Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KIR: Na zmianę rachunku bankowego w I kw. zdecydowało się 10 676 osób

0
Podziel się:

Decyzję o zmianie rachunku bankowego z wykorzystaniem systemu Ognivo w I kw. 2019 r. podjęło 10 676 osób, podała Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR). W I kw. 2018 r. liczba rachunków przeniesionych przy pomocy prowadzonego przez KIR systemu wyniosła 7 419. Najwięcej wniosków - ponad 3,9 tys. wpłynęło w marcu.

KIR: Na zmianę rachunku bankowego w I kw. zdecydowało się 10 676 osób

"W celu przeniesienia rachunku z dotychczasowego banku do innego, z wykorzystaniem obsługiwanego przez KIR systemu Ognivo, wystarczy złożyć wniosek i upoważnienie dotyczące przeniesienia usług. Równocześnie w taki sam sposób można złożyć wniosek o zamknięcie rachunku bankowego. Za pośrednictwem systemu Ognivo klienci banków mają możliwość wydania dyspozycji przekazania środków czy przeniesienia zleceń płatniczych i pełnomocnictw złożonych w dotychczasowym banku. Wszystkie formalności z tym związane przejmuje bank, którego stajemy się klientem. Na wniosek klienta bank może dodatkowo przekazać informację o dokonanej zmianie rachunku bankowego wskazanym przez klienta instytucjom. Cały proces zajmuje zaledwie kilka dni i nie wymaga udziału klienta" - czytamy w komunikacie.

Liczba wniosków o przeniesienie rachunku bankowego z wykorzystaniem Ognivo w I kw. 2019 r. wyniosła 10 676. W tym samym okresie 2018 r. odnotowano 7 419 takich wniosków. Na zamknięcie dotychczasowego rachunku w I kw. 2019 r. zdecydowało się 10 627 osób, czyli ponad 99% wszystkich wnioskujących o zmianę rachunku. Przeniesienia salda dokonało 9 497 osób, tj. 90% wnioskujących. O przeniesienie zleceń stałych wystąpiło 685 osób, a o przeniesienie poleceń zapłaty - 470 osób, podano również.

KIR, powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce jest kluczowym elementem infrastruktury polskiego sektora bankowego. Za pośrednictwem prowadzonych przez KIR systemów rozliczeniowych Elixir, Express Elixir i Euro Elixir, obsługujących standardowe i natychmiastowe przelewy międzybankowe w złotych oraz krajowe i transgraniczne przelewy w euro, przetwarzanych jest ponad 1,7 mld transakcji rocznie.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)