Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Geotrans odstąpił od emisji akcji serii C, zweryfikuje strategię do 2024 r.

0
Podziel się

Geotrans zdecydował o odstąpieniu od przeprowadzenia emisji akcji serii C, podała spółka. Geotrans dokona weryfikacji strategii, a inwestycje w nowe instalacje do przetwarzania odpadów zostaną zrealizowane ze środków własnych, ewentualnie kredytu bankowego. 

Geotrans odstąpił od emisji akcji serii C, zweryfikuje strategię do 2024 r.
bDSxeliZ

"Emitent ocenia, że w chwili obecnej nie jest możliwe przeprowadzenie oferty publicznej akcji serii C w sposób zapewniający osiągnięcie zamierzonych parametrów ekonomicznych emisji. Ponadto, w opinii emitenta przeprowadzenie oferty publicznej w obecnych okolicznościach nie leży w interesie akcjonariuszy emitenta, stąd decyzja emitenta o odstąpieniu od wykonania uchwały pozostaje uzasadniona" - czytamy w raporcie bieżącym.

W osobnym komunikacie prasowym spółka podała, że dokona weryfikacji strategii, a inwestycje w nowe instalacje do przetwarzania odpadów zostaną zrealizowane ze środków własnych, ewentualnie kredytu bankowego.

"W najbliższym czasie dokonamy weryfikacji założeń strategii na lata 2020 - 2024 oraz polityki dywidendowej spółki. Chcemy też przyjąć ambitny program motywacyjny dla zespołu. Nie zmieniamy kierunku, w którym zmierzamy, dostosowujemy tylko narzędzia. Droga wyłączająca emisję będzie na pewno dłuższa i bardziej wyboista. Emisja akcji była jedną z możliwości finansowania rozwoju spółki, jednak, tak jak sygnalizowaliśmy, nie chcemy podnosić kapitału za wszelką cenę" - powiedział prezes Przemysław Weremczuk, cytowany w materiale.

bDSxeljb

"Chciałbym także podkreślić, iż w całej historii spółki opieraliśmy się na rozwoju organicznym, nie pozyskując środków od inwestorów zewnętrznych i tą ścieżką będziemy podążać w najbliższej przyszłości. Z mojej perspektywy chciałbym się skupić na budowaniu długoterminowej wartości spółki i nie zamierzam wracać do tematu emisji w najbliższych kwartałach. Dalej strategicznym celem spółki jest wzrost skali działania i zwiększenie potencjału portfela decyzji administracyjnych na zagospodarowywanie odpadów" - dodał.

9 grudnia Geotrans rozpoczął proces budowania księgi popytu w ramach emisji do 499 999 akcji serii C w drodze subskrypcji prywatnej.

Geotrans jest firmą działającą na rynku ochrony środowiska, której działalność obejmuje zagospodarowanie odpadów poprocesowych, a w szczególności obsługę miejskich przedsiębiorstw wodociągów i kanalizacji w zakresie odbioru ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych, kompostu nienormowanego oraz spółek z sektora energetycznego w zakresie odbioru i zagospodarowania ubocznych produktów spalania. Spółka powstała w 2007 r., a od sierpnia 2015 r. jest notowana na rynku NewConnect.

bDSxeljC
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)