Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
13.05.2020 15:13

Anna Świderska została powołana na wiceprezesa TUiR Warta i TUnŻ Warta 

Rada nadzorcza TUiR Warta oraz TUnŻ Warta powołała do zarządu spółek Annę Świderską, która zastąpi na stanowisku wiceprezesa Witolda Walkowiaka, podała Warta. Świderska, która obejmie nową funkcję 1 lipca 2020 r., będzie odpowiedzialna za pion finansów, w tym m.in. za sprawozdawczość, kontroling, podatki, zarządzanie ryzykiem, księgowość i administrację.

Podziel się
Dodaj komentarz

Anna Świderska posiada niemal 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu finansami spółek. Swoją karierę zaczynała w firmie Arthur Andersen, gdzie m.in. zajmowała się audytem spółek z branży ubezpieczeniowej. Od 18 lat związana jest z polskimi spółkami z grupy Talanx. Pełniła w nich m.in. funkcję dyrektor zarządzającej, CFO, doradczyni zarządu i głównej księgowej. Wraz z połączeniem HDI i Warty objęła stanowisko dyrektor zarządzającej odpowiedzialnej za departament rachunkowości finansowej. Pracując w HDI i Warcie zrealizowała liczne, strategiczne projekty, głównie w obszarze finansów oraz M&A, podała Warta.

"To bardzo dobra informacja, że do zarządu Warty dołącza osoba o tak bogatym doświadczeniu i wiedzy, dokładnie znająca naszą organizację. Jej dotychczasowe osiągnięcia, jak również skuteczność w zarządzaniu jednym z kluczowych zespołów, potwierdziły, że idealnie pasuje do roli wiceprezesa zarządu Warty. Jestem pewny, że jej zaangażowanie pomoże nam w dalszym umacnianiu pozycji Warty na rynku" - powiedział prezes TUiR Warta oraz TUnŻ Warta Jarosław Parkot, cytowany w komunikacie.

Grupa Warta składa się z dwóch spółek - spółki majątkowej TUiR Warta oraz spółki życiowej TUnŻ Warta. Głównymi akcjonariuszami Warty są niemiecka Grupa Talanx i japoński ubezpieczyciel na życie Meiji Yasuda. W kwietniu 2014 r. Talanx zadebiutował na warszawskiej giełdzie. Akcje Talanx AG są notowane także na głównym rynku giełdy we Frankfurcie (Deutsche Boerse AG), jak również na rynku regulowanym giełdy w Hanowerze (BOAG Boersen AG).

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz