Forum Forum podatkoweOdliczenia

Zwrot VAT przy przekształceniu budynku gospodarczego

Zwrot VAT przy przekształceniu budynku gospodarczego

EwaIzabela / 2010-08-14 19:57
Witam,
Jestem w posiadaniu budynku gospodarczego- zapisany notarialnie,
który zamierzam przekształcić na mieszkalny. Od dłuższego czasu kupowałam i składowałam materiały potrzebne do remontu i przebudowy.
Obawiam się, że nie zdołam odzyskać podatku VAT z dwóch względów. Po pierwsze nie wiem, jak długo będą trwały formalności
związane z przekształcaniem budynku- plany, pozwolenia w urzędach. Niczego jeszcze nie załatwiałam. Poza tym niestety na koniec sierpnia bieżącego roku ustaje moje zatrudnienie, prawdopodobnie podejmę pracę zarobkową za granicą.
Proszę o podpowiedź, jak długo może trwać dopełnianie formalności urzędowych? Czy w związku z tym, że osiągałam dochód w kraju w 2010 roku będę mogła złożyć podanie o zwrot VAT w 2011 roku?
Będę bardzo wdzięczna za wyjaśnienia.
Wyświetlaj:
belladonna / 2010-08-15 09:12 / Tysiącznik profesjonalny
Masz mieć FV na zakupione materiały, a gdzie uzyskujesz dochody (czy w kraju, czy za granicą) znaczenia nie ma. Będziesz mogła złożyć wniosek VZM mając stosowne papiery związane z tym, ze przekształcasz budynek niemieszkalny w mieszkalny (bez tego ani rusz) :)
EwaIzabela / 2010-08-15 12:21
Bardzo dziękuję za podpowiedź.
Jakie mogą być przybliżone koszty planów i pozwoleń i jak długo może potrwać załatwianie spraw?

Najnowsze wpisy