Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Allegro chce wyemitować akcje. Wejście na giełdę możliwe po wakacjach

15
Podziel się

Właściciele Allegro rozważają wprowadzenie spółki na giełdę. O możliwym IPO informuje agencja Bloomberg, powołując się na źródła zbliżone do firmy. Wejście na giełdę możliwe jest już po wakacjach.

Allegro może wyemitować akcje. Właściciele rozważają wejście na giełdę
Allegro może wyemitować akcje. Właściciele rozważają wejście na giełdę (PAP)
bEipDyrV

Właściciele Allegro rozważają IPO spółki, czyli pierwszą ofertę publiczną akcji na giełdzie. W "Pulsie Biznesu" czytamy, że wartość polskiej platformy w ofercie ma wynieść około 10 mld euro (prawie 44,5 mld zł), a sama sprzedaż walorów pozwoliłaby ściągnąć z rynku ponad 2 mld euro (8,9 mld zł).

IPO Allegro miałoby nastąpić po wakacjach. Byłaby to największa tegoroczna oferta publiczna na europejskim rynku, jednak plany są jeszcze na wczesnym etapie i mogą się zmienić.

Od października 2016 r. Allegro.pl należy do grupy funduszy PE Cinven, Permira i Mid Europa Partners. Wcześniej przez osiem lat właścicielem platformy był koncern mediowy Naspers z Republiki Południowej Afryki. Wartość transakcji sprzed czterech lat przekroczyła 3,25 mld dol., czyli wówczas 12,77 mld zł (nabywcy przejęli też długi spółki).

bEipDyrX
Zobacz także: Obejrzyj: Wzrost podatków i likwidacja trzynastek. Strategia na wyjście z kryzysu

Adam Demusiak, partner M&A w PwC uważa, że zarówno skala inwestycji, jak też dynamiczny wzrost i atrakcyjne uwarunkowania makroekonomiczne powinny sprawić, że IPO spółki spotka się ze sporym zainteresowaniem inwestorów.

- Dodatkowe plusy to wzrost skali handlu internetowego w dobie COVID-19, co będzie zauważalne w wynikach finansowych w 2020 r., oraz wysoko oceniany zarząd spółki - dodaje w "PB" Demusiak.

bEipDysd

Zdaniem Łukasza Wejcherta z Dirlango, po ostatnim przyspieszeniu rozwoju e-commerce w Polsce to świetny czas na IPO. Jak twierdzi, Allegro debiutowałoby zapewne na którymś z europejskich rynków, ale być może równolegle byłoby też notowane na GPW.

Allegro ma obecnie ponad 21 mln zarejestrowanych użytkowników i jest liderem wśród e-platform handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEipDysy
KOMENTARZE
(15)
555
12 miesięcy temu
allego zostało sprzedane po cichu zagranicznemu inwestorowi, polityka tej firmy jest taka żeby usunąć zwykłych sprzedająch detalistów dlatego wzrosły ceny aby ich wykosić.Chcą być jak aliexpres i dlatego rozmowy z nimi już trwają.Nie dajcie się nabrać na kupno ich akcji!
prawda
12 miesięcy temu
allego zostało sprzedane po cichu zagranicznemu inwestorowi, polityka tej firmy jest taka żeby usunąć zwykłych sprzedająch detalistów dlatego wzrosły ceny aby ich wykosić.Chcą być jak aliexpres i dlatego rozmowy z nimi już trwają.Nie dajcie się nabrać na kupno ich akcji!
Piotr
12 miesięcy temu
Allegro w końcu padnie z hukiem. Zgubi ich pazerność i windowanie opląt do granic możliwości. Podejście typu " my wiemy lepiej więc zawiesimy ci konto a ty się martw sam, jak to odkręcić i czy w ogóle ci je odwiesimy " też nie budzi sympatii wśród użytkowników.Na rozwiązanie problemu można czekać tygodniam Ja na te akcje nie wydam ani złotówki.i. Bezpieczniejsze już chyba akcje polskich kopalń.
bEipDysz
saza
12 miesięcy temu
Boją się Amazona, a kupca nie znajdą, to usiłują wepchnąć akcje małym graczom, którzy nie mają pojęcia o tym, gdzie znajdzie sie Alegro, jak AMazon wejdzie na nasz rynek.
Ewa
12 miesięcy temu
I bardzo dobrze wreszcie będzie po allegro.