Notowania

górnictwo
22.05.2019 13:13

ArcelorMittal Poland wstrzymał rekrutacje w zw. z planowanym postojem w Krakowie

ArcelorMittal Poland zdecydował o wstrzymaniu zewnętrznych procesów rekrutacyjnych w związku z planowanym tymczasowym zatrzymaniem części surowcowej krakowskiej huty, podała spółka. Firma zawiesiła też przyjmowanie do swoich oddziałów pracowników firm zewnętrznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Naszym priorytetem jest zapewnienie zajęcia tym pracownikom naszej firmy, którzy zostaną dotknięci tymczasowym wstrzymaniem pracy wielkiego pieca i stalowni w krakowskim oddziale. Wraz z naszymi partnerami społecznymi - przedstawicielami największych związków zawodowych - chcemy wypracować rozwiązania, dzięki którym nasi pracownicy w jak najmniejszym stopniu odczują negatywne skutki tego postoju" - powiedziała dyrektor personalna i członek dyrekcji wykonawczej ArcelorMittal Poland Monika Roznerska, cytowana w komunikacie.

Pracownicy krakowskiego oddziału zostaną w pierwszej kolejności oddelegowani do innych prac - zarówno w pozostałych zakładach krakowskiej huty, jak i w innych oddziałach ArcelorMittal Poland.

"To wymaga szczegółowych analiz, a następnie uzgodnień w zakresie choćby potrzeb szkoleniowych czy też organizacji dojazdu. Porozumienie w tych kwestiach chcemy wypracować w jak najkrótszym czasie, dlatego już rozpoczęliśmy regularne spotkania z największymi organizacjami związkowymi" - dodała Roznerska.

ArcelorMittal Poland zakłada także, że część pracowników skorzysta z tzw. "postojowego" przewidzianego w Kodeksie pracy tj. sytuacji, gdy pracownik nie świadczy pracy z przyczyn leżących po stronie pracodawcy, przy czym wynagrodzenie za "postojowe" jest w ArcelorMittal Poland wypłacane według zasad korzystniejszych niż te wynikające z Kodeksu pracy, zaznaczono.

W ubiegłym roku ArcelorMittal Poland zatrudnił 540 osób. Liczba ta obejmuje rekrutacje prowadzone na rynku zewnętrznym, jak i transfery z firm świadczących usługi na rzecz koncernu. ArcelorMittal Poland zatrudnia łącznie ok. 11 tys. osób, z czego ponad 3 tys. w krakowskiej hucie.

Na początku maja br. ArcelorMittal Poland ogłosił tymczasowe wstrzymanie pracy wielkiego pieca i stalowni w oddziale w Krakowie m.in. w związku z osłabieniem popytu na stal i rosnącymi cenami uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Koncern wskazywał wówczas m.in., że huty w Polsce w dłuższej perspektywie wciąż nie mogą liczyć na zapowiadane rekompensaty pośrednich kosztów CO2, które otrzymują producenci stali w wielu krajach UE.

ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce oraz największym producentem koksu w Europie. Firma ma 6 oddziałów w województwach: małopolskim, opolskim i śląskim.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz