Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

JSW wybrała ofertę Famuru za 47,4 mln zł brutto na najem kombajnów chodnikowych

0
Podziel się:

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) wybrała ofertę Famuru w przetargu na najem pięciu kombajnów chodnikowych, podała spółka. Wartość umowy wyniesie do 47,42 mln zł brutto.

JSW wybrała ofertę Famuru za 47,4 mln zł brutto na najem kombajnów chodnikowych
bECUiREB

"Zarząd Famur S.A. [...] powziął informację o wyborze oferty emitenta oraz wezwaniu do podpisania umowy, w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia postępowania przetargowego, organizowanego przez Jastrzębską Spółkę Węglową S.A. Zakład Wsparcia Produkcji" - czytamy w komunikacie.

Umowa ma dotyczyć najmu 5 nowych kombajnów chodnikowych o możliwości urabiania skał o twardości min. 90 MPa wraz z niezbędnym wyposażeniem dla należącej do JSW Kopalni Węgla Kamiennego Borynia - Zofiówka - Jastrzębie.

Wartość umowy ma wynieść maksymalnie 47 423 880 zł brutto, a okres jej realizacji ma wynosić 1 080 dni kalendarzowych, podano także.

bECUiRED

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

bECUiRFe
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)