Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dalsze wzrosty w Chinach

Europejskie indeksy jak na razie odreagowują ostatnie wzrosty i nieznacznie tracą.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na światowych rynkach w dalszym ciągu obserwujemy kontynuację wzrostów, która przebiega nie tylko w Europie, ale również w Chinach, gdzie indeksy znajdują się na kilkuletnich maksimach.

W czasie sesji azjatyckiej zostały opublikowane odczyty makro zarówno z chińskiej jak i z japońskiej gospodarki. W Japonii mieliśmy wiele figur jednak te najważniejsze dotyczyły dynamiki wzrostu gospodarczego, która ponownie okazała się bardzo niska. Annualizowany PKB za trzeci kwartał wyniósł -1,9 procent podczas gdy konsensus rynkowy zakładał jedynie -0,5 procent spadek. Także finalny PKB (3Q) licząc kwartał do kwartału okazał się gorszy od oczekiwań i wyniósł -0,5 procent (kons. -0,1 procent k/k). Dane nie mają jednak dużego wpływu na notowania japońskiej waluty, która pozostaje w miarę stabilna. Także indeks Nikkei znajduje się w okolicach piątkowego zamknięcia i zyskuje +0,08 procent. O godzinie 03:00 mieliśmy publikację bilansu handlu zagranicznego z chińskiej gospodarki, która wykazała rekordową nadwyżkę. Listopadowy eksport rok do roku wzrósł o 4,7 procent, podczas gdy konsensus rynkowy zakładał wzrost na poziomie 8,0 procent. Z kolei import w ujęciu rocznym zmalał o 6,7 procent (kons. +3,8 procent).

Europejskie indeksy jak na razie odreagowują ostatnie wzrosty i nieznacznie tracą. Niemiecki DAX pozostaje w okolicy historycznych szczytów co wynika ze spekulacji dotyczących rozszerzenia programu skupu aktywów, które może nastąpić już w czasie styczniowego posiedzenia.

Sesja na giełdzie w Warszawie także przebiega dosyć spokojnie. Indeks dwudziestu największych spółek zyskuje obecnie +0,31 procent. Wśród jego komponentów najlepiej radzą sobie Lotos, Synthos, Eurocash. Po drugiej stronie rynku znajdują się Alior, LPP oraz PGE.

Tagi: komentarz giełdowy, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz