Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
20.03.2020 13:28

Generali tworzy międzynarodowy fundusz w wys. do 100 mln euro na walkę z wirusem

Zarząd Assicurazioni Generali zatwierdził utworzenie nadzwyczajnego międzynarodowego funduszu, w ramach którego przeznaczy do 100 mln euro na walkę z międzynarodowym kryzysem wywołanym przez Covid-19, podało Generali. Fundusz w największym stopniu wesprze Włochy, ale skorzystają z niego również inne kraje, w których działa Generali. W szybko rozwijającym się kryzysie zaoferuje on natychmiastową pomoc, a w perspektywie ma na celu także wsparcie ożywienia gospodarczego w dotkniętych krajach.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dzięki temu nadzwyczajnemu funduszowi natychmiast przeznaczamy konkretną pulę zasobów, aby zareagować na kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa. Generali chce być liderem w międzynarodowej społeczności i stawić czoła zarówno kryzysowi zdrowotnemu, jak i gospodarczemu. Wszyscy musimy współpracować, aby walczyć w tej bitwie. Jesteśmy częścią zarówno historii Włoch, jak i Europy i zgodnie z naszym dziedzictwem mamy wszystko i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomagać każdemu, kto tego potrzebuje" - oświadczyli przewodniczący rady Assicurazioni Generali Gabriele Galateri di Genola i dyrektor generalny Grupy Generali Philippe Donnet, cytowani w komunikacie.

Pierwsza transza w wysokości do 30 mln euro zostanie przeznaczona na pomoc w nadzwyczajnej sytuacji kryzysowej, która dotknęła Włochy. Priorytety inwestycyjne zostaną ustalone wspólnie z przedstawicielami włoskiego systemu opieki zdrowotnej i władzami właściwymi ds. ochrony ludności (Protezione Civile), we współpracy z nadzwyczajnym komisarzem powołanym przez rząd do zwalczania skutków kryzysu wywołanego przez Covid - 19. Pozostałe środki zostaną rozdysponowane na sytuacje, w których grupa może wywrzeć znaczący bezpośredni wpływ: na wsparcie klientów Generali, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji w wyniku kryzysu, np. małych i średnich firm z sektorów szczególnie dotkniętych kryzysem, a także ich pracowników, podkreślono.

Generali działa w Polsce od 1998 roku i zatrudnia 1 600 pracowników. Oferuje ubezpieczenia majątkowe i osobowe klientom indywidualnym oraz korporacyjnym, a także ubezpieczenia na życie, prowadzi także działalność w segmencie funduszy emerytalnych. Generali jest jedną z pięciu największych grup ubezpieczeniowych w Polsce, ze składką przypisaną brutto 670 mln euro i udziałem w rynku na poziomie 5% w 2018 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz