Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CPK: Polsko-brytyjska grupa robocza ds. CPK odbyła inauguracyjne spotkanie

1
Podziel się

Odbyło się inauguracyjne spotkanie polsko-brytyjskiej grupy roboczej do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego, którego tematem były wspólne działania w ramach inwestycji lotniskowych i kolejowych, podał CPK. Informacje ze spotkania trafiły do ponad 400 firm i instytucji na Wyspach.

CPK: Polsko-brytyjska grupa robocza ds. CPK odbyła inauguracyjne spotkanie
bDIEWEPp

"Współpracujemy ramię w ramię od bardzo wczesnego etapu projektu CPK. Wielka Brytania jako jedna z pierwszych dostrzegła jego potencjał, dzięki czemu CPK stał się powodem ożywionej współpracy gospodarczej. Warto inwestować w sektor lotniczy, koleje i zagospodarowanie przestrzenne. Połączenie tych dziedzin w ramach Programu CPK stwarza unikalne szanse zarówno dla inwestorów, jak również dla wykonawców" - powiedział prezes Mikołaj Wild, cytowany w komunikacie.

Podczas spotkania, które odbyło się w formie zdalnej, powołane zostały podgrupy robocze, m.in.ds. inwestycji kolejowych oraz nawigacji i żeglugi powietrznej. Przedstawiciele CPK przedstawili aktualny stan prac nad projektem i planowane kolejne działania.

"W ciągu najbliższych miesięcy brytyjsko-polska grupa robocza będzie miała okazję skupić się na priorytetowych obszarach projektu CPK. Naszym celem jest zaangażowanie przedstawicieli brytyjskiego rządu i przemysłu w ramach udostępnienia specjalistycznej wiedzy i doświadczenia do projektów związanych z transportem w Polsce. Brytyjska branża infrastrukturalna jest otwarta na współpracę, a zespoły w DIT i Ambasadzie Brytyjskiej gotowe do tego, żeby wspierać polskich partnerów. Mam nadzieję, że to inauguracyjne spotkanie przyczyni się do wzmocnienia naszego partnerstwa" - dodał radca - minister ds. ekonomicznych w Ambasadzie Wielkiej Brytanii James Hughes.

bDIEWEPr

Porozumienie o polsko-brytyjskiej współpracy dotyczącej CPK zostało podpisane w maju 2020 r. Brytyjski sektor lotniczy i kolejowy zaoferował w nim wiedzę i doświadczenie w zakresie planowania, projektowania i budowy dużych projektów infrastrukturalnych, takich jak Port Solidarność oraz prawie 1800 km nowych linii kolejowych dużych prędkości, przypomniano.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 000 hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie. CPK jest w 100% własnością Skarbu Państwa.

bDIEWEPS
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
Analityk
miesiąc temu
Grupa robocza powołana. Spotkanie się odbyło i co? I fakturka za uczestnictwo spotkanie też poszła. I pan Horała do swoich 40 tysięcy podstawowej pensji dorzuca pewnie z 5 koła za każde spotkanie grupy roboczej. I koledzy i koleżanki też.