Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Giełda może dostać 30 mln zł. NCBiR rekomenduje dofinansowanie Platformy Transakcyjnej

4
Podziel się

Giełda myśli o unowocześnieniu platformy do rozliczania transakcji. Obecna skończy w tym roku 6 lat. Koszt inwestycji to blisko 50 mln zł. Prawie 60 proc. tej kwoty GPW ma szansę uzyskać dzięki NCBiR.

Na czele GPW stoi prezes Marek Dietl.
Na czele GPW stoi prezes Marek Dietl. (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)
bDYPoayd

Władze warszawskiej giełdy poważnie zastanawiają się nad unowocześnieniem systemu do handlu akcjami i rozważają wprowadzenie nowej Platformy Transakcyjnej. Wiadomo już, że jest szansa na pozyskanie finansowania dla tej inwestycji.

Projekt GPW spełnił kryteria oceny i tym samym został zarekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) do dofinansowania kwotą 30,28 mln zł - podała giełda. Koszt realizacji szacuje na 53,7 mln zł.

bDYPoayf

Przedstawiciele giełdy podkreślają jednak, że decyzja o wdrożeniu nowej Platformy Transakcyjnej nie została podjęta. Model wdrożenia, harmonogram oraz precyzyjne zasady realizacji całego procesu wymagają przeprowadzenia szczegółowych analiz, a ostateczna decyzja wymaga m.in. uzyskania odpowiednich zgód.

Zobacz także: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty
bDYPoayl

"Na obecnym etapie, pozytywna decyzja NCBiR o dofinansowaniu prac nad budową Platformy Transakcyjnej nie stanowi wiążącego zobowiązania do realizacji przez spółkę tego projektu" - czytamy w komunikacie.

Od 2013 roku GPW korzysta z Platformy Transakcyjnej UTP (Universal Trading Platform).

Przez władze giełdy rozważane są różne opcje w kontekście unowocześnienia systemu. Mowa o kupnie platformy zbudowanej przez zewnętrznego dostawcę lub stworzenie jej we własnym zakresie. W grę wchodzi też outsourcing tego typu rozwiązania.

bDYPoaym

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYPoayG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
propaganda
2 lata temu
Do admina pocaluj sie w ..
Bananowy dona...
2 lata temu
1 grosz podzielili na 100 ! Takie jaja to tylko na gpw w warszawce
Inwestor
2 lata temu
tylko po co pakowac znowu kase w gielde,ktora wlasnie umiera !? Firmy odwoluja swoej IPO,te obecne mra jak muchy lub skupują własne akcje żeby się z giełdy wycofać.Oszustwa i manipulacje kursami sa codziennoscia inwestorów,ktorzy patrza bezradnie ,ajk się ich okrada z kasy, a KNF nie reaguje.Wspanialy przykład to aktualne wezwanie MCI na skup akcji ABC data.Akcje ,które kosztowaly ponad 4 zl,dobrej spolki,placoacej regularnie wysokie dywidendy,zostaly od 2015 pracowicie zbite az do ceny zaledwie 0,75 zl .jak się okazuje po to,zeby MCI ,powolujac się na dlugookresowa ,srednia cene ,moglo je skupic po smeisznej cenie 1,3 zl,ktora podneisli laskawie na 1,44 zl,bo skup się nie udal.Aktualnie podali kolejny termin,znowu przesunięty o miesiąc,bo akcjonariuze nie chcą oddac akcji po takiej cenie,bo ponieśliby ciężkie straty.szykowane jest wyustapienie do prokuratuiry i sadu .Takie sprawy sa codziennoscia ,w roznej skali,a nadzor milczy.Po co wiec pakowac kolejna kase w tego trupa?Teraz będzie ejszcz egorzej,bo czesc akcji z OFE pojdzie na sprzedaż,zbijajac znowu kursy a w dodatku wszystkie wskaźniki gospodarki ida już w dol
bDYPoayH
Kowal
2 lata temu
Nielegalna pomoc Państwa!