Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Iliad ma umowę sprzedaży 60% spółki infrastrukturalnej Playa za ok. 804 mln euro

0
Podziel się:

Iliad zawarł z firmą Cellnex umowę sprzedaży 60% udziałów spółki, która będzie zarządzała pasywną infrastrukturą mobilną sieci Play w Polsce za ok. 804 mln euro, podał Iliad.

Iliad ma umowę sprzedaży 60% spółki infrastrukturalnej Playa za ok. 804 mln euro

"Iliad zawarł z firmą Cellnex umowę sprzedaży 60% udziałów spółki, która będzie zarządzała pasywna infrastrukturą mobilną Playa, obejmującą ok. 7 000 wież. Umowa zostanie przekazana Play, gdy Iliad przejmie kontrolę nad Playem. Kwota, którą ma otrzymać Play wyniesie ok. 804 mln euro" - czytamy w komunikacie.

Iliad oczekuje zamknięcia transakcji w I poł. 2021 r., po uzyskaniu wymaganych zgód.

Jak podkreślono, strategiczna współpraca z firmą Cellnex ma m.in. wzmocnić możliwości inwestycyjne Playa, który wchodzi w nowy cykl rozwoju biznesu - chodzi m.in. o zakup częstotliwości 5G oraz planowane wejście na rynek usług stacjonarnych.

"Jako przyszły akcjonariusz Playa, Iliad ma zamiar uruchomić program budowy ok. 5 000 wież, aby sprostać rosnącym potrzebom komunikacyjnym osób fizycznych i firm w Polsce. Jako część tego programu, grupa będzie chciała zbudować co najmniej 1 500 wież w ramach partnerstwa z firmą Cellnex, o wartości ok. 400 mln euro, w ciągu najbliższych 10 lat" - czytamy dalej.

We wrześniu br. Iliad ogłosił wezwanie na 100% akcji Play po cenie 39 zł za sztukę. Zapisy w wezwaniu trwają od 19 października do 17 listopada br. Iliad nie wyklucza przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych oraz wycofania Play Communications z obrotu na GPW, jeśli w wyniku wezwania osiągnie próg 95% ogólnej liczby akcji Playa.

Wcześniej Kenbourne Invest II S.a r.l. oraz Tollerton Investments Limited - najwięksi akcjonariusze Play Communications posiadający po 51 160 632 akcji każdy (łącznie 102 321 264 akcji odpowiadających 40,2% głosów na walnym zgromadzeniu) - podpisali z Iliad wiążącą umowę sprzedaży akcji przewidującą nieodwołalną sprzedaż i przeniesienie wszystkich posiadanych akcji Play Communications w ramach wezwania niezależnie od ewentualnego pojawienia się jakiejkolwiek konkurencyjnej oferty. Umowa ta gwarantuje Iliad większość miejsc w radzie dyrektorów Play Communications.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)