Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GK Immobile ma warunkową umowę nabycia właściciela sieci odzieżowej Quiosque

2
Podziel się:

Grupa Kapitałowa Immobile (GK Immobile) zawarła warunkową umową nabycia 90% udziałów Dlako Sp. z o.o., która jest właścicielem sieci odzieżowej Quiosque, podała spółka.

GK Immobile ma warunkową umowę nabycia właściciela sieci odzieżowej Quiosque

GK Immobile po podpisaniu umowy warunkowej oczekiwać będzie trzy miesiące na wypełnienie się warunków z niej wynikających i zawarcie ostatecznej umowy, podano w komunikacie.

"Jesteśmy w trakcie procesu analizy kluczowych obszarów biznesu Quiosque, oprócz tego będziemy czekać na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) oraz rady nadzorczej. W sektor budowlany również wchodziliśmy w największym od 18 lat kryzysie, reaktywując ten obszar działalności w PJP Makrum. Czas pokazał, że była to dobra decyzja" - powiedział prezes GK Immobile Rafał Jerzy, cytowany w komunikacie.

Quiosque to polska marka odzieżowa z prawie 30-letnią tradycją - pierwszy sklep otwarto w 1992 roku. Jej sieć sprzedaży to ponad 160 salonów, czyniąc ją największą siecią w kraju skierowaną do kobiet, pod względem liczby sklepów. Oprócz tradycyjnego kanału sprzedaży spółka dynamicznie rozwija kanał e-commerce, który wzrósł szczególnie dynamicznie podczas pandemii, podano także.

"Dobrą passę spowolniły wydarzenia minionego roku. To dobra spółka z dobrą historią, warto zawalczyć o jej przyszłość" - dodał Jerzy.

Spółka zobowiązała się w umowie do złożenia w umowie ostatecznej oświadczenia potwierdzającego, że zobowiązanie Dlako Sp. z o.o. i jej spółek zależnych do zwrotu pożyczki w wysokości 5 383 891,2 zł na rzecz sprzedającego zostanie zrealizowane w 50% w terminie 6 miesięcy od daty zawarcia umowy ostatecznej i w pozostałej części (50%) w terminie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy ostatecznej, podano też w komunikacie.

"Warunkami, od których spełnienia uzależniono w umowie zawarcie umowy ostatecznej są:

a) podjęcie uchwały rady nadzorczej spółki o wyrażeniu zgody na nabycie udziałów, nie później niż 3 dni przed terminem zawarcia ostatecznej umowy, tj. 12.05.2021 r.;

b) uzyskanie decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyrażającej bezwarunkową zgodę na przejęcie Dlako Sp. z o.o. przez emitenta lub upływ ustawowego terminu na wydanie powyższej decyzji przed terminem zawarcia ostatecznej umowy tj.12.05.2021 r.

c) nie wydanie przez sąd postanowienia o ogłoszeniu upadłości GAO Sp. z o.o. - spółki zależnej od Dlako Sp. z o.o. - lub skuteczne wycofanie wniosku o ogłoszenie upadłości GAO Sp. z o.o., przed terminem zawarcia ostatecznej umowy tj. 12.05.2021 r." - czytamy także.

Strony ustaliły cenę za wszystkie nabywane udziały w wysokości łącznej 1 zł.

Jak podkreślono, jednym z założeń GK Immobile jest rozwój poprzez akwizycje, w których przeprowadzaniu ma już sukcesy. Grupa przejęła w ostatnich latach dwie spółki giełdowe - PJP Makrum (jako Projprzem) oraz Atrem, które od tego czasu znacząco poprawiły wyniki.

Grupa kapitałowa Immobile to bydgoski konglomerat, notowany na GPW od 2007 roku (początkowo jako Makrum). Działa w takich branżach, jak przemysł, budownictwo przemysłowe, automatyka i elektroenergetyka, deweloping oraz hotelarstwo.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
flaku
2 lata temu
Ostatnio wszędzie ich pełno. Jakas zmowa medialna na to immobile?
Qwertykk
2 lata temu
Super czytać taki News! Jedna bydgoska firma kupuje drugą bydgoską firmę z tradycjami. Także najważniejsze stanowiska zarządcze zostają w mieście. Miło się czyta artykuły o tym, jak GK się rozwija.