Notowania

finanse
28.01.2019 11:08

J. Krzyżanowska i P. Jakubowski powołani do zarządu Copernicus Securities

Warszawa, 28.01.2019 (ISBnews) - Skład zarządu Copernicus Securities został poszerzony o Jolantę Krzyżanowską - dyrektora operacyjnego oraz Piotra Jakubowskiego, dyrektora działu complience, podała spółka. Wzmocnienie jest efektem realizacji nowych założeń do strategii Grupy Copernicus  zorientowanej na rynek klienta detalicznego. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Styczeń upływa w Grupie Copernicus pod znakiem kontynuacji zmian rozpoczętych i zakomunikowanych rok temu. Zmieniliśmy politykę inwestycyjną subfunduszy akcyjnych wchodzących w skład Copernicus FIO. Obecnie wzmacniamy nasze kompetencje, które pomogą nam dopasować naszą ofertę do dynamicznie zmieniających się preferencji klientów i utrzymać w duchu panujących regulacji prawnych oraz efektywnie rozbudować system jej dystrybucji. Nowi członkowie zarządu pomogą zdynamizować ten proces" - powiedziała prezes Copernicus Securities Joanna Sikorska, cytowana w komunikacie.

Jolanta Krzyżanowska w Copernicus Securities pełni funkcję dyrektora operacyjnego. Ma 17-letnie doświadczenie w branży finansowej i ubezpieczeniowej. Od 14 lat zarządza zespołami wsparcia oraz obsługi struktur sprzedażowych i klientów. Doświadczenie zdobywała m.in. w AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji, Liberty Seguros Compania de Seguros y Reaseguros S.A, czy Aegon TU na Życie.

"Transakcje przeprowadzone w ostatnich miesiącach w ramach Grupy potwierdziły potrzebę dalszego rozwoju procesów i struktur związanych z dystrybucją. Wypracowanie pod tym względem odpowiedniej synergii pomiędzy naszym Domem Maklerskim a TFI pozwoli nam sukcesywnie umacniać naszą pozycję na rynku klientów detalicznych" - powiedziała Krzyżanowska, cytowana w komunikacie.

Piotr Jakubowski objął w Copernicus Securities stanowisko dyrektora działu compliance - inspektora nadzoru we wrześniu 2018 r. W latach 2003 - 2007 był zatrudniony na stanowisku analityka w Departamencie Skarbu BGK. Następnie objął stanowisko dyrektora Departamentu Analiz i Skarbu w BFG. Od listopada 2007 do marca 2013 pracował na stanowisku menadżera Wydziału Produktów Rynków Finansowych w ING Banku Śląskim, a od czerwca 2013 do sierpnia 2016 roku związany z Bankiem Ochrony Środowiska. Od stycznia do września 2017 roku zatrudniony w Banku Zachodnim WBK S.A. w obszarze compliance rynków finansowych i bankowości inwestycyjnej. Od października 2017 r. do sierpnia 2018 r. odpowiadał za obszar prawny i compliance w domu maklerskim Moventum S.C.A. z siedzibą w Luksemburgu oraz dodatkowo za obszar ryzyka i bezpieczeństwa informacji w Moventum.

Podstawowym przedmiotem działalności Copernicus Securities S.A. jest działalność maklerska, prowadzona na podstawie zezwolenia udzielonego decyzją Komisji Papierów Wartościowych i Giełd z 25 lipca 2006 roku. Copernicus Securities S.A wraz z Copernicus Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych tworzą Grupę Copernicus, obecną na polskim rynku od prawie 15 lat.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz