludzie szanowali nieuczciwe złodziejskie prawo, które pracowitym i uczciwie płacącym podatki Polakom zabiera a pasożytom społecznym zdemoralizowanym przez PRL i siłą wymuszającym na przedstawicielach władzy coraz to nowe przywileje daje?
I tak skoro ze składek wszystkich przymusowo ubezpieczonych pokrywane są wypłaty świadczeń ubezpieczeniowych, dla tych, którzy złożą o te świadczenia wniosek poparty tylko dokumentem mówiącym, że zaszło zdarzenie, za które należy się wypłata zasiłku czy renty to zawsze znajdzie się ktoś, kto słusznie zauważy, że nie opłaca się cały rok pracować i być zdrowym, bo za to otrzyma się wynagrodzenie pomniejszone o potrącone składki i podatki. O wiele bardziej opłaca się „pójść na chorobowe” i wysłać do pracodawcy i ZUS wniosek o zasiłek a w tym czasie pracować bez dokumentowania tego faktu dla ZUS i Urzędu Skarbowego lub odpoczywać albo uczyć się języka obcego przed wyjazdem na emigrację. A jest to możliwe gdyż proporcje pomiędzy korzyścią z oszustwa i stratami w razie wykrycia oszustwa są jednoznacznie po stronie oszustwa. Na oszukiwaniu ZUS i US korzysta zarówno pracownik jak i pracodawca oraz lekarz wystawiający zaświadczenie o niezdolności do pracy. Traci społeczeństwo, jako całość a konkretnie tracą Ci pracownicy i pracodawcy, którzy są uczciwi i płacą regularnie podatki i składki. Jeżeli kłamstwo polityczne, strajki i demonstracje z użyciem niebezpiecznych narzędzi doprowadziły do tego, że duże grupy społeczne mają dziś prawo do okradania reszty społeczeństwa przez wystrajkowane, ale niewypracowane wysokie płace i wyższe oraz wcześniejsze emerytury, chociaż nie zapłaciły kilkadziesiąt miliardów należnych składek, i doprowadziły do bankructwa swoje zakłady zbudowane za pieniądze całego narodu, bo politycy nieuczciwie trzymający się swoich dochodowych stołków dokonali umorzenia niezapłaconych podatków i składek i uchwalili dla tych, których się bali, prawo do okradania reszty społeczeństwa. Tym samym wspólna nieuczciwość związkowców i pracowników nierentownych zakładów państwowych oraz polityków doprowadziła do ogromnego dziejącego się stale wielomiliardowego okradania reszty pracujących płatników i podatników z wpłaconych do ZUS i budżetu podatków. Cóż, więc się dziwić, że ta okradziona i nadal okradana zgodnie z nieuczciwym złodziejskim prawem część Polaków, którzy muszą pracować i płacić składki i podatki do 60 i 65 roku życia a otrzymają za 40 – 45 lat płacenia składek i podatków mniejsze emerytury niż Ci Polacy, którzy mało pracowali, zaledwie 20 lub 25 lat i wypracowywali tylko straty do pokrywania przez innych, nie płacili składek a od 43 lub 55 roku życia żyją sobie wygodnie i mają emerytury wyższe od przeciętnych na koszt obecnie pracujących za niższe wynagrodzenia Polaków. Więc dziś pracujący Polacy w sporym procencie nie uważają swojej „zaradności” za kradzież a jedynie za przeciwdziałanie dalszemu większemu okradaniu. Jeżeli obiecano nam Polakom urodzonym po 31.12.1948 roku, że składki emerytalne w OFE będą naszą własnością i nasi bliscy będą jedzie dziedziczyć a po 10 latach istnienia tego systemu władza mówi, że te pieniądze nie są nasze tylko tak samo państwowe jak w ZUS to nie dziwcie się, więc wy kłamliwi politycy i urzędnicy, że kto sieje niesprawiedliwość stanowiąc prawo i kto stanowiąc prawo kłamliwie je uzasadnia ten zbiera burzę społecznego niezadowolenia i społecznego przyzwolenia na okradanie nieuczciwie zarządzanego państwa. Rośnie już, bowiem przekonanie, że ukrywanie dochodów przed ZUS i Urzędem Skarbowym RP to czyn patriotyczny, bo im niej Polacy oddadzą w ręce polityków i urzędników swoich pieniędzy tym mniej pracy Polaków, będzie zmarnowane i tym lepszy będzie stan polskiej gospodarki. Jest to efekt ciągłego od 20 lat istnienia i odkładania problemu deficytu budżetowego przy nadmiernej redystrybucji dochodu narodowego przez budżet centralny a „problemy polityczne są jak ser camembert:, gdy odkłada się je na dłużej, to zaczynają cuchnąć i rozłażą się.” Powiedział już dawno Edgar Faure.
Jeżeli ZUS zorientował się, że jest wyłudzane dużo pieniędzy na zasiłki chorobowe a przeciętny okres pobierania zasiłku chorobowego w 2009 roku wg oficjalnych danych statystycznych ZUS wyniósł 14 dni to na ile razy więcej kradzeni zostali pracodawc
Bernard+ / 83.22.91.* / 2009-08-03 19:39
Jeżeli ZUS zorientował się, że jest wyłudzane dużo pieniędzy na zasiłki chorobowe a przeciętny okres pobierania zasiłku chorobowego w 2009 roku wg oficjalnych danych statystycznych ZUS wyniósł 14 dni to na ile razy więcej kradzeni zostali pracodawcy, którzy muszą zarówno opłacać składki do ZUS jak i przez 33dni niepracującemu bo posiadającemu zwolnienie lekarskie muszą wypłacać wynagrodzenie chorobowe w wysokości 80 lub 100% przeciętnego wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy? Na pewno straty pracodawców są wielokrotnie wyższe gdyż część „chorujących” pracowników nie posiada tyle pieniędzy, aby „kupić” sobie od lekarza więcej niż 33 dni chorobowego w ciągu roku, więc nie pobierają zasiłków z ZUS. To, co się dzieje to kolejny objaw nieakceptowania przez polaków polityki, która spowodowała, że po 20 latach ciągłych reform i po 5 latach od przyjęcia naszego kraju do UE jesteśmy 4-tym z najbiedniejszych narodów Europy.
Szajke / 213.238.78.* / 2009-08-03 18:25
ZUS oszuka oszustów. To prawda, oszuka i oszustów i uczciwych tym bardziej wymydli bez dymu!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy