Notowania

technologie
13.11.2019 10:55

Arena.pl chce pozyskać środki na rozwój na platformie CrowdConnect.pl

Arena.pl rusza ze zbiórką crowdfundingową, z której chce pozyskać 4 mln zł przy progu emisji akcji na poziomie 3 mln zł, poinformowała spółka. Zebrane środki zostaną przeznaczone na ustabilizowanie sytuacji w spółce oraz dalszy rozwój.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Korzystanie z platformy CrowdConnect.pl jest dla spółki szansą pozyskania środków na dalszy rozwój i wpasowuje się w ideę współwłasności, do której spółka powraca. Chcemy podzielić się z użytkownikami platformy akcjami i zaprosić ich do współdecydowania o spółce, poprzez zagwarantowanie nowym akcjonariuszom jednego przedstawiciela w radzie nadzorczej. Jest dla nas niezwykle ważne, że nad zbieraniem środków na platformie CrowdConnect.pl czuwa od początku Dom Maklerski INC" - powiedział prezes Dariusz Truszkowski, cytowany w komunikacie.

Arena.pl S.A. jest już notowana na rynku NewConnect, a aktualna cena rynkowa to 1,33 zł za jedną akcję, natomiast cena w ofercie publicznej została ustalona na poziomie 0,5 zł.

"Głównym adresatem emisji nowych akcji są sklepy funkcjonujące na platformie, jak i te które chciałyby w przyszłości sprzedawać na arena.pl, którym zaoferowano szereg bonusów, m.in. gwarancję stałej prowizji ze sprzedaży. Akcje mogą też nabywać inwestorzy indywidualni. Po zakończeniu oferty akcje serii J zostaną niezwłocznie wprowadzone na rynek NewConnect" - czytamy także.

Wraz z emisją Arena.pl na platformie CrowdConnect.pl startuje nowa sekcja projektów #StartupZone, w ramach której prezentowane będą przede wszystkim oferty startupów zamierzających zadebiutować na rynku alternatywnym w dłuższej perspektywie czasowej. We wspominanej sekcji będzie można zapoznać się z ofertami publicznymi spółek na wczesnym etapie rozwoju, z dużym potencjałem wzrostu oraz o podwyższonym ryzyku inwestycyjnym. Spółki z sekcji #StartupZone będą reprezentowały głównie branże innowacyjne, takie jak biotechnologia, IT, czy gaming, wyjaśniono w materiale.

CrowdConnect.pl to platforma ofert publicznych prowadzona przez Dom Maklerski INC SA. Do tej pory na platformie prezentowane były wyłącznie informacje o ofertach publicznych spółek, których celem poza zgromadzeniem potrzebnego kapitału było również upublicznienie poprzez debiut na rynku NewConnect w perspektywie 12 miesięcy. Pierwszym takim podmiotem, którego oferta została zaprezentowana na CrowdConnect.pl, była spółka Plantwear - polski producent lifestylowych akcesoriów z drewna, przypomniano także.

"Dostrzegamy potrzebę rynku i odpowiadamy na nią. Chcemy umożliwić podmiotom na wczesnym etapie rozwoju, w których widzimy duży potencjał, skorzystanie z możliwości jakie daje rynek kapitałowy. Dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie sekcji #StartupZone, w ramach której prezentowane będą oferty spółek o wysokim potencjalne wzrostu, ale i wyższym ryzyku inwestycyjnym. Dodatkowo zwracamy uwagę, że od początku istnienia platformy CrowdConnect.pl naszym priorytetem jest bezpieczeństwo inwestorów, dlatego każdy prezentowany projekt jest przez nas dogłębnie weryfikowany i w związku z tym nie każdy startup będzie mógł prezentować swoją ofertę na naszej platformie" - podsumował wiceprezes Domu Maklerskiego INC Sebastian Huczek, cytowany w komunikacie.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz