Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GPW szacuje, że capex w tym roku będzie 2-3 razy większy niż w 2019 roku

2
Podziel się

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oczekuje 2-3-krotnego wzrostu capeksu w tym roku, poinformowali przedstawiciele spółki.

GPW szacuje, że capex w tym roku będzie 2-3 razy większy niż w 2019 roku
bErAxcad

"Generalnie capex w grupie kapitałowej GPW będzie w tym roku około 3 razy większy niż w 2019 r., a same nakłady na projekty strategiczne wyniosą kilka milionów złotych" - powiedział członek zarządu Piotr Borowski podczas wideokonferencji.

"Capex rzeczywiście szacujemy, że będzie o 2-3 razy większy niż w ubiegłym roku. Same nakłady na strategiczne projekty to kilka milionów złotych. Głównie będą one związane z nowym systemem transakcyjnym" - dodał dyrektor ds. finansowych Piotr Kajczuk.

Zgodnie z raportem finansowym GPW, nakłady inwestycyjne grupy za 2019 r. wyniosły łącznie 16,7 mln zł, z czego 9,2 mln zł stanowiły nakłady na środki trwałe, a 7,5 mln zł nakłady na wartości niematerialne. Nakłady inwestycyjne grupy za 2018 r. wyniosły łącznie 21,2 mln zł, z czego 13 mln zł stanowiły nakłady na środki trwałe, a 8,3 mln zł nakłady na wartości niematerialne.

bErAxcaf

Prezes Marek Dietl zwrócił uwagę, że obecna sytuacja związana z pandemią utrudnia m.in. bezpośrednie kontakty B2B, a spotkania zdalne wydłużają cały proces.

"Staramy się w obecnej sytuacji utrzymywać tempo realizacji projektów strategicznych" - dodał Dietl.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

bErAxcaG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Orła cień
rok temu
Zdaniem Prezesa GPW wideokonferencje wydłużają proces. Hmm. W moim przypadku skracają. Może Prezes GPW powinien wyłączyć slow motion mode na sprzęcie. Zakładam jednak, że nie chce i woli się podłączyć pod modny ostatnio wśród polityków dziwny trend tj. zmniejszania zwiększającej się liczby oraz ostry cień mgły. Co za ...! 🤣
Zdegustowany
rok temu
Panie Prezesie, jak zwykle dużo ogółu, mało szczegółu, ale w laniu wody jest Pan mistrzem! Proszę staranniej dobierać słowa, bo ta propaganda obraża moją i innych inwestorów inteligencję. Takie bzdury może Pan opowiadać na wiejskich dyskotekach, a nie na poważnym portalu. Proszę się pochwalić co Pan rozpoczął i co Pan zakończył, a nie co Pan robi i co Pan będzie robił.