Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fundacja Polsat przeznacza 2 mln zł na zakup sprzętu dla służby zdrowia

1
Podziel się

Fundacja Polsat podjęła decyzję o kolejnym wsparciu walki z epidemią i ze środków własnych przeznacza 2 mln zł na zakup najpotrzebniejszego sprzętu dla służby zdrowia, podała fundacja.

Fundacja Polsat przeznacza 2 mln zł na zakup sprzętu dla służby zdrowia
bEqXngWJ

"Zostały już złożone zamówienia m.in. na kombinezony, gogle medyczne, maski chirurgiczne, maski KN 95 P2 czy rękawiczki ochronne. Pierwsze zamówienie jest już realizowane, dzięki czemu jeszcze w tym tygodniu sprzęt dotrze do lekarzy i pielęgniarek będących dzisiaj na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem" - czytamy w komunikacie.

Fundacja bierze również udział w akcji Telewizji Polsat. Telewizja Polsat podjęła decyzję o przekazaniu czasu antenowego w postaci specjalnego bloku reklamowego, z którego przychód zostanie przekazany na rzecz walki z koronawirusem. Każdy bez wychodzenia z domu może wesprzeć najbardziej potrzebujące szpitale i instytucje, podano także.

"Fundacja wzięła również udział w przekazaniu przez Grupę Polsat - sieć Plus i Cyfrowy Polsat - 2200 tabletów dla ponad 400 domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych z 16 województw. Jest to więcej niż początkowo deklarowano, ale udało się pozyskać dodatkowe 200 tabletów dla najbardziej potrzebujących. Dzięki temu w sumie przekazano 2200 tabletów" - podsumowano w materiale.

bEqXngWL

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Akcje Cyfrowego Polsatu są notowane na GPW od 2008 r.

bEqXngXm
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Marian5038
rok temu
To ludzie którzy dali pieniądze na fundację zakupili ten sprzęt a nie fundacja