Forum Prawo - porady i tematy

Zwrot swiadczeń Zus, a sprawa w Sadzie-renta rodzinna.

Zwrot swiadczeń Zus, a sprawa w Sadzie-renta rodzinna.

skomentuj
slawek_zenderowski / 83.5.99.* / 2007-06-15 15:25
Dziendobry.

Mam taki problem ponieważ od kilku lat pobieram rentę rodzinna po zmarłych rodzicach. Zapisałem sie do szkoły, ale niestety w połowie szkoły mój stan zdrowia bardzo sie pogorszył i mój lekarz wystawił zwolnienie lekarskie usprawiedliwiające moją nieobecność w szkole. W czasie w którym chorowałem płaciłem normalnie czesne do szkoły (na co mam dowody wpłaty)
Jak dowiedziałem się w lipcu, że zostałem skreślony z listy uczniów. Dodam, że ja nie wiedziałem,że zostałem skreślony ze szkoły ponieważ mój opiekun dostarczył zwolnienie lekarskie do szkoły,a szkoła w żaden sposób nie powiadomiła mnie o skreśleniu dlatego płaciłem czesne do końca roku szkolnego. Zus upomniał się o zwrot świadczeń, nie zgodziłem się z decyzja Zus dlatego też odwołałem się do Sądu Okręgowego.(jedna rozprawa się już odbyła)
Dodam jeszcze, ze od początku roku 2007 mam orzeczoną całkowita niezdolność do pracy przez orzecznika Zus.

Bardzo się martwię, ponieważ zwrot tej kwoty jest dla mnie bardzo duży a dodatkowo nie stać mnie na prawnika. Wiec chciałbym wiedzieć czy mam szanse żeby ta sprawę wygrać, co mam zrobić na co się powołać, bardzo prosiłbym o jakieś wskazówki.

Serdecznie Pozdrawiam.
skomentuj

Najnowsze wpisy