Notowania

finanse
09.05.2019 17:09

Bank Pekao planuje emisję obligacji podporządkowanych do 750 mln zł w II kw. 

Zarząd Banku Pekao podjął uchwałę wyrażającą zgodę na niepubliczną emisję obligacji podporządkowanych o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 750 mln zł, podał bank. Rozważany termin przeprowadzenia emisji obligacji to drugi kwartał 2019 r., z zastrzeżeniem, iż termin ten jest uzależniony od sytuacji na rynku obligacji.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Wartość nominalna jednej obligacji wyniesie 500 000 zł. Szczegółowe warunki emisji oraz dokładna wielkość emisji obligacji zostaną ustalone w terminie późniejszym, z uwzględnieniem m.in. wyników procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów oraz sytuacji na rynku obligacji" - czytamy w komunikacie.

Po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego, obligacje zostaną zakwalifikowane jako instrumenty w Tier II, podano także.

Bank podał, że obligacje mogą zostać wyemitowane w jednej albo kilku seriach. Oferta obligacji zostanie przeprowadzona wyłącznie na terytorium Polski. Propozycje nabycia obligacji zostaną skierowane do nie więcej niż 149 indywidualnie określonych adresatów.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz