Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

IKEA wypłaci pracownikom specjalne premie świąteczne. W puli 36 mln zł

9
Podziel się:

Polscy pracownicy sklepów sieci IKEA mogą liczyć w grudniu na podwójną wypłatę. Firma zapowiedziała świąteczne premie, na które pójdzie blisko 36 mln zł. Wcześniej w tym roku dwukrotnie mogli liczyć na podwyżki. Szwedzka sieć zdaje sobie sprawę, że na takie działania czekają pracownicy, a w dobie pandemii nie jest łatwo o ręce do pracy.

IKEA wypłaci pracownikom specjalne premie świąteczne. W puli 36 mln zł
IKEA wypłaci pracownikom w Polsce bonusy świąteczne (Materiały prasowe, IKEA)

Przed świętami wielu pracodawców decyduje się na przekazanie pracownikom specjalnych premii czy bonusów. Na dodatkowe pieniądze mogą liczyć wszyscy zatrudnieni w sieci IKEA.

- Przed świętami Bożego Narodzenia wypłacimy naszym pracownikom One IKEA Bonus, czyli specjalną premię, której wartość wyniosła około 36 mln zł - mówi Karin Sköld, szefowa IKEA Retail w Polsce.

Dodatkowa pensja

Ma to być mniej więcej odpowiednik jednej miesięcznej pensji. Jak wskazuje IKEA, konkretna wysokość premii w danym roku zależy od wypracowanego wyniku finansowego całej firmy i stopnia realizacji założonych celów biznesowych.

Zobacz także: Czy tarcza antyinflacyjna to dobry pomysł? „To może wywołać odwrotny efekt. Inflacja poza kontrolą”

"W tym roku wszystkie jednostki IKEA Retail w Polsce osiągnęły wyniki kwalifikujące do realizacji One IKEA Bonus" - czytamy w komunikacie.

W 2021 roku IKEA na nagrody, świadczenia i benefity dla pracowników przeznaczyła w sumie około 76 mln zł.

- Przez cały okres pandemii IKEA Retail Polska utrzymała miejsca pracy, wysokość pensji oraz nie zmieniła warunków zatrudnienia. W tym czasie liczba pracowników zwiększyła się o około 600 nowych osób - podsumowuje Karin Sköld.

Wskazuje, że wynagrodzenia pracowników wrosły w tym roku w sumie o około 10,4 proc. Podwyżki miały miejsce dwukrotnie, w czerwcu i we wrześniu.

Podwyżki dla pracowników i klientów

IKEA chwali się, że podnosi płace pracownikom i daje im atrakcyjne bonusy. Zdaje sobie bowiem sprawę, że w dobie pandemii są problemy z zatrudnieniem odpowiednich ludzi.

Przed miesiącem brytyjski dziennik BBC cytował dyrektora finansowego centrali Martina van Dama, który przyznawał, że firma mierzy się m.in. z brakami siły roboczej oraz trudnościami z organizacją transportu.

Powiedział, że skutki globalnego kryzysu w łańcuchu dostaw i wysokich cen energii mogą trwać dłuższy czas i spodziewa się jeszcze trudniejszego 2022 roku.

"Wyższe koszty transportu przełożą się na wyższe ceny w sklepach IKEA na całym świecie. Podwyżek można się spodziewać na początku przyszłego roku" - informował BBC.

Nazwa marki IKEA to akronim - skrót utworzony kolejno z pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela firmy oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd). Sieć w Polsce posiada obecnie dwanaście sklepów i 74 punkty odbioru zamówień. W 2021 roku sklepy odwiedziło ponad 22,5 mln osób.

Tysiące ofert pracy. Sprawdź i znajdź wymarzoną dla siebie pracę już dziś!
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Nie daj się s...
2 lata temu
Spokojnie nic nie jest za darmo, kupią pracowników a później jak się nie zaszczepią to ich zwolnią.
Prawdziwy Pol...
2 lata temu
Brawo a w ministerstwie finansów od 2 lat żadnych premii i nagród ani podwyżek inflacyjnych. Dochody realne z inflacją minus 30% dla zwykłych pracowników, czyli nie z PISu. Ta, która o tym zdecydowała razem z ministrem i wiceministramo dostała 50% podwyżki. Tak się bawi PiS! Nastroje są podłe, zaczęliśmy pracować w systemie: jaka płaca, taka praca... Sporo ludzi szuka czegoś innego, ja też, jak najdalej od pani samozadowolonej R. O.
dsd
2 lata temu
Dochody są ważne. Im wyższe tym lepiej, ale niektórzy myślą że większe zarobki rozwiążą ich problemy. Ważniejsze jest to, jak wydajemy pieniądze. Wielu dobrze zarabiających zostało bankrutami. Kiedy źle zarządza się pieniędzmi, każdy majątek można roztrwonić. Patrz przykłady sławnych sportowców, aktorów, muzyków itp. Zarabiali miliony i co? Wydawali miliony! Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna Opisuje jak można skutecznie budować swój majątek i stać się też finansowo wolnymi niekoniecznie dopiero na starość
Maravilla
2 lata temu
Ja w tym roku już dostałem na Wielkanoc chyba 500brutto dwa razy po pół stawki to jest tak.2730zl na rękę za dobre wyniki i teraz karpiowe 80%stawki plus 5100zl brutto za brak chorobowego w całym roku.A jestem zwykłym pracownikiem fizycznym w fabryce płyty meblowe która robi dla Ikei 😂😂😂
Brand
2 lata temu
A sa prezenty dla dzieci i różne inne luksusy jakie przysługują pracownikowi Biedronki?