Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Emilewicz: trzeci etap odmrażania - restauracje, fryzjerzy i wydarzenia do 50 osób

0
Podziel się

W ramach trzeciego etapu "odmrażania gospodarki" planowane jest m.in. otwarcie restauracji, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, ale także umożliwienie organizacji czasu wolnego i imprez do 50 osób, poinformowała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Emilewicz: trzeci etap odmrażania - restauracje, fryzjerzy i wydarzenia do 50 osób
(Flickr)
bDIqmjJx

"Jeżeli wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem, jeżeli tych nowych zachorowań nie będzie dużo, wtedy w drugiej połowie maja możemy spodziewać się kolejnego etapu, to będzie etap związany przede wszystkim z odmrażaniem kolejnych usług" - powiedziała Emilewicz w wywiadzie dla Money.pl.

Na pytanie czy chodzi o restauracje, fryzjerów i salony kosmetyczne, powiedziała: "tak, to przede wszystkim te elementy, ale także możliwość infrastruktury czasu wolnego, organizacji wydarzeń, takich do 50 osób".

Zaznaczyła, że usługi "odmrożone" w III etapie byłyby dostępne przy zachowaniu odpowiednich wymogów sanitarnych. W przypadku restauracji byłoby to np. otwarcie ogródków, zmniejszona liczba gości w sali, odpowiednie odstępy między gośćmi, obowiązek dezynfekcji stolików itd.

bDIqmjJz

W przypadku salonów fryzjerskich i kosmetycznych, wprowadzone zostałyby limity, dotyczące liczby osób, które mogą przebywać w danym salonie, zasady sporządzania protokołów dezynfekcji po każdym kliencie, a także procedur dla personelu po wyjściu klienta.

Emilewicz zaznaczyła, że prognozy dotyczące sytuacji epidemiologicznej znane są na pięć dni do przodu.

"Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co wydarzy się za miesiąc, dwa miesiące" - powiedziała, dodając że znane są przypadki ponownego wprowadzenie wcześniej poluzowanych obostrzeń, np. w Danii.

bDIqmjKa
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
KOMENTARZE
(0)