Notowania

energetyka
11.06.2019 11:38

Gryglas: Ustawa o morskiej energ. wiatrowej może trafić do Sejmu w tej kadencji

Ustawa o morskiej energetyce wiatrowej może trafić pod obrady Sejmu jeszcze w tej kadencji, uważa poseł i przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej Zbigniew Gryglas.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jeśli chodzi o ustawę dla offshore, to zdołaliśmy przekonać ministerstwo, żeby to była dedykowana ustawa. Wierzę, że uda się ją wprowadzić pod obrady sejmu przed końcem kadencji" - powiedział Gryglas podczas panelu na konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (PSEW) w Serocku.

Wskazał, że ustawa powinna pozwolić na usprawnienie procedur prowadzących do postawienia farm wiatrowych na morzu.

"Nie chcemy procesu zanadto upraszczać, ale musi on być na tyle jasny i zrozumiały, aby się toczył. To, co chcemy zapewnić, to żeby prawo było stabilne, niezależnie od tego, kto będzie rządził" - dodał poseł.

W maju br. wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski mówił, że nie ma jeszcze ostatecznej decyzji o kształcie regulacji dotyczących morskiej energetyki wiatrowej, jednak najlepszym rozwiązaniem będzie odrębna ustawa. Wskazywał wówczas, że parlament mógłby przyjąć tę ustawę w bieżącej kadencji lub "przygotować dla następnych parlamentarzystów".

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz