Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

EBI uruchomił 100 mln euro kredytu dla Pekao Leasing na finansowanie MSP

1
Podziel się

Warszawa, 19.01.2021 (ISBnews) - Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) uruchomił 100 mln euro nowego finansowania dla Pekao Leasing z przeznaczeniem na inwestycje małych i średnich firm, podał bank. Kredyt zabezpieczony jest gwarancją Banku Pekao.

EBI uruchomił 100 mln euro kredytu dla Pekao Leasing na finansowanie MSP
bDJywqCt

"Zgodnie z mandatem EBI i warunkami umowy kredytu, znacząca część środków przeznaczona zostanie na finansowanie poprawy efektywności energetycznej i rozwoju OZE oraz przygotowanie oferty konkurencyjnego leasingu dla firm zarządzanych lub należących do kobiet" - czytamy w komunikacie.

Środki z EBI mogą być przeznaczone przez przedsiębiorstwa na finansowanie inwestycji w środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne, jak np. wydatki na badania i rozwój. Całkowity koszt przedsięwzięcia nie powinien przekraczać 25 mln euro, a wsparcie EBI sięgnąć może 12,5 mln euro, podano.

"Grupa Pekao w wymierny sposób wspiera rozwój polskiej gospodarki. Nowa umowa z EBI pozwoli w istotny sposób wspierać przedsiębiorstwa należące do kobiet i firmy zarządzane przez kobiety. Ponadto część nowych środków z EBI trafi na inwestycje w odnawialne źródła energii oraz zapewniające oszczędność energii. Środki z kredytu EBI pozwolą nam przedstawić konkurencyjną ofertę małym i średnim przedsiębiorstwom" - powiedziała wiceprezes odpowiedzialna za pion MŚP Magdalena Zmitrowicz, cytowana w komunikacie.

bDJywqCv

EBI współpracuje z Grupą Pekao od 15 lat.

"Dzięki obecnej transakcji, znaczna cześć środków finansowych będzie wspierać polskie firmy leasingowe inwestujące w rozwiązania energooszczędne oraz firmy zarządzane lub należące do kobiet. MŚP mogą odgrywać kluczową rolę w zielonej transformacji i gospodarce, w której kobiety w większym stopniu sprawują funkcje zarządcze lub właścicielskie. EBI z dumą wspiera tę dynamikę" - powiedziała wiceprezes EBI Teresa Czerwińska.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

EBI jest instytucją Unii Europejskiej udzielającą kredytów długoterminowych, której właścicielami są państwa członkowskie. Bank udostępnia długoterminowe finansowanie z przeznaczeniem na realizację inwestycji istotnie przyczyniających się do realizacji celów polityki UE. W 2019 r. grupa EBI przeznaczyła 5,4 mld euro na finansowanie polskich projektów.

bDJywqCW
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
bogota
miesiąc temu
Co to za rozwój gospodarki gdzie nie uwzględniono facetów, czemu ma to służyć ,Kolejny raz PiS tylko poróżnia a to przy 500 plus dzieci , którym się należy a którym nie a to przy tarczy dla przedsiębiorców , teraz poróżnia płeć . Czy rasizm to kierunek PiS ...