Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CHL kupiło Rubelite z Irlandii, strukturę zarządzania oprze na polskiej Airtime

0
Podziel się:

Grupa CHL nabyła irlandzką spółkę Rubelite wartą ponad 24 mln euro, dzięki czemu aktywa grupy zwiększają się do 120 mln euro - a jej kierownictwo planuje oprzeć strukturę zarządzania na zakupionej ostatnio w Polsce spółce Airtime, podała grupa.

CHL kupiło Rubelite z Irlandii, strukturę zarządzania oprze na polskiej Airtime
bEChvkSZ

"Grupa CHL podjęła decyzję, że po Airtime i Prime Exchange, nabędzie poprzez swoją spółkę zależną Terra Spa akcje Rubelite Technologies Ltd., tj. irlandzkiej spółki działającej na rynku usług internetowych i międzynarodowego handlu telekomunikacyjnego. Dzięki temu grupa, uzyskawszy trwałe miejsce na rynkach Europy Wschodniej, rozszerzy swój zasięg także na północ Europy. Odbędzie się to za pomocą zakupionej właśnie Rubelite, spółki z siedzibą w Dublinie, posiadającej aktywa o wartości ponad 24 mln euro i EBIDTA na poziomie około 850 tys. euro rocznie" - czytamy w komunikacie.

Operacja zostanie sfinalizowana w okresie letnim, a w jej wyniku dojdzie do wprowadzenia do grupy telekomunikacyjnej CHL nowej międzynarodowej marki. Stanie się tak, najprawdopodobniej w III kw. 2019 r., podano także.

"Dzięki efektowi synergii i umowom ze spółkami Airtime, Prime Exchange, Rubelite i Nexta, Grupa CHL prezentuje całość cech, które umożliwiają jej zostanie europejskim graczem TLC, zdolnym wchodzić w interakcje i konkurować ze wszystkimi silnymi markami działającymi w tej dziedzinie. Korzyści, które po zamknięciu tej operacji odniesie Grupa CHL, to zwiększenie łącznych aktywów spółki do ponad 120 mln euro rocznie" - napisano także.

bEChvkTb

"Operacja ta zapewni grupie prawie pełny zasięg europejski dla handlu i przemysłu, a biura regionalne usytuowane zostaną we Włoszech, Polsce, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Bazując na efektywnej działalności Airtime - Grupa CHL zamierza skoncentrować strukturę całej nowej marki właśnie w Warszawie" - zapowiedziano w komunikacie.

Grupa CHL jest notowana w pierwszym rynku włoskiej giełdy. Skupia się obecnie na rozwoju na rynkach EMEA, w tym szczególnie w Polsce.

bEChvkTC
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)