Notowania

finanse
07.08.2019 06:21

Alior Bank czeka na uzasadnienie decyzji KNF ws. 10 mln zł kary 

Alior Bank nie komentuje na razie decyzji Komisji Nadzoru Finansowego ws. 10 mln zł kary i czeka na jej uzasadnienie, poinformował rzecznik banku Marcin Herman.

Podziel się
Dodaj komentarz

- Zwracamy uwagę, że w opinii KNF 'na wysokość sankcji znacząco wpłynęły działania podejmowane przez Alior Bank SA w celu usunięcia skutków naruszeń prawa, w tym w szczególności działania wobec osób, które za pośrednictwem banku złożyły zapisy na certyfikaty inwestycyjne funduszy WI' (...) - dodał.

Po godz. 17 kurs akcji Aliora rósł o ponad 9%. - Rynek spekulował wcześniej o znacznie wyższych kwotach kary, więc 10 mln zł jest pozytywnym zaskoczeniem. Tym bardziej, że Raiffeisen, który był depozytariuszem tych funduszy - według doniesień prasowych - dostał ponad 50 mln zł kary - powiedział analityk Ipopema Securities Łukasz Jańczak.

Dodał, że na rosnący kurs akcji wpływ ma także mocna pozycja kapitałowa Alior Banku, którą wykazał w raporcie za I połowę roku, zaś słabszy wynik netto był już zdyskontowany wcześniej w cenie akcji.

W I-II kw. 2019 r. bank miał 157,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 354,29 mln zł zysku rok wcześniej. Na poziom wyniku wpłynął odpis wysokości 161 mln zł na ekspozycję klienta - ZM Henryk Kania, który był zapowiedziany w lipcu.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-08-2019

wwwwo jest potężna kara? panie rekatorze niech się pan zastanowi co pan pisze- dla banku to jest na waciki tylko.....

07-08-2019

JanBanki to złodzieje...

07-08-2019

zzzAni Alior Bank ani PZU nie są już polskie. Informacji dla tych niedoinforowanych

Rozwiń komentarze (16)