Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Akcjonariusze Maxcom zdecydowali o wypłacie 2 zł dywidendy na akcję

0
Podziel się:

Akcjonariusze Maxcom zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 5,4 mln zł, czyli wypłacie 2 zł na akcję, podała spółka. 

Akcjonariusze Maxcom zdecydowali o wypłacie 2 zł dywidendy na akcję
bEsqDznp

"Zwyczajne walne zgromadzenie spółki przyjęło propozycję zarządu spółki dotyczącą podziału zysku netto spółki Maxcom S.A za rok 2019 i wypłacie swoim akcjonariuszom dywidendy z zysku w 3 014 000 zł. Walne zgromadzenie zadecydowało o wypłacie dywidendy w kwocie 2 zł na akcję, czyli w łącznej kwocie 5 400 tys. zł, tj. obejmującej 100% zysku netto spółki za rok 2019, powiększonego o kwotę 2 386 tys. z kapitału zapasowego, pochodzącą z przeniesionych na ten kapitał zysków za poprzednie lata obrotowe" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z uchwałą, dzień dywidendy przypada na 3 lipca 2020 r., a dniem wypłaty dywidendy będzie 23 lipca 2020 r. Wypłatą dywidendy objęto wszystkie 2 700 000 akcji, podano także.

Maxcom ma kilkunastoletnie doświadczenie w produkcji oraz dystrybucji własnych marek produktów telekomunikacyjnych. Jest też właścicielem marek Maxton, pod którą sprzedaje głośniki bezprzewodowe, FitGo (marka obejmująca zegarki multimedialne (smartwatche), opaski fitness (smartbandy) oraz hulajnogi elektryczne) oraz ACC+ (akcesoria do smartfonów). Jest również wyłącznym dystrybutorem smartfonów nowej technologii Meizu w Polsce. Maxcom zadebiutował na GPW w 2017 r.

bEsqDznS
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)