Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Akcjonariusze Ciechu zdecydują 21 V o niewypłacaniu dywidendy i skupie akcji

3
Podziel się

Akcjonariusze Ciechu zdecydują podczas walnego zgromadzenia zwołanego na 21 maja o niewypłacaniu dywidendy z zysku netto spółki za 2019 rok, wynika z projektów uchwał na walne. Akcjonariusze mają także zdecydować o upoważnieniu zarządu spółki do skupu maksymalnie 7,7 mln akcji własnych za kwotę nie wyższą niż 346,5 mln zł. 

Akcjonariusze Ciechu zdecydują 21 V o niewypłacaniu dywidendy i skupie akcji
bEpPVKGJ

"Zwyczajne walne zgromadzenie Ciech S.A., po zapoznaniu się z wnioskiem zarządu Ciech w sprawie propozycji podziału zysku netto [...] za rok obrotowy 2019 oraz po zapoznaniu się z opinią rady nadzorczej [...] postanawia zysk netto [...] w wysokości 60 436 467,46 zł [...] przeznaczyć na kapitał zapasowy" - czytamy w projekcie.

Ponadto akcjonariusze mają zdecydować o upoważnieniu zarządu spółki do skupu akcji własnych.

"Łączna liczba nabywanych akcji własnych [...] nie przekroczy więcej niż 7 700 000 [...] akcji spółki, stanowiących ok. 14,61% kapitału zakładowego spółki; [...] cena nabycia za jedną akcję własną nie będzie niższa niż 1 zł ani wyższa niż 45 zł; maksymalna kwota wynagrodzenia dla akcjonariuszy nie będzie wyższa niż 346 500 000 zł" - czytamy w projekcie uchwały w tej sprawie.

bEpPVKGL

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 3,55 mld zł w 2019 r.

bEpPVKHm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Sympatyczny
rok temu
Nic dziwnego, bardzo dobry ruch i niech Ciech pnie się dalej w górę :)
Schmit
rok temu
Jan Kulczyk za akcje Ciechu płacił po 31 zł, po roku były za 55 zł Skarb Państwa zainkasował z tego tytułu 620 mln zł a dziś w dobie "kryzysu" ...
On@:)
rok temu
Ciekawe jak zrobią to walne?
bEpPVKHn