Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

DB Energy ma umowę na 20 mln euro finansowania projektów ESCO z Susi Partners

0
Podziel się

DB Energy podpisał umowę ws. finansowania projektów z obszaru efektywności energetycznej w modelu ESCO dla klientów przemysłowych z Efficiency Solutions II SV zarządzanym przez fundusz inwestycyjny Susi Partners, podała spółka. Susi Partners umożliwi finansowanie projektów o łącznej wartości co najmniej 20 mln euro.

DB Energy ma umowę na 20 mln euro finansowania projektów ESCO z Susi Partners
bEgxCKYB

"DB Energy dysponuje fachową wiedzą z zakresu efektywności energetycznej oraz doświadczeniem przy realizacji takich inwestycji w przemyśle, od opracowania projektu po zarządzanie efektywnością energetyczną przedsiębiorstwa. Dzięki współpracy z wiarygodnym międzynarodowym partnerem finansowym znacząco poszerzymy ofertę finansowania projektów ESCO, co powinno się przełożyć w dłuższym terminie na wzrost skali i liczby realizowanych projektów inwestycyjnych dla klientów. Obecnie spółka analizuje ponad 30 projektów, które potencjalnie mogą trafić do naszego portfela" - powiedział prezes DB Energy Krzysztof Piontek, cytowany w komunikacie.

"Widzimy długoterminowe perspektywy współpracy z DB Energy przy projektach z obszaru efektywności energetycznej dla klientów przemysłowych. DB Energy ma ogromny potencjał rozwoju na tym rynku" - dodał dyrektor zarządzający SUSI Energy Efficiency Fund II Alexander Hunzinger.

Finansowanie projektów opierać się będzie na mechanizmie sprzedaży przyszłych wierzytelności z zawieranych umów w modelu ESCO do Susi Partners. Taki mechanizm zapewnia zarówno elastyczność w zakresie wielkości pozyskiwanego finansowania, jak również umożliwia finansowanie projektów jeszcze przed rozpoczęciem wydatków inwestycyjnych. Porozumienie umożliwi DB Energy finansowanie projektów o łącznej wartości co najmniej 20 mln euro do 2023 roku.

bEgxCKYD

"Na potrzeby współpracy spółka zidentyfikowała 30 projektów inwestycyjnych o szacowanej wartości blisko 40 mln euro. Strategia rozwoju DB Energy zakłada sukcesywne zwiększanie udziału projektów inwestycyjnych z obszaru efektywności energetycznej, w tym projektów ESCO, w swoim portfelu" - czytamy dalej.

Susi Partners specjalizuje się w inwestycjach z obszaru zrównoważonego rozwoju, w tym wytwarzania czystej energii, poprawy efektywności energetycznej, magazynowania energii oraz zintegrowanych rozwiązań. Aktualna wartość aktywów pod zarządzaniem Susi Partners AG wynosi 1,5 mld euro. Fundusz ma na koncie ponad 100 transakcji w 20 krajach.

DB Energy działa w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce. Firma realizuje projekty poprawy efektywności energetycznej w dużych i średnich zakładach przemysłowych, od identyfikacji przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, przez ich projektowanie i realizację, uwzględniając finansowanie w modelach ESCO (energy saving contract - finansowanie długoterminowe) lub EPC (energy performance contract - finansowanie na czas realizacji), a także zarządzania efektywnością energetyczną u klienta, w tym bieżącym monitoringiem instalacji przemysłowych. Od lipca 2019 r. spółka jest notowana na NewConnect.

bEgxCKZe
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)