Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Cyfrowy Polsat zakłada 1,3-1,5 mld zł skorygowanego FCF w 2019 r.

0
Podziel się

Warszawa, 21.03.2019 (ISBnews) - Cyfrowy Polsat zakłada 1,3-1,5 mld zł skorygowanych wolnych przepływów gotówkowych w bieżącym roku, poinformowała członek zarządu ds. finansowych Katarzyna Ostap-Tomann. 

Cyfrowy Polsat zakłada 1,3-1,5 mld zł skorygowanego FCF w 2019 r.
bDSvIGRN

"Można oceniać 1,3 -1,5 mld zł wolnych przepływów. Zakładamy projekty capeksowe, w tym modernizację sieci" - powiedziała Ostap-Tomann na spotkaniu z dziennikarzami.

W ub.r. skorygowany FCF po odsetkach wyniósł 1,495 mld zł

Według jej słów, w I kwartale FCF będzie o wiele niższy niż IV kw, co jest "naturalne dla cyklu gotówki grupy". W ostatnim kwartale ubr. skorygowany FCF po odsetkach wyniósł 564 mln zł. Tymczasem w I kwartale 2018 r. wyniósł 275 mln zł.

bDSvIGRP

Członek zarządu Cyfrowego Polsatu zaznaczyła ponadto, że od bieżącego roku grupa ponownie spłaca raty kredytu i w efekcie w tym roku spłaci 1 mld zadłużenia. Na obecną chwilę w 2020 r. przewidziany jest kolejny ponad 1mld zł do spłaty, a w 2021 kwota do spłaty przekroczy 2 mld zł (obok kredytu będą to również obligacje serii A).

"Utrzymujemy dużą zdolność do delewarowania" - stwierdziła Ostap-Tomann.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka należy także Midas. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

bDSvIGSq
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)