Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Jacek Sasin zapowiada nowy państwowy projekt. "Ułatwi współpracę"

20
Podziel się:

Już wkrótce ma zadebiutować na rynku Polski Cyfrowy Operator Logistyczny, czyli platforma współtworzona przez GPW. - Ułatwi ona współpracę pomiędzy administracją, spółkami Skarbu Państwa i prywatnym biznesem, dając impuls do rozwoju gospodarczego - przekonuje wicepremier Jacek Sasin.

Jacek Sasin zapowiada nowy państwowy projekt. "Ułatwi współpracę"
GPW powołuje platformę o nazwie Polski Cyfrowy Operator Logistyczny. Na ceremonii obecny był wicepremier Jacek Sasin. (PAP, PAP/Leszek Szymański)

W środę listy intencyjne podpisały Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Krajowa Administracja Skarbowa. Wspomniane organizacje mają współpracować przy budowie Polskiego Cyfrowego Operatora Logistycznego (PCOL).

Podczas środowej ceremonii był obecny wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Stwierdził, że poszkodowana przez pandemię i związane z nią obostrzenia gospodarka potrzebuje "nowego impulsu, nowej nadziei na przyszłość".

Wicepremier podkreślił, że za odbicie gospodarcze odpowiadać powinny przede wszystkim spółki Skarbu Państwa, gdyż są największymi podmiotami działającymi na polskim rynku. Do tego celu muszą jednak współpracować ze sobą, z administracją państwową, jak i z prywatnym sektorem.

Zobacz także: Banki mają problemy z ugodami. Frankowicze wolą procesy

- Ważnym elementem tej współpracy jest tworzenie platform dla tej współpracy i stworzenia takiej platformy podjęła się Giełda Papierów Wartościowych - podkreślił Jacek Sasin.

- Te działania, które GPW podjęła, to jest również odpowiedź na działania podmiotów zagranicznych, które tego typu rozwiązania, funkcjonujące już w innych krajach europejskich, chciały implementować na rynek polski. Można powiedzieć, że te działania GPW ubiegła, wychodząc z inicjatywą stworzenia Polskiego Cyfrowego Operatora Logistycznego - dodał wicepremier.

Minister zaznaczył, że inicjatywa to dopiero wstęp. Ma sprawić, by podmioty gospodarcze, a także również administracja stawały się partnerami i dały impuls rozwojowy dla całej gospodarki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(20)
Jorg
3 lata temu
Tworzą to żeby wiedzieć gdzie są jeszcze intratne posady na których można by upchnąć krewnych i znajomych.
Gal
3 lata temu
Ciekawe jak wielkie koryto budują przy okazji tam pozatrudniają na pewno wiele trzody.
Slawcze
3 lata temu
A wiele sasinów bedzie kosztował, a?
Obywatel
3 lata temu
Kolejny przekręt pisowców do wyciągnięcia państwowych pieniądzy i uniemożliwienie zsrowej konkurencji
Stachu
3 lata temu
To oznacza upadek GPW, bo pisowcy nic nie potrafia stworzyc co ma rece i nogi. Oprocz kradziezy panstwowego majatku nic im nie wychodzi.