Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bumech szacuje spadek przychodów w V o 1,3 mln zł w zw. z sytuacją w kopalni JSW

1
Podziel się

Bumech szacuje spadek przychodów w maju z tytułu zawieszenia kontraktu na prace w należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) kopalni Pniówek na 1,3 mln zł w przypadku wznowienia prac na początku czerwca, podała spółka.

Bumech szacuje spadek przychodów w V o 1,3 mln zł w zw. z sytuacją w kopalni JSW
bErrDnDV

"Bumech S.A. powziął informację od zamawiającego, tj. Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., iż podjął on dodatkowe działania profilaktyczne mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS-CoV-2 na terenie KWK Pniówek. W wyniku tej decyzji poddano całą załogę kopalni - wraz z pracownikami podmiotów świadczących usługi na jej terenie - badaniom na obecność koronawirusa, a możliwość podjęcia pracy będzie uzależniona od wyników badań. Dla osób z negatywnym wynikiem testu, badania zostaną powtórzone w stosownym odstępie czasowym, co oznacza, iż termin powrotu emitenta do realizacji prac na KWK Pniówek ulegnie wydłużeniu w stosunku do pierwotnie zakładanego" - czytamy w komunikacie.

Sytuacja ta wpłynie na zmniejszenie planowanych przychodów Bumechu.

"Zakładając negatywny scenariusz wydarzeń, tj. wznowienie realizacji kontraktu dopiero z początkiem czerwca br., Emitent szacuje spadek przychodów w maju z tego tytułu o ok. 1,3 mln zł netto" - czytamy dalej.

bErrDnDX

Bumech jest przedsiębiorstwem z branży maszynowej świadczącym usługi dla górnictwa. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2009 r.

bErrDnEy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
GKS
rok temu
Gdyby nie firmy zewnętrzne JSW o il lepiej by stala