Notowania

Henryk Kania ma kolejne problemy. Alior Bank wypowiedział umowę

Alior Leasing wypowiedział Zakładom Mięsnym Henryk Kania w restrukturyzacji umowy leasingu w trybie natychmiastowym. Chodzi o maszyny wykorzystywane w procesie produkcyjnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
Alior Leasing wypowiedział Zakładom Mięsnym Henryk Kania umowy leasingu maszyn

"Zakłady Mięsne Henryk Kania (...) informują, iż dnia 17 lutego 2020 r. doręczono spółce oświadczenia skierowane przez Alior Leasing o wypowiedzeniu w trybie natychmiastowym zawartych ze spółką umów leasingu maszyn i urządzeń" - poinformowała spółka.

Chodzi o maszyny, przeznaczone do wykorzystania w związku z - jak informują zakłady - prowadzoną przez spółkę działalnością produkcyjną. Nie wiadomo jednak, o jakie urządzenia chodzi.

Przyczyną rozwiązania jest zaległość w regulowaniu rat wynikających z umów leasingu. "Jednocześnie leasingodawca wezwał spółkę do zwrotu maszyn i urządzeń będących przedmiotem leasingu oraz uregulowania zaległych należności" - czytamy dalej.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

ZM Henryk Kania od czerwca znajdowały się w trakcie przyspieszonego postępowania układowego. Na początku września Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach uchylił zarząd własny dłużnika nad całością majątku i ustanowił zarządcę.

Ten pod koniec października zwracał uwagę sądu na "zaistnienie przesłanek do umorzenia przyspieszonego postępowania układowego". Według niego układ nie zostanie wykonany m.in. przez trudności w przejmowaniu zarządu oraz zajęcie dokumentacji spółki przez Centralne Biuro Śledcze Policji oraz Krajową Administrację Skarbową. W ocenie zarządcy, sporządzenie rzetelnego planu restrukturyzacyjnego było niemożliwe i niecelowe.

Kabanosy z taką marką to już przeszłość
To koniec ZM Kania. Wierzyciele umorzyli postępowanie układowe

W efekcie, w grudniu rada wierzycieli Zakładów Mięsnych Henryk Kania, w odpowiedzi na wniosek spółki, zezwoliła na umorzenie przyspieszonego postępowania układowego.

Zakłady Mięsne Henryk Kania są notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od marca 2012 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,14 mld zł w 2018 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: finanse, bankowość, rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-02-2020

goscI tak niszczą firmy w tym kraju,chyba wiadomo kto za tym stoi

20-02-2020

Gankier banksterówTyle zysku a nie stać go było na spłaty leasingowe 🙈? Coś tu Aliorem śmierdzi !

20-02-2020

AleAleKomu ten pan Kania nacisnął na odcisk?

Rozwiń komentarze (8)