Forum Forum prawneBudowlane

Przekształcenie budynku gospodarczego w mieszkalny.

Przekształcenie budynku gospodarczego w mieszkalny.

marin81 / 2008-03-31 23:44
WItam !
Proszę o radę odnośnie przekształcenia budynku gospodarczego w mieszkalny?
Jakie procedury, czas trwania takiego procesu, konieczne zmiany i dokumenty, oraz wszystko cokolwiek przyjdzie Wam do głowy w tym temacie.
Dodatkowo czy ma ktoś jakieś doświadczenia z kredytowaniem działki budowlanej z budynkiem gospodarczym który docelowo mam zamiar przekształcić (dokładnie jakie jest podejście banku do takiej nieruchomości).
Dzięki za wszelkie sugestie i informacje.
Wyświetlaj:
marcin.k / 77.113.45.* / 2008-10-31 18:05
Witam cię kolego
Musisz zgłosić się do urzedu gminy aby uzyskać decyzję o warunkach zabudowy dla przekształcenia budynku gospodarczego na mieszkalny.Decyzję taka otrzymasz w ciągu 2 miesięcy,albo i szybciej do 1 miesiąca.nastepnie musisz złożyc w Starostwie powiatowym wniosek o przekształcenie budynku gospodarczego na mieszkalny,nastepnie wypełnić wniosek o wyłączenie działki z uzytkowania rolnego(jeżeli owy budynek gospodarczy się na takiej znajduje),iść do działu geodezjii po mape pochodzenia gleb,mapę sytuacyjno-wysokościową.
Następnie zinwentaryzować część gospodarczą(dokładnie zmierzyć),iść do projektanta po projekty części która ma być przekształcona w stanie w jakim jest i w jakim będzie póżniej,a nastepnie zgłosić się do Starostwa o wniosek o pozwolenie na budowę.I czekać około miesiąca do 2 na pozwolenie na budowę.
monikaaaaa / 93.181.143.* / 2011-01-09 18:37
a wiesz jak napisac taki wniosek? napisz na pawel11003@interia.pl
marcin i aga / 80.54.97.* / 2010-03-23 22:07
co mam zrobić ...????
żona ma nietypową budowlaną działkę którą dostała od rodziców 11m /na 96m (około 9 arów) --- chcemy na niej budować bardzo wąski dom (5m na 15m )szerokości .
mamy zamiar przed rozpoczęciem budowy domu wybudować budynek gospodarczy z możliwością zamieszkania NA CZAS BUDOWY .około 50m , który później będzie garażem i schowkiem na np (drewno i węgiel)


czy mamy w jednym projekcie planować :
-- 2 budynki-- DOM i bud,, gospodarczy ??
czy można mieszkać zgodnie z prawem w takim budynku gosp .. -na czas budowy ??

prosimy o podpowiedz
Ada153 / 95.41.129.* / 2013-09-20 12:13
Witam,
jak sobie Państwo z tym poradziliście?
Jestem w takiej samej sytuacji.
Proszę o podpowiedź :)
A.B. / 193.106.155.* / 2011-01-29 11:30
witam
mam bardzo wielki problem z przekrztalceniem budynku gospodarczego na mieszkalny poniewaz jedna sciana tego budynku stoi na granicy dzialki...co mam w takim przypadku robic i do kogo sie udac???(budynek stoi na dzialce budowlanej) Czy jest szansa zebym mogl go w ogole przeksztalcic???

Dziekuje i prosze o rady.
gosc12 / 83.23.134.* / 2011-02-09 09:41
witam . mam taki sam problem. tzn mam budynek gospodarczy który chciałabym przekształcić na mieszkalny.. tylko on stoi na granicy z sąsiadem... czy gminy i starostwo robią z tym problem? Wydają pozwolenia czy raczej nie ? dlaczego trzeba 2razy udawać się do starostwa najpierw wniosek o przekształcenie budynku na mieszkalny a potem o pozwolenie na budowę ? nie ma tak że jak dadzą mi pozwolenie na przekształcenie to mogę już ruszać z remontem ? Tyle tego załatwiania i papierków... a ile czekania... a może ktoś wie ile to wszystko kosztuje ? czy w gminie sie placi ? w starostwie i ile mniej wiecej bierze projektant ? moja powierzchnia mieszkalna wynosiła by ok 90m2..
krzyszfot / 83.2.11.* / 2011-02-09 16:21
Kosztuje dużo, ale wszystkie formalności może załatwić za ciebie specjalista. Zgłoś się na http://szukajeksperta.com/ Ich fachowiec wykonywał dla nas bardzo podobne zlecenie. Musisz się tam najpierw zarejestrować, a dopiero później wysyła się zapytanie.

Najnowsze wpisy