Notowania

Giełda może dostać 30 mln zł. NCBiR rekomenduje dofinansowanie Platformy Transakcyjnej

Giełda myśli o unowocześnieniu platformy do rozliczania transakcji. Obecna skończy w tym roku 6 lat. Koszt inwestycji to blisko 50 mln zł. Prawie 60 proc. tej kwoty GPW ma szansę uzyskać dzięki NCBiR.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Na czele GPW stoi prezes Marek Dietl. (Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Władze warszawskiej giełdy poważnie zastanawiają się nad unowocześnieniem systemu do handlu akcjami i rozważają wprowadzenie nowej Platformy Transakcyjnej. Wiadomo już, że jest szansa na pozyskanie finansowania dla tej inwestycji.

Projekt GPW spełnił kryteria oceny i tym samym został zarekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) do dofinansowania kwotą 30,28 mln zł - podała giełda. Koszt realizacji szacuje na 53,7 mln zł.

Przedstawiciele giełdy podkreślają jednak, że decyzja o wdrożeniu nowej Platformy Transakcyjnej nie została podjęta. Model wdrożenia, harmonogram oraz precyzyjne zasady realizacji całego procesu wymagają przeprowadzenia szczegółowych analiz, a ostateczna decyzja wymaga m.in. uzyskania odpowiednich zgód.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

"Na obecnym etapie, pozytywna decyzja NCBiR o dofinansowaniu prac nad budową Platformy Transakcyjnej nie stanowi wiążącego zobowiązania do realizacji przez spółkę tego projektu" - czytamy w komunikacie.

Od 2013 roku GPW korzysta z Platformy Transakcyjnej UTP (Universal Trading Platform).

Przez władze giełdy rozważane są różne opcje w kontekście unowocześnienia systemu. Mowa o kupnie platformy zbudowanej przez zewnętrznego dostawcę lub stworzenie jej we własnym zakresie. W grę wchodzi też outsourcing tego typu rozwiązania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: technologie, finanse, giełda, wiadomości, giełda na żywo, ncbir, gpw, platforma transakcyjna, wiadomości, wiadomości
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-04-2019

KowalNielegalna pomoc Państwa!

20-04-2019

propagandaDo admina pocaluj sie w ..

20-04-2019

Bananowy donald1 grosz podzielili na 100 ! Takie jaja to tylko na gpw w warszawce

Rozwiń komentarze (4)