Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
25.03.2020 08:44

Atende utworzyło odpis w kwocie 3,15 mln zł, wpływający na wynik jedn. za 2019

Atende w wyniku zakończonych analiz przeprowadzanych w ramach procedury testów na utratę wartości aktywów grup kapitałowej zdecydowało o dokonaniu odpisów aktualizujących wartości tych aktywów w kwocie 3 148 tys. zł, co wpłynie na jednostkowy wynik netto emitenta za 2019 r., podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Z przeprowadzonej analizy wynika, że nastąpiła utrata wartości posiadanych udziałów w zależnej od emitenta spółce Atende Medica. [...] W konsekwencji [...] zarząd spółki podjął decyzję o dokonaniu odpisów aktualizujących wartości tych aktywów w kwocie 3 148 tys. zł, co wpłynie na jednostkowy wynik netto emitenta za 2019 r." - czytamy w komunikacie.

Dokonany odpis wartości udziałów w Atende Medica ma charakter niepieniężny i pozostaje bez wpływu na sytuację płynnościową spółki i jej grupy kapitałowej, podkreślono.

"Jednocześnie spółka informuje, iż prace nad przygotowaniem rocznego jednostkowego i rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego za rok obrotowy zakończony dnia 31 grudnia 2019 r. trwają oraz podlegają weryfikacji przez biegłego rewidenta" - czytamy dalej.

Atende dostarcza rozwiązania teleinformatyczne dla firm i instytucji. Specjalizuje się w trzech dziedzinach: sieci i bezpieczeństwa teleinformatycznego, wysokowydajnych systemów obliczeniowych oraz infrastruktury teleinformatycznej, szczególnie dla centrów danych.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz