Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Galerie handlowe. Przychody Monnari spadły o połowę

30
Podziel się:

Przychody Monnari w kwietniu spadły aż o 90 proc. w porównaniu z kwietniem ubiegłego roku. Od 4 maja wszystkie salony Monnari działają, ale przychody są mniejsze o ok. 50 proc.

Galerie handlowe. Przychody Monnari spadły o 50 proc.
Galerie handlowe. Przychody Monnari spadły o 50 proc. (Wikipedia)
bETJXBoB

Monnari boleśnie odczuło zakaz sprzedaży w centrach handlowych. W marcu sieć sklepów z odzieżą odnotowała spadek sprzedaży towarów o 62 proc., zaś w kwietniu aż o 90 proc. Przez cały kwiecień tylko sklep internetowy w pełni realizował sprzedaż.

– Od 4 maja wszystkie nasze salony działają, jednak odwiedziny centrów handlowych spadły radykalnie, a to przekłada się na przychody mniejsze o ok. 50 proc. – poinformował prezes Mirosław Misztal w liście załączonym do raportu rocznego.

bETJXBoD

Prezes dodał, że ważnym elementem dla sytuacji finansowej całej grupy Monnari będzie wynik negocjacji z poszczególnymi centrami handlowymi. Spółka zamierza dążyć do urealnienie poziomu wszystkich opłat związanych z najmem i w obecnej sytuacji uzależnia ilość salonów od wyniku negocjacji z poszczególnymi właścicielami centrów handlowych.

- Strategia budowy grupy kapitałowej Monnari opiera się na założeniu, że każda placówka handlowa jest rentowna, co oznacza, iż przychody generowane przez dany salon - spółkę, pokrywają koszty wynagrodzeń pracowników sklepu, koszty najmu oraz mają swój proporcjonalny udział w kosztach centrali. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy rynku mają poczucie wspólnoty oraz wzajemnej odpowiedzialności w tej trudnej dla wszystkich sytuacji – napisał prezes.

W ubiegłym tygodniu CCC informowało, że ruch w sklepach sieci w pierwszym tygodniu po otwarciu galerii handlowych spadł o 50 proc. Największy spadek widoczny jest w największych galeriach. Coraz więcej sieci wycofuje się z galerii handlowych. Właściciele centrów toczą spór z najemcami i muszą ciąć ceny wynajmu.

bETJXBoJ

W piątek Monnari opublikowało raport za 2019 rok. Przychody ze sprzedaży wyniosły 282,2 mln zł w wobec 246,27 mln zł rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 12,32 mln zł, wobec 17,37 mln zł zysku rok wcześniej, a wynik EBITDA wyniósł 35,1 mln zł wobec 25,01 mln zł przed rokiem.

Monnari na koniec 2019 roku posiadała 204 salony sprzedaży dla obu marek (Monnari oraz Femestage Eva Minge) o całkowitej powierzchni ok. 43,5 tys. m2. Monnari Trade to spółka odzieżowa istniejąca od 2000 r. Na GPW jest notowana od 2006 r.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bETJXBpe
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(30)
Gość
2 lata temu
Prezes powinien zawieszony być odnośnie stanowiska prezesa po tym, jak w jednym z warszawaskich salonów pobito do nieprzytomności pracownicę przez kierowniczkę, która zamknęła na zaplecze drzwi na klucz.. Monnari zamiata pod dywan tę intrygę, gdzie tylko może. Mają sprawę o to w Sądzie.
ajka
2 lata temu
Od dawna jestem klientką Monnarii, ale trzeba przyznać ,ze jakość wyrobów diametralnie spadła, ceny nie. Taka sytuacja, kupilam sweterek na targu, zapłaciłam około 50zl, jakeż było moje zdziwienie jak za jakiś czas identyczny spotkalam w Monnarii. Cena prawie 3 krotnie wyższa. To mówi samo za siebie:)
Woja
2 lata temu
Stare kolekcje, a ceny z kosmosu. Takie są efekty
bETJXBpf
Leon
2 lata temu
Ludzie tracą pracę masowo, w najlepszym wypadku pracują za dużo mniejsze pieniądze. Mało kogo teraz stać aby chodzić po galeriach.
Szczepan
2 lata temu
Czemu święte krowy nie zniosą blokady handlu w niedzielę - to pomoże firmom gospodarce i ludziom - zapewne solidarność się nie zgadza. Ja to rozumiem nieroby utrzymywane przez pracodawców muszą pogrążać na jeszcze bardziej - to jest dopiero solidarność.
...
Następna strona