Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Grupa Azoty zaczyna wielką inwestycje. Powstaną Polimery Police

28
Podziel się:

Grupa Azoty Polyolefins wydała firmie Hyundai Engineering polecenie przystąpienia do pełnej realizacji umowy o kompleksową realizację projektu Polimery Police. Całe przedsięwzięcie ma kosztować nawet miliard euro.

Grupa Azoty zaczyna wielką inwestycje. Powstaną Polimery Police
Grupa Azoty zaczyna wielką inwestycje. Powstaną Polimery Police (East News, Beata Zawrzel/REPORTER)
bEUhEiGJ

"Wydanie polecenia przystąpienia do pełnej realizacji skutkuje obowiązkiem realizacji przez wykonawcę umowy w pełnym zakresie, w zamian za zapłatę pełnego wynagrodzenia przez spółkę zależną wskazanego w umowie [...]. Płatność wynagrodzenia na rzecz wykonawcy nastąpi w podziale na kamienie milowe określone w umowie, po dokonaniu odbioru danego kamienia milowego poprzez podpisanie właściwego protokołu odbioru" - czytamy w komunikacie.

Przedmiotem umowy EPC jest kompleksowa realizacja projektu Polimery Police, tj. nowego kompleksu petrochemicznego w Policach składającego się z pięciu podprojektów.

Umowa zakłada wykonanie: instalacji odwodornienia propanu (instalacja PDH), instalacji wytwarzania polipropylenu (instalacja PP), systemu konfekcjonowania, magazynowania, logistyki i spedycji polipropylenu, instalacji pomocniczych wraz z połączeniami międzyobiektowymi oraz terminalu przeładunkowo-magazynowego obejmującego urządzenia portowe do rozładunku i magazynowania propanu i etylenu ze statków morskich.

bEUhEiGL

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Docelowa planowana wydajność instalacji PDH ma wynosić 400 tys. ton/8000 h propylenu o czystości 99,6 proc. objętości (propylen klasy polimerowej), a instalacji PP - 400 tys. ton/8000 h polipropylenu różnego typu.

W ramach realizacji umowy Grupa Azoty Polyolefins powierzyła Hyundai Engineering wykonanie zakresu opcjonalnego na warunkach i za wynagrodzeniem ściśle określonych w umowie.

bEUhEiGR

Zakres opcjonalny obejmuje trzy dodatkowe opcje: wykonanie wytwórni azotu dla Instalacji PDH i Instalacji PP, wyposażenie laboratorium dla potrzeb projektu Polimery Police oraz wyposażenie dla służb produkcyjnych i utrzymania ruchu.

Łączna wartość wynagrodzenia za powierzony zakres opcjonalny wynosi 19 880 000 euro.

W maju 2019 r. PDH Polska, spółka celowa Azoty Police i Grupy Azoty, oraz Hyundai Engineering zawarły umowę na kompleksową realizację projektu "Polimery Police" według formuły "pod klucz" (umowa EPC).

bEUhEiGS

Wynagrodzenie należne wykonawcy ma charakter ryczałtowy i wynosi 992 811 000 euro netto w zakresie podstawowym.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 10 mld zł w 2018 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUhEiHm
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(28)
AD
2 lata temu
Czytając komentarze można wyciągnąć wniosek, że co by nie robić to jest źle !!! Najlepiej być skansenem Europy, żerowiskiem korników. Teraz np. Czesi wycinają drzewa zaatakowane przez kornika i sprzedają Polakom. W Polsce nie można wycinać drzew zaatakowanych kornikiem, bo ekologia. To samo dzieje się w polityce i przekłada na gospodarkę, sądy. Opozycja robi krecią robotę, czym gorzej tym lepiej.
imigrant
2 lata temu
Karkosiki, Kulczyki, donosiciele ube-ckie rozkradły Polskę.
kiel
2 lata temu
Odkąd PiS zaczął rządzić, wartość akcji Azotów na giełdzie spadła o ponad 30%. Kto nie wierzy, niech sprawdzi w sieci.
bEUhEiHn
60+
2 lata temu
A jak się ma przekop mierzei? Tak tylko pytam.
pam
2 lata temu
A ja sobie zawsze wszystko sprawdzam. Piszę nazwę firmy i słowo giełda. No i okazuje się, że cena 1 akcji Azotów w 2016 roku wynosiła 103 zł., a dzisiaj wynosi 28 zł. Ciekawe dlaczego.
...
Następna strona